Druhý svátek vánoční... nebo kolikátý

Je Štěpána kolem jedné odpoledne, sedím u ivončiného pc, do oken svítí sluníčko, sníh nikde, pohoda a klid… brzy zmizí, až se rozpomenu na všechny povinnosti do školy. A že jich není málo.

Den před štědrým dnem vždy objíždíme s dárky babičky, letos se to obešlo bez jakýchkoliv komplikací, příjemné povídání opravdu v kruhu rodinném. Po návratu odjela ivonka a zatímco naši koukali na jamese bonda, já dál a dál vracel svoji královnu do provozuschopného stavu. Jednak mám domácí desktop pojmenovaný redqueen, druhak došlo před týdnem na jeho reinstal a to je hned spousta práce. Haprující internet, kvůli kterému došlo na tuhle úžasnou akci (přece jen, po 2 letech již windows xp sp2 skrývají spoustu tajemství), hapruje v menší míře vesele dál a nerozpakuje se udělat během 100 pingů 40% ztrátovost paketů. Ale asi to nebude pouze můj problém, ale o nějaké potíže v síti. Kdo ví…

Na štědrý den jsem se vypelešil pěkně po osmé ráno, navozil trochu dřeva na topení a společně jsme nazdobili stromeček. Počítač běžel, pořád ještě nebylo vše v cajku, neměl jsem rozběhnutý server a databázi (společně s c:\windows jsem poslal do křemíkového nebe i php.ini a my.ini), s jejichž rozchozením jsem si docela užil. Odpolední lenošení, focení údolí… rok co rok jsem si 24. 12. vyfotil vesnici a tentokrát mě napadlo tyto snímky porovnat. 2002 byla kupa sněhu, 2003 taky, a nádherného (modré nebe a spol.), 2004 bylo sněhu tolik jako teď (tedy vůbec), a ještě k tomu bylo sychravo a nic moc, 2005 bylo tak 5–10 čísel sněhu, který ovšem dlouho tál, takže taky nevypadal nic moc. Letos teplo, bez vločky, modré nebe a sluníčko :)

Na jedněch fotkách jsem si ovšem všiml, že jsem se byl na štědrý den s djem projít. Napsal jsem mu tedy a za hoďku jsme už procházeli vesnicí a plkali o školách. Jak jsme teď všichni rozlezlí po různých školách či zaměstnáních, tak se opravdu vídáme třeba jednou za čtvrt roku. A ze silvestru podle všeho nic nebude. Nevadí mi to, nutně se potřebuji učit. A začínám asi už zítra :(

Štědrý večer byl opravdu štědrý, dárků doslova hromada, letos jsme se všichni rozšoupli. Táta mámě koupil žehličku (už byla potřeba) a friťák, kterým ji naprosto překvapil, pak dostala od ivonky jakousi zelenou orchidej a od táty cykas (cikas?), který by v praze sehanala tak za 1500 kč… a poslední dárek, největší krabice, sestra ji donesla tátovi a ten si s mámou rozbalil dvd rekordér od nás dvou :)

To o den dříve (na zmíněných návštěvách) se děda zmínil o jakýchsi dvd, co si koupil, a máma mu na to řekla, že nám jsou na nic, že my dvd přehrávač nemáme. Sestra se rychle otočila a já si řádně lokl vína, abych se taky nezačal usmívat :)

Teď tam seděli v šoku nad dvd rekordérem a máma povídá tátovi: „Vidíš? Už je to tady, děti nám kupují větší dárky než my jim!“ :) Ještě ten večer (po skvělém Andělu páně) jsme jej zapojili a vyzkoušeli pár již vlastněných dvd, pár divx (kua, tak miniaturní titulky???), později audio i fotky… no vyhraju si s tím, to určitě :)

Zbytek večera jsem strávil hledáním nějakého řešení miniaturních titulků i divx filmů, ale zatím to na nápravu nevypadá. Měl jsem v plánu ještě začít pracovat na jednom malém webu, ale brzké vstávání se ozvalo a já raději padl do postele, abych si pořádně pospal. Druhý den (1. svátek vánoční?) pohodové ráno, flákání a nic nedělání, hrátky s dvdčkem…

Už jsem se zmínil o tom, že mi roste jedna osmička? Levá dolní (ahoj peťulko). Vybrala si ideální čas. Ostatně, ivonka je na tom stejně.

Odpoledne k ivonce, kam přijela babička a tak se opět posedělo a popilo, pak k ježkovi na dalších pár decek vína a v deset večer jsem již nevěděl o světě. Jenže… vstával jsem pozdě, měl jsem naspáno a nyní jsem usnul jen díky lehké opilosti. Půlku noci jsem tedy probděl a stálo to fakt za hovno :) Poučení pro příště, nechodit spát :)

Teď vyrážíme k nám, abychom mohli vyrazit k naší babičcce :) Lítám jak ve větru, ale co se dá dělat.

A mimochodem…

Všem, co mi přáli hezké svátky a jiné vylomeniny, moc děkuju a s neznatelným zpožděním jim přeji to samé :) Nějak jsem na štědrý den neměl chuť nonstop něco datlit. Ale na lehce originální pfko jsem se zmohl :)

před 15 roky | Ze života | 5 komentářů

Komentáře

1 | Evča | před 15 roky

Pěkně sepsáno a hup je to najednou pryč, jenom vzpomínky zůstanou. Máš u mne na blogu novoroční přání

http://www.evca.fbi.cz/blog

reagovat

2 | Thoren | před 15 roky

PFko mě zaujalo. Počkám deset let a taky si takové na svůj web umístím :-D

reagovat

3 | bouchy | před 15 roky

Čau chlape, tak nám na Vysočině konečně napadlo ;-) Škoda, že se má zase oteplovat :-(

reagovat

4 | pan vtipný | před osmi roky

je tam velký hov…, a fakt tam nic nenajdeš
:D

reagovat

5 | pan vtipný | před osmi roky

je tam velký hov…, a fakt tam nic nenajdeš
:D

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.