Chmury na duši a Nirvana s Guns 'n' Roses náhodou v playlistu

Spal bych, ale protože jsem v jedenáct vypil půl litru čaje, tak v usnutí moc nevěřím. A Nirvána se už odehrála. Vystřídal ji Michael Jackson. Notyvole.

Vstával jsem až po ivonce, ta se vydala na jih do školy a já o chvíli později autobusem na sever domů. Údolí v mlze, doma (logicky) nikdo až na kimču, já u počítače. Na práci málo času, na učení nechuť, nutnost sbalit se do prahy…

Prostě se dnes nestalo nic zajímavého až na to, že cestou do Prahy jsem se musel stavit u sestřenice a jejího muže (oba mého věku), abych s ním sepsal povinné ručení k tomu mému novému invaznímu vozítku. V tomto oboru podniká, bude z toho mít nějakou tu desetikorunu (doslova). Musel jsem se dopravit do city, sednout na courák, jet do bigcity, přesednout na rychlík, dojet do kolína, přesednout na cityelefanta, dojet do městečka za kolínem a tam už jsem byl před nádražíčkem vyzvednut, abych tam byl za hodinu opět dovezen a jiným cityelefantem odvezen ku praze. Čtyři vlaky během jedné cesty… asi poprvé v životě.

U šárky a toma to bylo fajn, jsou těhotní a čekají dítě, tak se řeč točila hlavně kolem něj. Neviděl jsem je od posledních Vánoc. A přitom šárka byla od dětství moje kumpánka ve všech rošťárnách, co jsem u babičky tropil. Jako třeba že jsme se schovávali našim sestrám, které pak brečely a babička nám vynadala. To byly časy…

Nevím, jestli to tak je, ale přišlo mi, jako by byli rádi, že se u nich někdo zastavil, že moc návštěv nemají. Až se kvůli tomu cítím provinile, přes jejich městečko jezdím dvakrát týdně a stavil jsem se u nich za ty roky teprve podruhé. A tak ta necelá hodinka utekla jako voda.

Poprvé tento semestr jsem vystoupil na Libni, přes kterou jsme ještě donedávna ani nejezdili a když tama nyní jezdíme, tak nestavíme. A pak už jen kolej, večeře, práce, pověšení dvou vánočních řetězů… zítra vyrazím po dárcích.

před 13 roky | Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.