Dopisuji bakalářskou práci

Před měsícem či ještě dříve jsem měl výčitky, že nepíši. Tak jsem spustil Word, vložil standardní titulní list, za něj prohlášení, že nikde neopisuji a pod, na další stránku napsal „český abstrakt“, na další „anglický abstrakt“, na další „obsah“, na další „úvod“ s pár odrážkami, co by se v něm mělo objevit. Tak nějak to dalo dokupy 7 stran (a dohromady asi 20 slov), a já byl spokojený. Samozřejmě, vtipnost oné situace jsem si uvědomoval, ale začátky jsou nejtěžší.

Poté přišla zkouška ze statistiky, kdy jsem se 22 dní nevěnoval téměř ničemu jinému a rozhodně ne psaní práce. Na tu přišel čas poté, nějaké dva tři týdny jsem se s ní pachtil, teoreticky okecával, jeden den psal aplikaci a její kód pak po částech popisoval. A najednou to šlo jako po másle, jsem na 42 straně a pořád by se našlo o čem psát. Takže tam šoupnu nějaký závěr, přílohy, doplním abstrakty a úvod, trochu předělám začátek, při jehož psaní jsem moc přesně nevěděl, jak pojmu praktickou část, a ve čtvrtek s tím půjdu za vedoucím. Bude prdel, jestli mě zjebe. Ale to bude i jeho problém, vedoucí je od slova vedení. A na to tedy rozhodně nedošlo.

A jinak… matika. Opět. Navždy. Forever. 24/7. Ve vlaku jsem si to dnes ráno nikterak nemaloval. Nasedl jsem, prázdné kupé, posnídal jsem pár koleček disco, zachumlal se do bundy a – nemohl jsem usnout. Proboha! Člověk usíná ve dvanáct, vstává ve čtvrt na šest se sladkou myšlenkou, že to ve vlaku dospí – a pak se mu spát nechce! Ale netrvalo to dlouhou a cestu do prahy jsem proklimbal. Nakonec, díky zpoždění jsem mohl klimbat až o dvacet pět minut déle :)

A na koleji učení. Začátky jsou těžké. Matematiku jsem naposledy viděl před více než půl rokem, teď na ni mám dvanáct dní. Tehdy mi nestačily tři týdny intenzivního přípravného kurzu a přes dva týdny vlastního počítání. Ale tentokrát to dám, to je jasný. Nic jiného prostě nepřipadá v úvahu.

před 14 roky | VŠE Ze života | 2 komentáře

Komentáře

1 | -hgn- | před 14 roky

Piš barde, střádej a až našetříš 200 milionů, přijde den, zúčtujem spolu :-)

reagovat

2 | juneau | před 14 roky

Že by mi ty básničky tolik vynášely? :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.