Dopsal jsem sen a hned píši dál

Zítra jede polovina profi sboru do vídně a ředitel se odhodlal k neslýchanému kroku: budeme mít ředitelské volno… jsem na gymplu osm let a bude to moje jeho premiéra. Ale jak tedy spáchat mikuláše? Zítra se přece nepůjde do školy? Jak asi… mikuláš byl dnes. A měli jsme ho na starost my, oktáva.

Plánování se chytl bedny z jednoho jediného důvodu: dnes se měla psát opakovačka z deginy. Podobně k tomu tedy přistupovala většina třídy, jako k ulití se… program se dal dohromady teprve v úterý, na dnešek ho měl smejky nakopírovat pro aktéry, ovšem nedostavil se. Chaos, spěch, rychle to po paměti sepsat znovu :)

Překvapilo mě, že se opravdu každý nějak nahastrošil. Až na mě :) Já, maximální ignorant, se vymluvil jako fotoreportér, půjčil si nabíječku a nabil minoltu, a hodlal vše zaznamenávat. Já a za čerta… to už spíš za anděla. Jako bedny nebo lácek. Ti byli totiž naprosto kouzelní :)

Třetí a čtvrtou hodinu obcházíme třídy, děláme bordel po škole a na knop jich všech jedenáct stíháme… program byl vymyšlený vážně dobře. Jako první do třídy vejde marťa v obleku, poprosí, aby všichni povstali, a představí žalobce (lucifer gávi), obhájce (anděl bedny) a soudce mikuláše, což byl kiny vycpaný polštáři. Začíná soud kantora… žalobce obviní kantora, že zkouší, že chce úkoly, že nedovolí volnou konverzaci… obhájce mu to utne námitkou o zastrašování, mikuláš připustí a dá mu slovo. Ten kontruje, že je to v popisu profesorovy práce a studenti že jej mají poslouchat, jako důkazní materiál s sebou tahá výtisk školního řádu. Mikuláš si bere čas na rozmyšlenou, ovšem kantora stejně nakonec sejme a lucifer si ho chce odtáhnout, načež anděl podává odvolání ke článku jakéhosi zákona, že se může profesor vykoupit malováním, zpěvem, recitací nebo sportovním výkonem. Trochu to kazili profesoři, co se chtěli nechat odvést do pekla :)

Že bude češtinářka dělat kliky (jeden), to bych nečekal… že tříďas stojku, no budiž… že si při ní chemikář div nezlomil vaz, to bylo naozaj… podotýkám, že výběr byl pouze na nich. Němčinářka se podepsala levou rukou a ještě k tomu zrcadlově obráceně, další prefosorka zazpívala gaudeamus igitus, a pod… podle mě to bylo vydařené. Vyfotil jsem si zuzku, i jiné krásné holky, ale co se dá s 39 fotkami dělat? Nic… třikrát jsem musel kartu promazat, abych mohl dál fotit… a to bych v budoucnu dělal opravdu nerad. Potřebuji holt jinou a zatraceně velkou… ani na 128mg se moc netvářím… a pokukuji po 256ce…

Po škole k bohovi na jedny šipky, na fotbálek… a pak už jen domů a spánek.


Za chvíli gáviho nepoznáte :)

Roman, lácek a koty… bezkonkurenčně nejlepší!

Terezka s deinou… té ten čert alespoň sekl! Aby ne, pro ni žádná změna :)

Budu mluvit pravdu a víc než pravdu. Tak přísahám!

Pekelně nebeská oktáva.

Pivo, jež se nevypije, minulo se povoláním. Ota Pavel

Větší smůlu už mít nemůžeš. Třikrát minout tripl dvacet :)

Když si představím, co všechno se mám přes víkend naučit a co všechno musím vypracovat… tak se mi vůbec nechce. Pochybuji, že se před vánocemi nějak zvolní. Hm, už jen dva týdny… nemám ani dárek. Nemám ani korunu. MOTOjuneau se kupodivu cítí docela fajn _ 00:01

před 18 roky | Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.