Do prahy o den později, z prahy o den dříve

Už je tma. A do konce cesty zbývá slabá půl hodinka. Ivonka se sice neozývá, ale snad tam bude čekat.

Do prahy jsem jel kvůli nemoci o den později než obvykle, na první důležitou hodinu, cvika z řízení systémů. Večer hodina o trendech na IT trhu a sezení v učebně ve třetím patře, která je okny natočená do prahy… nad městem právě zapadalo slunce, po bronzovém nebi kroužila na západě letadla (Ruzyně). A pak půl osmé a návrat ze školy na kolej. Nic nemiluju víc, než tu večerní jízdu, ten nejkoncovatější konec dne a relax.

Od desíti hodin se hrál poker, pro který se tentokrát založil Event na Facebooku a já k němu hned dnes přidal pár fotek, co jsem tam pořídil. Tady ve vlaku je lovit nebudu. Hra začala tradičně, naposledy s limitem, ve čtyřech lidech. Postupně jsem ztrácel a ztrácel žetony, až jsem si říkal, že tentokrát nevyhraji ani těch 50 Kč, co jsem vložil do banku, ale v posledních deseti minutách, kdy už se hrálo s big blindem na 50$ se mi podařilo párkrát vyhrát, dokonce i úplně poslední hru – to jsem protihráčovy dvě dvojky přebil dvěmi trojkami :-D A na kontě jsem měl kolem 1390$, přitom se začínalo s 710$. V poměru se rozdělil bank a šlo se spát. K vyhrané částce jsem přidal pět korun a měl jsem na jízdenku domů :) Za to, že jsem všechny tři pokrové hry ve výsledku vyhrál, se mi všichni strašně smějí, ale… copak za to můžu? :) Jen čekám, kdy mi někdo ve spánku přimáčkne polštář na obličej ;)

Ráno jsem vstal v osm, vzal antibiotika, kvůli kterým se mi nechtělo vstávat o hodinu dříve, a pustil se do analýzy reality jakési fiktivní firmy, kolem které budu budovat jeden docela pracný projekt. Už by to chtělo s některými studijními povinnostmi pohnout, nenechávat je na zkouškové. S tím jsem si vystačil až do oběda, jel na druhou důležitou hodinu, cvika z byznys intelidžens. Zajímavý předmět, opravdu. Oproti těm kecům v jiných předmětech je tahle prudce praktická hodina vždycky fajn.

S hágenem koupit lístky na derby Sparta-Slávia, kam jde pomalu celý Buddy systém (výmění studenti na VŠE)… bylo mi nakázáno fandit Slávii, nakonec… budeme v jejich kotli :)

A vlak. Spal jsem, co lepšího taky. Vždycky si sednu k okýnku a u něj bývá takový stoleček, který docela ztěžuje situaci, kdybych si chtěl otevřít noťas … neustále by mi zavazel. Dnes totálně, takže jsem si noťas vytáhl až teď, když jsem zůstal v kupé úplně sám. A tak si poslouchám nahlas muziku, co stejně sotva přehluší lomoz náprav vlaku, a je mi relativně fajn.

A abych dovysvětlil nadpis, tak z prahy odjíždím ve čtvrtek, o den dříve než obvykle. Hágen chození na tu páteční chujovinu vzdal už před dvěma týdny… já kvůli ní další noc v praze zůstávat nebudu.

V sobotu odpoledne osmnáctiny ivončiné sestry (jsem na antibiotikách), večer můj nejmilovanější ples ze všech plesů. To jsem také na antibiotikách, ale ono nejde ani tak o pití jako o to, že celou jednu část parketu zabírají švédské stoly se všemi možnými pochutinami, řízky, pečenými kuřecími stehýnky, desítkami talířů s všelijak aranžovanými salámy a sýry, spoustou salátů pro holky, … a ty tvarohové koláčky! A každý může sníst kolik chce :) Co chodím s ivonkou, vždycky jsem tam byl :) Tak snad to letos bude pořádná jízda. Minimálně se o to jako řidič postarám.

Tím končím mobilní vysílání z přenosového vozu R681.

před 13 roky | Jarov VŠE Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.