Dnešek nebyl špatný den

Víš, co ti povím? V tento okamžik jsem šťastný. Tak nějak lidsky šťastný. Jsem v pohodě, mám za sebou dlouhý den, fajn projížďku na kole, dobré pokoukání na kvalitní film, mám blog a mohu si do něj svobodně psát… a mám vás, své přátele.

Kdyby tomu tak nebylo, kdybych si vás za monitorem nepředstavil… byl bych asi ve 23:40 (teď) zatraceně v prdeli.

Bolí mě hlava, což je vedlejší, ale úsměvné. Vím proč. A usmívám se… teď ti to bude vrtat hlavou, ale taky by ses usmála. Tak si něco představ…

Dnes už jsem na kole konečně vyrazil. Sbalil foťák, náhradní baterky, jednu fitnes, půl litru vody… a igelitku, kdyby pršelo (to abych měl do čeho zabalit foťák a mobil beze strachu z promočeného báglu). Vyjel jsem. Před domem nám právě techničáci udělali dvacet metrů nového asfaltu na půl kilometrovém úseku. Nechápu… třeba to čas vysvětlí. Jel jsem… balada… balada to nebyla. Čekal jsem, že to pojede samo :) Kdepak, šlapat jsem musel. Na přehradu, kolem vody do dál do Čína. Jen tak podotýkám, že mračna se mi nad hlavou honila kvalitní… hm, procházím těch 28 fotek a pár jich tam je zveřejnitelných. Zveřejnitelných tak, aby mělo jejich zveřejnění smysl. Jdu je upravit, momentíček…

Hups… stovka chybových hlášek. Že by se projevila změna nastavení serveru? Že bych neměl script připravený na register_globals = off? Kouknem do střev… tak, přepsal jsem proměnné do bezpečnější podoby… no, fajn, script pracuje, jen jsem zapomněl předem přejmenovat fotky do „něco“ říkajících jmen. Takže znovu. Neboť nyní bych musel přejmenovávat i náhledy, víš? :) Tak…

Mraky hrozný, co chvíli čekám sprchu a přesto se jí dlouhou dobu nedočkám. Nedočkat se jí vůbec, to bych chtěl moc. Z Čína razím devět kilometrů po příjemné silnici do Ramova, ale na náměstí (rynku? návsi?) se ve své kůži necítím. Svoje kolo vodím nejraději odlehlými cestami, po rozbitých asfaltech rádoby návsí vidláckých vesniček, města nejsou moje hobby. Hafo lidí, hafo očí, hafo… čeho? Nemám to rád, ač si mě samozřejmě přirozeně nikdo nevšímá. Když jezdím, jsem to jen já a kolo. Nikoho jiného nepotřebuji. Proto už ani nevím, jak vymlouvat vojtovi jeho přání jezdit se mnou.

Zastavuji se u cedule s mapou, chvíli ji zkoumám. Sice jsem si plánoval cestu do Ramova, ale přece se neotočím a nepojedu zpátky? Netrvalo mi to ani hodinu. zkoumám plánek a rozhoduji se pro jeden menší okruh za městem. Do Nice, odbočím vlevo na Nový Ramov a zpátky do Ramova. Vyjedu z města, u benzíky se míjím s dědou, který ale nemá čas koukat po kdejakém ztřeštěném cyklistovi a pochybuji, že by mě byl poznal, kdyby si mě všiml. Potěšilo mě už jen to, že jsem ho viděl. Pokračuji dál ve stoupání, které nepřekračuje rozumnou mez, cesta mi ubíhá… už vidím ceduli vesnice, a tam Nový Ramov. Pokud jsi četla pozorně, tak víš, že přes něj měla vést moje návratová trasa :)

Jo, taky mě to vykolejilo. A pořádně :) Vrátiím se do Ramova a odbočím správně na Nici už jen tak z recese, bez nějakých jasnějších záměrů. Dodávám, že peklo nad hlavou mi proplouvalo s klidem dál, mraků až na půdu. Ale já si šlapu, házím po nich očka a víc se nevzrušuji. Dokud nejsem v Nici, tak mi to na mysl nepřijde, ale nyní se rozhoduji vyrazit znovu na Nový Ramov, když už jsem si předtím tak hezky naplánoval trasu. Malý klouček mi odbočku neporadil, až stará babička na zahrádce věděla, kudy na Kovice. Neřekla, že to bude celou cestu do kopce. A kdyby řekla, nic by to nezměnilo. Šlapu kilometry do drsného stoupání, trochu mi to leze na mozek… smska od ailyn mě jednak překvapila, druhak odreagovala. Za jízdy jí odepíšu, udivím tím postarší cyklisty, ale smska je odeslána a kopec zdolán. Loučím se s ní slovy, že stejně zmoknu, čímž chci jen svoji jízdu mírně zdramatizovat, ale potvrdily se moje věštecké schopnosti a jen co přejedu vrchol stoupání, spustí se slejvák.

Kdo myslí, že si hledám úkryt, ten je mimo jak ta smrk. Letím z kopce, občas si v šedesátce něco zaječím, odbočku k Novému Ramovu beru smykem, to už prší dost hustě, přes kapky na brýlích se začíná trochu schizofrenicky lámat obraz okolního světa… kouzelné. Cítím vlhnoucí oblečení, což není nic hrozného, ale do několika chvil se musím schovat. Nepovolenou rychlostí proletím jednou menší vesnicí a dosmykuju až k opuštěné zastávce. Klídek, pohodička, sním si fitnes, napiju se, udělám pár fotek… silnice je mokrá, ale pršet přestává.

