Chcete po ránu nasrat? Běžte na poštu!

A tak krásně dnešní den začínal. V sedm jsme si s ivonkou ještě deset minutek přidali a poleželi v posteli s Kimem v našich nohách. Poté u stolu, ivonka s kávou, já s čajem a ranními novinami serfováním. Vesnice v mlze, ale sem tam prosvitlo azurové nebe… Ivonka jela do brna, já vyrazil opačným směrem zařídit si účet u GE Money Banky, neboť do zítřka je zřízení studentského účtu zdarma, vedení zdarma, dva výběry z bankomatu v měsíci zdarma, mastercard zdarma, … a jako bonus za zřízení dostanu tu hroznou bichli Země normálně stojící tuším kolem 1000,–. A sestra dostane na účet za moje získání 300,–. Není zlé, není zlé… půl hodinka posezení v bance, příjemná paní, smích při nabídce penzijního připojištění, modré nebe, hřejivé paprsky slunce, cesta domů, ale ještě se stavit na poštu vyzvednout balík, co včera přišel sestře. Jenže ta kurva na přepážce se mnou vymradala kvůli tomu, že nejsem jednak svá sestra, druhak nemám zmocnění, což prý není jen tak ledajaký zasraný podepsaný papír, ale speciální kartička, kterou si sestra může kurva kdykoli přijít vyřídit, aby mi ji pak doma dala a já jí mohl vyzvednout ten debilní balík, pro který si stejně jako pro tu kartičku přijít prostě do prdele nemůže, protože od včerejšího dne do konce školního roku bude pravděpodobně pět dní z týdne v té zasrané praze, do tří hodin nikdy nepřijede a ti blbci v sobotu na poště taky nebudou. Kunda! Jedna!

Uklidňující lok kávy + :music: Čechomor – Ty veličské zvony.

Jistě – postupovala podle předpisů, zákonů, direktiv, směrnic, nařízení, vyhlášek. Ale pro dobro věci nebo naopak?

Tož tak všechno k dnešnímu dni (ještě není ani deset hodin).

Včera se ovšem jelo do prahy. Zápis kolejí, nabalilo se auto, před pátou vstalo, o půl šesté vyjíždělo a k půl deváté jsem parkoval před kolejí. Cesta byla srandovní, nejvíc ze všeho předjíždění náklaďáků jedoucích třeba devadesát v hodině… od dýzla felície nelze v takových rychlostech čekat nějakou zvláštní rezervu pro zrychlení :)

:music: Jan Burian – O dovolené

Proč předjíždět auto jedoucí maximální povolenou rychlostí? Já nevím. V obci jedu pomalu, na stopkách zastavuji,… ale když je přede mnou rovná kvalitní silnice, tak prostě jedu. A více jak 120 nejedu jen proto, protože ve 130 už na těch okreskách začíná autí docela divně plavat. Co jsem tedy tímto tempem najel, to jsem utratili v popojíždění od značky Hlavní město Praha až ke křižovatce na Spojovací.

Vystáli jsme si ubytovací frontu, potkali ondru a zjistili, že na pokoji jsme se třetím cizím klukem, známým pařmenem z předešlého roku, který si o něj také zažádal a tím pádem jej z něj asi nevyštípeme, aby se tam mohl z jiného pokoje nastěhovat hágen. A i kdyby, tak budeme naproti absolutním pičům. Pravděpodobně. Takže to vypadá, že se spíš my dva přestěhujeme k hágenovi, který tam ovšem ještě tři týdny nebude, takže to musíme s jeho spolubydlícíma nějak zkoulet my. Klíč mám. Včera mi došlo rekomando a v něm klíček zabalený do kousku ponožky :)

Další kroky vedly do školy, tradiční nasírání referentky se čtyřmi povrzeními o studiu. Chvíli posezení u pc, snaha zaregistrovat sestře – která mezitím odspěchala podepsat smlouvu do své nové práce – jeden z vyhozených předmětů, návrat na kolej, kde se ten týpek mezitím kvalitně zabydlel, a přitom jsme se s ním stále nepotkali. A tak jsme vzali co bylo třeba, já do sebe kopl redbulla, popřál láckovi z gymplu k narozeninám a vystřelil vstříc domovu.

