Kdo je juneau?

Juneau jsem já, autor tohoto blogu a na této stránce se trochu zevrubněji představím.

Proč Juneau?

Od určité doby se na netu vyskytuji pouze pod přezdívkou. Při zakládání tohoto blogu jsem o přezdívce volně přemýšlel a moje láska k historii se odrazila ve zkoumání jmen římských bohů. Po chvilce mi padlo do oka Juno, jenže to je bohyně :( Ale odtud už bylo blízko k Juneau a mé aktuální přezdívce. Nevadí mi, že už se stejně jmenuje hlavní město Aljašky, odpouštím mu to ;) Často také (víceméně pouze) ostatní používají zkráceně jun. Snáze se taková přezdívka skloňuje.

Skloňování mé přezdívky

Spousta lidí s tím má problémy. V prvním pádu používám prostě juneau, a ve všech ostatních je lepší vyskloňovat ztrácený tvar jun. Ať nevidím podobné věty jako „Juneaův redakční systém“ :)

A osobně juneau vyslovuji jako [džunou]. Což je stejně na netu bezpředmětné.

Test osobnosti

Docela hodně toho na mě poví výsledky jednoho osobnostního testu.

Add „redakční systém“

Na poddoméně rs.reality-show.net již několik let programuji docela rozsáhlý redakční systém pro blog. Dodávám pro úplnost.

Proč blog?

Protože se psaním bavím už pár let. Že bych psal už šestým rokem? To taky každý blogger říct nemůže :) Hlavní myšlenka je ale hluboko pod povrchem… a je to obava z toho, že jednou prostě nebudu vědět, co jsem ve svých sedmnácti letech dělal. Nebo ve dvaceti… že jsem chodil do školy a v létě jezdil na kole? Pravděpodobně… ale to mi k ničemu nebude. Dokud budu psát blog, budu mít svoje vzpomínky.

Co poslouchám

Z českých interpretů mám nejraději Radůzu, Tatabojs, Sto zvířat a Divokýho Billa. V autě si ovšem nejčastěji pouštím Čechomor, Roswell OST a Jarka Nohavicu. Opravdu o mně nelze říci, že bych měl vytříbený vkus. Ale Red Hot Chili Peppers budou moji No.1 asi navždy. Poslouchám cokoli, co se mi zalíbí.

Pořadí Skupina Přehráno písniček
1 The Killers 1,846
2 Red Hot Chili Peppers 1,377
3 Divokej Bill 1,181
4 Amy Macdonald 1,152
5 Daniel Landa 922
6 Madonna 888
7 3 Doors Down 843
8 The Pipettes 795
9 The Beatles 749
10 Moby 735
11 Radůza 623
12 Ilan Eshkeri 557
13 The Prostitutes 507
14 Tata Bojs 501
15 Sto Zvířat 479
Platné k 11. 3. 2009 (počítáno od 24. 1. 2006)
Profil na Last.FM

Co čtu

Cokoli. Jednu chvíli jsem zarytý tolkienovec, za půl roku louskám jeden špionážní román za druhým. Přečtu naprosto vše… alespoň mám při cestách vlakem co dělat. Ale kdo by pořád kupoval knížky po 300kč a měl je druhý den přečtené?

… atd. Přečti si blog.