5:06. Que?

Jedna v noci, jdu spát. Sbalím si věci a potichu naskládám do cestovky, ondra už spí, hágen datluje nějaké seminárky. Zalezu náramně ospalý do postele a úplně se laskám s myšlenkou, jak okamžitě usnu. A taky že jo :) Na chodbě (v jiném patře) sice zuří nějaká urputná akce, ale já jsem opravdu hodně ospalý.

Buch, co? Probírám se, hágen ještě svítí, ale asi se taky chystá ke spánku. S pocitem, jako bych podřimoval pět minut, zaostřím na jeho budík. 1:30? 2:30? To by věděl on, já si už nevzpomenu. Znovu usínám.

Hulákání, halekání, nadávání, bordel. Na chodbě pořvává nějaké vychlastané slovenské eso. Usínám.

5:06. Que? Všude tma, nikde žádný zvuk a já se přesto proberu. Kouknu na mobil, tam zmíněný čas. Hergot, vždyť jsem měl budík na 5:04! Očividně mě probral, ale co jsem dělal poslední dvě minuty? Zase usínal? Hrůza z možného zaspání mě dokonale probrala. I když… po těch 4 hodinách spánku jsem byl jak zombie a nedělalo mi při potichém škromtání po pokoji ztrácet rovnováhu. Pohled z okna na střechu před ním mne zarazil. Podíval jsem se pořádně. No fakt, sníh! A kdepak jen tak nějaký poprašek… vyrazil jsem na šalinu, na chodbě akce stále ještě jela, podle všeho byla stále živější. Venku zima, oranžová tma, sníh…

A zapomněl jsem si zalít kytičku. Musím napsat hágenovi, který mi její zalití dnes odpoledne včera večer nabízel a já jej odmítl s tím, že si ji určitě stihnu ráno sám zalít. Teď si připadám jak debil :)

Na hlaváku jsem byl příjemně brzy, žádný rush rush rush smoky a plant doleva jako minulý pátek. Vlak, respektive jedny z jeho dveří, mi také zastavil přímo před nosem, nonšalantně jsem tedy ještě před sebe pustil dva tři lidi a nastoupil do prázdného vagónu. Topilo se v něm, v kupéčku jsem si udělal pohodlí a Libeň si už nepomatuji. Jen mě pak někde zase probrala hrůza z ze zapomenutí nařízení budíku, takže bych taky mohl prospat cílovou stanici a nechat se unášet železným ořem třeba až do prdele.

A pak už jen záblesk z kolína, čáslavi, havl brodu… vytrvale jsem spal a spal a spal. Vždycky ve vlaku jen tak nějak mizerně klimbám, ale tohle byla fakt sladká jízda snů :) Žádný se mi nezdál, ale klidně mohl :)

Sněhový poprašek tak nějak dokresloval fajn pocit z příjemného rána, dokud jsme nedorazili na vysočinu. Tam dostala začínající zima novou dimenzi díky pořádné sněhové vánici a následnému efektnímu setmění. Vypadalo to kouzelně, vlak svištěl po kolejích a generoval při tom zvuk blížící se spíše k letadlu prodírajícímu se bariérou zvuku než tradičním českým rychlíkům. Taky to byl vagón vyrobený v německu. Tak si to svištěl stísněným úvozem, zvedal oblaka prašanu a i tak byl všude kolem jen sníh způsobující kvalitní temno. Efektní.

Cesta courákem ubíhá pomaleji, spát s noťasem na kolenou přece jen nemohu :) Ale je tu kolem nádherně, sníh, jím prostupující tráva, modrá obloha s obláčky. Cesta z města domů.

před 15 roky | Jarov Ze života | 7 komentářů

Komentáře

1 | -hgn- | před 15 roky

Affirmative! Rush, rush na kolej a zakempit kytku 8-)

reagovat

2 | juneau | před 15 roky

Ale s tim zalejvanim opatrne, mozna radeji ani ne. Jak si tak ctu, tak premokreni je jedna z mala veci, ktere ji vadi.

reagovat

3 | frettie | před 15 roky

covece, vylezl jsem ve ctvrtek rano z privatu… slapnu na chodnik a do bruslil jsem az k saline :)… pak jsem dobruslil do auly :)… a dnes vylezu v T5ebíči ven… a brrr… deset cisel snehu a furt kurva pada :)

reagovat

4 | lukyn.v | před 15 roky

„Žádný se mi nezdál, ale klidně mohl.“

Ale zdál. Člověku se vždycky zdají sny. Jenom si některé nepamatuje. ;-)

reagovat

5 | jakub | před 15 roky

Uklidním tě, většina vagónu je vyrobena v Německu, tedy v tom bývalém východním…

reagovat

6 | juneau | před 15 roky

Za nemecke povazuju ty, kde je pulka kupecek a pulka sedadel jak v autobuse.

reagovat

7 | Kubeeq | před 15 roky

A máme po sněhu, co? Docela škoda, když jsem se dneska ráno vracel domů, nevěřil jsem tomu, že všechen roztál…a to úplně všude. Holt, podzim se jen tak nevzdá…do toho podzime! :-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.