A melody softly soaring through my atmosphere

Písnička :music: Death Cab For Cutie – Soul Meets Body (video) nadělá ve statistikách poslouchanosti pořádný vítr. Poslouchám ji pořád, mám rád její melodii, na slova moc nehledím… A tak mám ve winampu jen ji a snažím se s její pomocí přemoci matematiku. Dnes mi to moc nešlo, analytická geometrie bude mým hrobem.

Před polednem jsem konzultoval práci, což dopadlo tak, že s mým Word 2007 formátem si profesorův Word 2003 neporadil, takže jsem mu ji pak poslal v PDF a to bylo vše. Ještě jsem si vyzvedl jedno lejstro, a cestou na šalinu koupil dárek pro ivončinu mámu. Květinářství narvané květinami, koflíky, kýčovitými obrazy, keramikou, skleněnými postavičkami… mívám v těchto obchodech zvláštní provinilý pocit – nakupuji v centrech, kde mám všechny vyhypované obchody na jednom místě, a pak jednou za čas vejdu do pouličního malého obchodu, přeplněného vším možným, snad aby uspokojili jakkoli náročnou potřebu, prodavačka je ochotná a milá, usmívá se… působí to na mě, jako by se snažili za každou cenu být dobrým obchodem, aby nabídli co nejvíce, aby zákazník odcházel spokojený a třeba se i někdy vrátil. A přitom jsem tam byl sám. Zoufalý boj s obchodními centry. Ale co těch mých pár korun v téhle válce zmůže…

Zbytek dne nad sešity a pod hranicí zoufalství, ale snažil jsem se, snažil. Ivonka někde trajdala, a já se vydal sestře pomoci s učením na test ze statistiky, což mi zabralo možná hodinu, během které se ivonka vrátila a zase odešla spát. Ach jo, takové pitomé minutí, těšil jsem se na ni celý den.

Ondra spí, roman šel do sprchy, ale na chodbě je ještě rozruch… aspoň už vypnuli muziku a nevibrují nám tu okna. Chce se mi spát, pekelně… leč beztak to dopadne jako každá noc tohoto týdne: bděním a neschopností usnout.

I do believe it's true
That there are roads left in both of our shoes
But if the silence takes you
Then I hope it takes me too
So, brown eyes, I'll hold you near
Because you're the only song I want to hear

před 14 roky | Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | CZNeo | před 14 roky

Naštěstí se dá i v 2k7 ukládat do formátu 2k3. Nebo existuje i oficiální microsoftí addon do starších verzí Office. Pak přečtou i soubory s iksem v příponě navíc. Taky jsem se s tím potýkal. Moje nemoderní okolí pořád jede na starých verzích.

reagovat

2 | juneau | před 14 roky

Jj, tohle jsem zjistil až potom. Resp. mám dojem, že jsem tu práci doma na desktopu normálně otevřel bez problémů, proto jsem se o to nijak extra nezajímal.

reagovat

3 | lucka | před 14 roky

DCFC a tenhle song, ano, ACH :-)

reagovat

4 | juneau | před 14 roky

Ano, povětšinou poslouchám to, co ty (a zbytek světa) před rokem :) But who gives a crap? ;)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.