Náhled fotky v galerii
Náhled fotky v galerii
Náhled fotky v galerii
Náhled fotky v galerii
Náhled fotky v galerii

Do Nového Ramova, do Ramova, do Čína, kolem přehrady domů. Padesát sedm kilometrů… tolik much jako dnes jsem dlouho nepotkal. Celou cestu kolem vody dýchám nosem a rty mám pevně sevřené. Nechci být veselý cyklista. Přijíždím domů, po celém těle zaschlá sůl potu, nagelované vlasy vytvarované ala Dolínek… pod domem u krbu návštěva, sice strejda, ale pro mě cizí člověk. Hned bych tuto rodinu ze seznamu příbuzných vyškrtl. Jejich syn, co už si něco odseděl, ale… vedle něj něco černovlasého,… a víc nemusím dodávat. Přímo jsem na ni pohlédl jednou, a okamžitě odvrátil pohled. Proč? Abych chránil sám sebe

Povím ti to jednoduše: Pokud kolem mě projde černovlasá holka (barvená čí přírodní, je mi to jedno), v ničem se to neliší od situace, kdy by kolem mě prošla nahá jakákoli jiná holka. Pošli na mě černovlásku a prozradím jí heslo k FTP tohoto webu.

Zapadnu domů, osprchuji se, nacpu do sebe pár tisíc kilodžaulů a podívám se na Vykoupení z věznice Shawshank. Být to obyčejný film, rozeberu ho a doporučím. Nebyl to obyčejný film, nerozeberu ho a jen ho doporučím. Jen… proboha, jak jsem mohl tak dlouho odkládat jeho zhlédnutí? Proč mi o téhle perle nikdo neřekl? Seděl bych u titulků až do konce, nebýt useknuté…

Kapitola s Brooksem mi vehnala slzy do očí. Naposledy mě takhle nějaký film sebral tuším na podzim. Zelená míle. Podezřelá podobnost. Mlčím a usmívám se. Na začátku textu jsem byl šťastný. Teď je mi smutno. Mimochodem, v mém případě slzy vždy doprovází bolest hlavy.

před 17 roky | Ze života | 14 komentářů

Komentáře

1 | Gogo | před 17 roky | gogo.wz.cz

Zajímavý…

reagovat

2 | Anezska | před 17 roky

ta trasa je faktr drsná…pořádnej kus…nápad s názvy super,orientuju se,jen nemůžu přijít na to,co je Kovice…no,ono mi ta za chvíli snad docvakne…fakt mě to bavilo číst…díky :-)

reagovat

3 | juneau | před 17 roky

A ted jen vyvencim Kima a vyrazim na opacnou stranu sveta. Tentokrat s mapou, pro sichr. Minule to vzalo 70 kilaku, uvidime dneska.

reagovat

4 | pif | před 17 roky

jj vazne skvelej film, taky sem ho videl pomerne nedavno a taky me to celkem vzalo… Znam ten pocit po skvelem filmu, to mi vzdycky zvedne naladu.

btw domena uz je rdy, tak to minimalne do konce tydne vypustim :))

jo a k tomu register_globals – na pipni je to prece standartne zapnuty ne? prinejhorsim extract() :))

reagovat

5 | Carpenter | před 17 roky | www.photoblog.czweb.org/fotoblog

Otázka zní, jestli máš ten film na nějakém nosiči (nejlépe vhs) a chce se Ti obětovat nějakou tu kačku za jeho zaslání na mou adresu. Recenze na http://www.kinomol.cz/view.php?… mě dost nalákala.

reagovat

6 | pif | před 17 roky

ja ho mam na cd

reagovat

7 | Hughhh | před 17 roky

Chtěl bych vidět, jestli bys tý černovlásce heslo fakt dal…

reagovat

8 | pif | před 17 roky

jojo to me taky pobavilo :))) tady to nekdo nedava vid june :))

reagovat

9 | juneau | před 17 roky

pif> neslo o pipni ale localhost. Pred tydnem jsem register_globals vypnul a od te doby s tim scriptem nepracoval.

carpenter> nosicem je stejne jako v pifove pripade cedecko. Kvuli cemuz mam taky asi jen minutu titulku a nezrizene me to stve. Ale dal uz to prepalit neslo… kdyby ti i tohle vyhovovalo, klidne zaslu cd postou, nebude to poprve.

hughhhh> blbosti delam i pri jinych prilezitostech. Ale vyvstava otazka: Existuje na svete takova holka, ktere bych bez vahani heslo rekl? Ver mi, doufam ze ano a ze ji nekdy potkam :)

reagovat

10 | lucinka | před 17 roky

zběžně jsem koukla na mapu, kudy jsi to jezdil… no, pěkná štreka :)

reagovat

11 | pif | před 17 roky

no kdyby mi nejaka kunda rekla, dej mi heslo a ja ti splnim tvy prani ;), tak proc ne :))

reagovat

12 | juneau | před 17 roky

lucinka> to pockej dneska ;)

pif> uvazujeme v jinych rovinach. ale proti gustu zadnej disputat ;)

reagovat

13 | pif | před 17 roky

njn jenom priklad :)) ja predpokladam, ze idealni holka pro celej zivot nebudu filtrovana jenom vzhledem

reagovat

14 | sirenka de noir | před 17 roky | emotion.wz.cz

hmm, dolínka jsem dneska potkala… spolu s poláčkem, zabrali nám kulturám ve stodůlkách, zmetci jedni :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.