Co tady sakra ještě dělám?

Je docela hluboká noc. Neučím se, nic nedělám, poslouchám hudbu. Ani nespím. Měl bych, nechce se mi. Ale pak usnu během chvilky. Jen si tu teď tak vychutnávám tuhle chvíli, nic už přede mnou není, jen spánek. Ráno vstanu s pocitem, že je přede mnou vše. Takže kam spěchat.

Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.

Učení jsem s provinilým pocitem vzdal o půl desáté. Menší polovina učení za mnou, větší přede mnou. Dva dny za mnou, tři dny přede mnou. Plus zítřek jako volno 8-) Takže si to jedu ve vejškách a noc pomalu proplouvá.

Venku nic moc, že? Dnešek byl lepší, ale na první září stále docela… listopad :) A to jsme se před rokem ještě koupali. Dnes bylo tak akorát hezky na to, abych posekl trávník a pošťačka se k nám díky tomu dostala i bez mačety. Pak bylo ještě dost hezky na to, abych zatopil. Potřeboval jsem se totiž párkrát ohnat sekerkou po hodinovém koukání do příkladu s obtížností na úrovni kvinty na gympu, kde mi pořád unikala trapná početní chyba… a při pátém úderu jsem si ťal ostří přímo do palce a amputoval pár čtverečních milimetrů kůže… a pár čtverečních milimetrů masa. Alespoň že palcem ovládám jen mezerník.

Sestra na akci. Potřebuje k půlnoci odvoz. Jízda nocí do vesnice, kde jsem v životě nebyl po cestách, na nichž jsem v životě nejel. Temná noc, Velký vůz přede mnou, občasná a nepříjemně náhlá oblaka mlhy, stíny u krajnice, podezřelé lesy, spousty jiných… vjemů. Noční ježdění má něco do sebe. To by byla bezmoc, v jedenáct někde uprostřed luk a lesů rozervat výfuk (poslední dobou se tváří, že už už)… to se pak jede, s takovými předtuchami. Řezání zatáček zásadně v protisměru, auta jsou v noci vidět zdaleka, jízda po prostředku (jen pěkně dál od krajnice), občas osmdesát v obci (hups) a na smluvené místo dojíždím na minutu přesně. Cesta zpátky už byla méně mystická a více ztracená v hlaholu podnapilých sestřiných spolužaček. Přes sedmdesát kilometrů… možná proto tu teď sedím.

Možná proto mě rozbolela hlava. A nakonec stejně všichni usneme, tak to nebudu protahovat.

před 15 roky | Myšlenky | 5 komentářů

Komentáře

1 | Dupy | před 15 roky

Někdo nemá své body dostatečně rád :-)

reagovat

2 | frettie | před 15 roky

ty jo kde ty holky byly parit ? :)

to ze je noc, tolhe je no :P (4:43) :))

v noci se mi jezdi krasne… btw: orpav si fort minot na fort minor (myslim) :)

reagovat

3 | juneau | před 15 roky

[1] Dupy : Já mám v plánu jezdit trošku míň podle pravidel, dokud mi ty první body neseberou. Pak budu nejvzornější řidič v zemi :) Ale samozřejmě nemám v plánu někoho přejet, že.

[2] frettie : Hele, jen kvůli působivému časovému údaji nebudu čekat až na pátou hodinu ;)

reagovat

4 | lukyn.v | před 15 roky

„Ráno vstanu s pocitem, že je přede mnou vše.“

Přesně tak. Je před Tebou VŠE. Tedy vysoká škola ekonomická. ;-) Ale až za měsíc, ne? To máš zatim pohodu.

reagovat

5 | QuickShare | před 15 roky

Zajimavy. Touhle dobou jsem tu taky jeste sedel . :-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.