Bude devět, a dnešek se mi strašně připomíná...

Sedím ve volných kalhotách, tričku a košili s dlouhými rukávy. Moje typické zimní oblečení na doma… duní mi hudba (boží boží boží Collateral – 12 – Paul Oakenfold – Ready Steady Go Remix), v ústech sladká pachuť CocaColy. Jako bych se vrátil o rok v čase… protože takhle jsem vždy dříve programoval.

Dnes si jen blognu a do programování se pustím potom. Ať už mě nic nerozptyluje… mluvím o fotoalbu.

Ale k tomu návratu v čase… co se stalo před rokem? 19.listopadu 2003. Napsal jsem druhý spot na tomto blogu. Ten první by byl lepší, ale holt… píšu to s křížkem po funuse. Včera jsem měl jiné zájmy a na net jsem se nedostal…

Nebo jsem na netu byl? Jo, byl, ráno

Ale uvědomil jsem si to až na koleji. Přesto… co jsem dělal? Hodina hospodářských dějin se Stellnerem, opět naprosto bránice-attacking set výuky. Od té doby, co se totiž rozvrh nedělí na hodiny (resp 45min), ale na dvouhodinovky (resp 90min), rád používám oznažení sety. Říct, že jsem měl ve středu čtyři hodiny je zavádějící… měl jsem čtyři přednášky po dvou hodinách. Jenže když řeknu, že jsem měl čtyři sety, tak mi nikdo nerozumí tak jako tak. Ale zní to hezky ;)

Aha, alča mi dala ten dějepisný test. Budu na něj muset kouknout… a opět takové milé popovídání. Pak na václavák do knihkupectví Academia kde se mi podařilo sehnat i první povinnou literaturu do onoho historického předmětu. Takže mám i tu druhou a začnu se probírat dějinami dvacátého století… předmět, který vyloženě žeru.

Na koleji takové jakési nic nedělání a oddalování učení do angliny na páteční zápočťák. Také mě celkem znepokojovala kontinuální nevolnost, která se mi připomínala už od středy. Prostě mi bylo nonstop blbě. Ne na blití, ale nebylo to příjemné. Ať jsem byl hlady nebo něco slupnul, bylo mi zle…

A stejně jsem pak večer vyrazil k holkám a koukli jsme se na Úkryt s Jodie Foster. Všichni tři na jedné posteli naproti noťasu, abychom viděli stejně dobře… danča, já, zuzka… na břiše jsem měl popcorn, aby byl stejně daleko od obou sokyň v jeho požírání. Stejně jsem ho beztak sám snědl nejvíce… na to kafe, na to pak nějaké slané pamlsky… a blbě mi bylo až do rána. Na pokoj jsem se vrátil k půlnoci, do jedné kecal se sousedem z druhého pokoje, s Lukášem. A pak se konečně pustil do angliny… vydržel jsem to do půlnoci, sbalil se a nařídil budíka na šestou.

Probuzení po 4h spánku mě celkem kvalitně překvapilo, protože mi ani nepřipadalo, že bych spal… a už vůbec nevzbuzovalo iluzi, že bych se vyspal. Dal jsem si ještě 30min k dobru a pak vylezl z pokoje postele… za okny zuřil orkán, já si uvařil vodu na kafe a pěstí rozbíjel ztvrdlé buchty na poživatelné kousky. A koukal do skript angličtiny… do těch devíti mi to možná vydrželo.

Test byl nakonec celkem pohodový. Ale bez učení bych ho nedal…

Zuřícím počasím rychle na kolej, kterou záhy opuštím i s jakubem a lukášem. Jen ti dva míří do školy a já na zastávku mhd. Z druhé strany k ní kráčí zuzka… od jedenácti do půl čtvrté bok po boku.

V tom spěchu na koleji jsem si nevzal nic na jídlo, takže mi na hlaváku vnutila jakousi koupenou sendviču a nedokázal jsem jí to rozmluvit. Malé zadostiučinění, že jsem tehdy odmítl dopapat její kousek pizzy. Čarodějka se tam také někde pohybovala, ale narazili jsme na sebe až na nástupišti, kam jsme se se zuzkou dostavili s balíčky fornettek… ne že bych chtěl dráždit svoji nevolnost, stačil lok vody a bylo mi zle, ale hlady jsem umřít nechtěl. A taky jsem ten zázrak hodlal konečně objednat… ale příště si pizzové dávat nebudu.

