Dnes to bylo fajn

Ráno jsme vstali, připravili si bagetky ke svačině a s baťůžkem vyrazili na kolech na místní cyklistické výlety na počest jednoho místního oblíbeného sportovce, jehož smrt před několika lety byla naprosto nečekaná a… natolik nečekaná, že jsem o ní tehdy i psal… na jedné bláznivé mysterii. Holt poslední člověk na planetě, který by si to zasloužil. Ale ta kunda si nevybírá.

Minulý rok bylo chladněji, letos krásně. Sluníčko svítilo a hřálo, nefoukal vítr, všechno zelené, hladina přehrady modrá… nádhera. Zatímco před rokem jsme s ivonkou peloton táhli, letos se vezli na chvostu. Za celé jaro jsme na kolech nikde moc nebyli a bylo to znát, mě ještě střídavě bolelo jedno nebo druhé koleno, skoro každé stoupání jsme si tedy vytlačili a nikam se nehnali. A na jednom z nejvyšších kopečků si uspořádali piknikový oběd :)

obrazek

Byl to nádherný výlet. Úžasná příroda kolem přehrady, příjemný pocit, že se zúčastňujeme něčeho organizovaného u nás na vsi (to zní divně), dvanáctka v hospůdce ke konci cesty jen zasyčela,… člověka hlavně potěší, jak bylo krásně. Kdybych tlačil kolo do kopce v chladnu a kličkoval mezi kapkami deště, asi bych nadával.

A večer opět posezení u krbu, klobásky, spousta zeleniny, víno…

Ale co konec týdne v Praze?

Jo, byla to prdel… ve středu jsem se učil na zkoušku, ve čtvrtek v sedm vstal a učil se na zkoušku, obědval a učil se na zkoušku, jel do školy a učil se na zkoušku, a pak se tam ze mě ten čurák snaží dostat vše slovo od slova, jak má látku na slajdech a dělá ze svého okrajového předmětu hyperdůležitou vědu. Za tři a můžu být rád, a šťavnatě jsem průběh zkoušky popsal zbytku termínu na chodbě, což asi nebyl vzhledem k jejich nastálému pocitovému chaosu a zoufalství ten nejšťastnější tah. Nechal jsem je tam zdravě nervózní a odešel na kolej, abych se sbalil a vypadl z prahy. Tři zkoušky/testy v jednom týdnu, no mňamka. Nejsem na to zvyklý :)

Příští týden bude lehce volnější (jen dvě zkoušky), v pátek jsem tedy odvedl spoustu práce, zatímco ivonka brigádničila v jednom obchodě a já na ni doma čekal. Doma (u mě doma) na mě čekalo z opravy dovezené zadní kolo, s chvějícíma rukama jsem jej nasadil na rám, sepl brzdu a vytlačil před dům. Nasednu, lehce zašlapu, silnější zašlapu, vjedu na silnici a do kopce tomu opálím až na nejtěžší převod a když ani po sto metrech v přehazce ani jednou necukne, mám chuť smát se a radovat, a všem bohům děkovat. Střed kola byl v pořádku, defekt se opětovně nedostavil (jako tehdy okamžitě po předešlé opravě) a mé/naší účasti na oněch dnešních výletech nic nebránilo. Pominu-li chromá kolena :)

Starosta mi včera doma nechal CD s nafocenými listy kroniky, takže ačkoli má mnoho vesnic na svých webech kroniky (ve smyslu několika zajímavostí z nich, nebo kompletně přepsané), tak naše obec má již tři ze čtyř knih stranu po straně ofocené a prezentované šikovnou (mou) aplikací. Každý si může pročíst celou knihu, tak jak ji před padesáti lety perem a inkoustem kronikář psal se všemi hrubkami a spol (dyskuse mě pobavila). Jsem na náš web hrdý :) Přidejme k tomu unikátní virtuální procházku, kterou vymyslel starosta, já mu na to kývl a během týdne sepsal JS/AJAXovou aplikaci, ze které byl tak unešený a nadšený, že ani nechtěl věřit, že jsem ji prostě vymyslel jako nejlepší možné řešení a ne že jsem to někde viděl a zkopíroval, a máme fakt hodnotný web :) A to to začínalo jako neoficiální stránky s ikonkou animovaného pejska na úvodní stránce :)

Čekám, až se mi nahraje jedno video na youtube… ještě to bude trvat.

Tak hovno, velebnosti, youtube nějak blbne…

před 14 roky | Obrázkově Video Ze života | 3 komentáře

Komentáře

1 | hughhh | před 14 roky

krasna fotka… 8-)

reagovat

2 | honza | před 14 roky

Krb, buřtíky, zelenina a víno… začínáš nějak „dědkovatět“ :) Kde je tvůj mladický šarm? :-D (neber to vážně ;-) )

reagovat

3 | juneau | před 14 roky

hughhh: A co teprve ten vyhled… seděli jsme na vrcholku kopce :)

Honza: Dědkovatět? Mladický šarm? Že bych se kvůli tobě tenhle týden v praze zlil jak dobytek u zlatýho stromu? :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.