:music: Anna K – Nebe

Blbé odbočení na kruháči v Kolíně – to ani nelze nijak omluvit :), a chuťová objížďka kolem Golčova Jeníkova. Cestou na prahu šlo jen o průjezd městem, čekal jsem něco obdobného i cestou opačnou a nechal se west oranžovými šipkami, než abych vjel do města a projel centrem k silnici na Chotěboř. Silnice mezi poli, loukami, alejemi švestek, samá díra, výmol, za zadkem zelený fiat s řidičkou, která na tom byla se znalostí okolí asi stejně jako my, neboť se mě i při mé zběsilé jízdě držela jako klíště a nechtěla mě nechat ujet. Po pěti kilometrech bez jakéhokoli auta nebo šipky jsem začal lehce pochybovat o správnosti směru, dokud mě náhle nezačal za zatáčkou vyhánět do smrčiny vedle cesty rozhoupaný kamion, kterému to zase vrátila řidička za mnou nemající tolik duchapřítomnosti pro stržení auta do krajnice – a vyhnala tam ten kamion :) Dojeli jsme na Habry v koloně aut ve složení trabant kombi, avia, dodávka, supernasraný řidič v nabušeném volkswagenu a my, ale minuli jsme odbočku a opět se trochu projeli městečkem :) Na Jeníkov jsme se již nevraceli a vzali to na Chotěboř přes takové prdele, že to svět neviděl. Vepříkov nás dostal nejvíc :)

Později už jsem nechal řídit ivonku a pohodlně si sklopil sedadlo a vyjma jedné chuťové bouračky se již nic zvláštního nestalo. Doma jsme se prošli po vesnici, popili víno a koukli na Prci, prci, prcičky.

:music: Röyksopp – What else is there

před 14 roky | Jarov Praha Ze života | 8 komentářů

Komentáře

1 | jakub | před 14 roky

To víš, chlapče, my tam máme samé malebné vesničky, Vepříkov, Svinný a třeba Vepřovou. Nicméne vzhledem k tomu, v jakém kráteru mezi kopci bydlíš ty, bych snad i mírnil slova :-D.

reagovat

2 | juneau | před 14 roky

Co se čertíš? Ani nevíš, s jakou úlevou jsem vjížděl do Chotěboře – to pro mě byla úplná Polárka nad obzorem při tom putování tamějšími pustinami. Krásná Chotěboř, krásná :)

reagovat

3 | Dupy | před 14 roky

A co teprve Sobíňov co :-D

reagovat

4 | juneau | před 14 roky

Jo, tam jsem ivonku pouštěl za volant. Sobíňov bez S na ceduli Začátek obce. Pokud si to s něčím nepletu :)

reagovat

5 | Onder | před 14 roky

Přesně tak, bez „S“ na ceduli, to je náš domov. :) Domov páru blogerů co spokojeně jedou na RS2. :-D

reagovat

6 | juneau | před 14 roky

Vždycky cestou přes ten váš kraj si připadám, jako když pán objíždí svoje državy ;)

reagovat

7 | lucka | před 14 roky

dneska rano jsem myslela na to, co asi delas… posledni jsem tady cetla neco o zajezdech do Norska.. dekuju za komentar ;) a propos vesničky… z Břeclavi až do Telče po silničkách taky dobrá cesta :)

reagovat

8 | TrDLo | před 14 roky

juneau napsal/a: …ale ještě se stavit na poštu vyzvednout balík… Z téhle části se válím po zemi smíchy :D

Jinak zdravím, zase jsem sem nějak našel cestu.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.