Kupéčko jsme si chytli, seděl jsem vedle zuzky a čarodějka proti nám. Dokud nás bylo v kupé osm, tak zábava trochu vázla, ale… tedy povídání, zábava sama o sobě byla skvělá. Různé posunky, ústrky, narážky… holky, vy si holíte ruce??? Mě bylo to škrábání zuzčinýho loktu podezřelý! Teda, to mě překvapilo :) Kolektivní čtení novin, přelouskal jsem je celé… pak nás v kupé ubylo, odešla i čarodějka, která si se zuzkou vždy padne do noty. Holky jedny vykutálený…

V praze byla zima, fičelo a vzduchem poletoval sníh. Pozoruhodné, říkám si… Vysočina byla zasněžená. Pozoruhodné, říkám si. Přesedl jsem si na místo vystoupivší čarodějky, koukal z okna, nechal se okouzlit myšlenkami nad zimní krajinou a utíkáním času… vždyť je to pár týdnů, co bylo léto. A pak jako náraz vzpomínky na pocity z předchozích lét (1.pád léto)… vzpomínky na osamělé horko na zastávce, čekání v city na bus domů, tisíckrát projetá trasa, ty stejné tváře… pálení slunečních paprsků, mhouření očí… a nyní sleduji vodorovný svist chumelení, vlak opět dohání několikaminutové zpoždění a letí po kolejích, stromy se jen míhají, stará opuštěná trať se proplétá lesem, pak se země propadá do strže vymleté říčkou kdesi dole pod námi, most se chvěje… a vlak je o stovky metrů dál. Kouzelné cestování…

Zpoždění jen dvě minuty, ale i tak je to naozaj… zuzka jede se mnou busem, potřebuje se do city dostat brzy (banka zavírá v 16:00, courákem po kolejích by to nestihla). A bus nejede… chumelí, všude je zima a bílo… a mokro a břečka z tajícího sněhu. Do busu se pak nacpeme a zuzka jako něžné pohlaví zabere a ubrání dvojsedadlo, takže tu hodinu strávím v sedě a ne v uličce s rozměrným báglem u nohou.

Do píči! :)))charlotty jsem narazil na odkaz na perlicky.net… prostě perličky ze školních lavic. A tak si je tak pročítám, upíjím z číše víno, chechtám se, až se sestra přišla podívat, co to čtu… a pak si opět přihnu, strčím nos do sklenky, přečtu si další perličku a rozchechtám se tak, že fouknu do zbytku vína a to opíše dráhu vnitřku číše… a už jsi měla někdy víno v očích? Trochu to pálí :)

Fajn, jdu se dál věnovat psaní… a pak si půjdu opláchnout xicht, protože pěkně lepí.

A doma je nuda… veškerá zábava končí docestováním. Teď už jen dodělám něco ve fotoalbu… je po desáté. Taky upozorňuju na nový patch redakčního systému, který není nijak kritický, ale je spíše v tvém zájmu si ho nainstalovat.

No a ještě linknu tapa, který se také rozhodl používat rs pro svůj blog. Tak hodně chutě do psaní, hochu…

před 17 roky | Ze života | 8 komentářů

Komentáře

1 | alcarin | před 17 roky

vitej doma

reagovat

2 | tap | před 17 roky | tap.danielka.net

mám do dohánět, jak tak projíždim tvojí aktualitku :)

reagovat

3 | Charlotte | před 17 roky | wicked-angel.net

vítej na vysočině ;) my tu máme 10 cm sněhu (já vím, já vím… HB je periferie Prahy :D )… a perličky jsou dílo mého spolupachatele z programování… proto je tam nejvíc hlášek od nás z gymplu :D

reagovat

4 | juneau | před 17 roky

alcarin> hm… budu strilet :)

tap> prjizdej projizdej a pis a pis :) a fot! :)

charlotte> HB.. odtamad je carodejka. a btv, toho vlciska jsem jsem si na perlickach vsiml :)

reagovat

5 | lucka | před 17 roky | lucousek.wz.cz

díky za odkaz na perličky, člověk se po večerech pobaví ;) (nejlepší: Zapamatujeme si 3 základní slova pro komunikaci s Němcem: laut, langsam, Hochdeutsch…...a někteří přidají větu:,, Bitte,sprechen Sie lieber Englisch!" ;)))

reagovat

6 | juneau | před 17 roky

reagovat

7 | Charlotte | před 17 roky | wicked-angel.net

jj, já vím, čarodějka… nakonec ještě zjistím, že jí znám :D stejně jako pýdžejovu péťu…. no nic… vlčisko jedno… jj, to je celý on ;)

reagovat

8 | ashante | před 17 roky

juneau: to je fakt boziiiiiiiiiiiiiiiiii

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.