Coffee-break!

Krok první: vybrat správný otevírací song. Prozkoumám playlist a vítězem se stává… :music: The Doors – Break On Through.

Krok druhý: loknout si kávy.

Inicializační sekvence dokončena.

Takže…

Středeční odpoledne, kimča vyvenčený, káva před monitorem a přestávka v celodenní práci. Celý minulý týden jsem seděl u klávesnice a piloval úkol do C# (.NET), případně se vracel k normální práci. Ta mě nyní doběhla jak jamajský sprinter a denní rozvrh se tedy moc nezměnil. V osm z postele a návrat do ní nikdy ne dříve než po půlnoci. :music: Amy MacDonald – This is the life. Jo, to je život. Ale co se za tou prací skrývá? Vždy o ní píšu, ale od té doby, co tento blog čte i zadavatel většiny mých zakázek, tak se o ní moc nerozepisuji :) Jenže – jak už to v tyto týdny bývá – tentokrát je to to jediné, o čem mám co napsat.

V létě sestra obepsala několik hotelů, penzionů a privátů bez internetových stránek, jestli by o nějaké jednoduché neměly zájem. Před třemi týdny se mi majitel jednoho penzionu ozval a o jednoduchý web zájem má. Zařídil jsem hosting, on mi poslal fotografie a náčrtek struktury webu hned i s budoucím obrázkem v hlavičce. Ten mě ovšem moc nepotěšil, protože z v něm použitých barev jsem musel vyjít a dělat olivovo-hnědý web, … no nikomu ho ukazovat nebudu, ale je přesně podle zadavatelových představ a jeho spokojenost je to hlavní. Chtěl, abych jej nechal přeložit do angličtiny, ale těch pět odstavců jsem přeložil sám a nyní čekám na korekturu. V noci se pustím do registrování do katalogů. Na to se tedy moc netěším. Ale tato zakázka se nejvíce přibližuje činnosti dělání webů, kterou obvykle představuji svoje zaměstnání.

Další ze zakázek je vytvoření registrace zákazníků pro web on-line věštkyně. Ať si kdo chce vydělává na čem chce (není-li to dětské porno). Sepsal jsem jí možnosti on-line plateb a těšil se na implementaci další platební brány od Xpay.cz a automatické zpracovávání předplatného na věštění (zákazník si objedná hodinu času, ve kterém mu věštkyně vykládá karty – přes skype), jenže vše ztroskotalo na tom, že milá věštkyně nemá na svoji činnost živnost a platební bránu tedy nemůže využít. Takže nyní zpracovávám celý proces tak, aby prostě jen kontrolovala svůj bankovní účet a ručně potvrzovala zaplacení objednávek. Nutno stihnout do 1. února.

Ráno jsem dokončil jiný modul pro další web, prodejce analytických přístrojů. Takové ty mašinky, co bývají ve fitness centrech nebo ordinacích, člověk si na ni stoupne a z ní vyjede jeho BMI, % tuku a svaloviny a další důležité informace. Bylo třeba vytvořit modul pro prezentaci jednotlivých modelů a ještě umožnit, aby se na webu ukazovaly i oskenované výsledky a vysvětlení, co která část údajů na oné A4 z přístroje znamená. Najedeš myší na obrázku na první tabulku s daty a vedle obrázku se objeví vysvětlení, najedeš myší na jinou tabulku a objeví se další vysvětlení… takto je to jednoduše představitelné, ale muset to implementovat do administrace redakčního systému, to už je jiná sranda. Zadavatel nahraje obrázek výsledkového listu, v administraci jej přiřadí k patřičnému modelu přístroje, myší na něm označuje obdélníky a ukládá k nim informace, které se budou zobrazovat na po najetí myší na onen (neviditelný) obdélník na obrázku… celý den jsem s tím blbnul a všelijak to zabezpečoval proti všem možným nápadům nenechavého uživatele. Ale mám to hotové.

Pak musím opravit další modul hrající si na internetový časopis, který byl napsán na podzim a teprve nyní se začal intenzivněji používat, takže vyvstávají první nedostatky a chyby. Prezentace redaktorů, doprovodné obrázky k článkům, atd…

Do e-shopu je potřeba doplnit generování XML exportu pro Zboží a Heuréku, funkčnost pro monitorování objednávek přes Google Analytics. Jak na potvoru také končí operátor pro mikroplatby Pipay.cz, takže musím předělat jinou platební bránu pro komunikaci s Xpay.cz a ještě do ní doplnit funkčnost pro spolupráci s Paysec.

A do toho všeho po drobcích upravuji obecní web, potřebuji předělat některé oblíbené adresy do cool tvaru, přestavět menu do logičtější struktury, doplnit informace o místních živnostnících,… ať se ve Zlatém erbu nějak rozumně umístíme. Je těžké soupeřit s obcemi jedoucími na redakčních systémech postavených přímo pro potřeby města / obce. Nakonec, ona ta soutěž – jak jednou jeden starosta blízké obce poznamenal – vypadá pouze jako reklama na onen redakční systém. Njn.

A co je pointou tohoto textu? Potřebuji, aby den měl 36 hodin!

Návrat k práci.

před 13 roky | Programování Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.