Dva a půl jezevce, prosím

Ano, tato replika z Červeného trpaslíka se sem náramně hodí. Dnešek byl zase jednou den, který lze náročností srovnat snad pouze se sekerou střední velikosti zaseknutou do páteře. Kdo nechápe, nechť se podívá na díl Karanténa.

A abych při tom dnešním samolibém vyřvávání pánubohu do oken udržel nit a moč, pomohu si body. Alespoň zase jednou trochu protáhnu Texy! syntaxi.

1. Vstávání

No tak to mě poser, šest ráno?!? No, ještě můžu hodinu a půl spát, fajn, ale co mě probralo? Probouzím se ještě několikrát, až je těch zatrolených osm hodin a vstát už musím. Posnídám jogurt, koukám při tom do učebnice němčiny. Kluci spí jak andílci a já odcházím do školy, hergot.

2. Němčina

Typická how-to-feel-like-an-idiot hodina se nekonala, cvičení jsem si včera v noci připravil a ani na něm nesměřovalo moc otázek. Ale bylo to dlouhé a únavné… ale není to šáhlé? Informatik, na ekonomické škole, a nejvíce ho prudí jazykové předměty, jmenovitě angličtina (RIP) a němčina? Se svým vrozeným jazykovým talentem mám o stresující prvek v rozvrhu postaráno. Ale němčinu jsem přežil, vyšel v jedenáct ze školy a posadil se v parčíku na nám. W. Churchilla na sluníčko (ano, na tu kouli na obloze). Bylo nádherně, němčina za mnou, napsal jsem ivonce, vytáhl jablko a zakusujíc se do něj vyrazil k šervůdu a na metro na hlavák.

3. Informační a komunikační sítě

… nebo jak se ta ptákovina, kvůli které musím každý týden dojíždět na jižák, jmenuje. Při čekání na hodinu dorazila s čerstvou bakalářkou z trojboje petra, tak mi to alespoň uteklo – což byl přesný opak toho, co jsem si přál, neboť chvilku před jejím příchodem jsem si vytáhl skripta do logiky s plánem připravit se na třetí hodinu dnešního dne, atd, znáte to: how-to-feel-like-an-idiot dvakrát za den? Vesmírný chameleoni, ne děkuji.

Pár příkazů v příkazovém řádku, nslookup atd, domlouvání semestrálek, konec. Půl třetí a návrat metrem na žižkov. Oběd jsem si vynahradil chutnými Bebe Dobré ráno, které mi chutnaly přesně do té doby, než jsem skousl a s kurevskou ránou si ulomil ten kus zubu, který mi před dvěma roky zubařka připevnila poté, co jsem si jej ulomil při kousnutí do chutného krajíce chleba, který mi chutnal přesně do té doby, než se do nezastavitelného skusu vloudil kamínek. Kurva! Kurvaaaaa! Nebolelo to, ale ten nepříjemný okamžik, kdy ti ona skutečnost dojde… já si ulomil kus zubu! A ne právě malý. Boha jeho…

4. Logika

Takže tedy logika… lehce jsem se na ni ještě připravil, do řeči s petrou mi moc nebylo, pořád jsem si jen jazykem rejdil po dásních a nechtěl tomu věřit. Hágen na hodinu nedorazil, zmetek jeden línej, takže jsem si to tam užíval sám s až příliš logicky nadanými slečnami a jinými individui. Dvakrát u tabule, ale čest jsem si celkem zdařilými výpočty zachránil. A škola končí!

5. Kolejní intermezzo

Šalinou na kolej (náhoda nás s petrou opět svedla dohromady, na ostrůvku si stoupla vedle mě – ale „nerozhlížela se“ a nevšimla si mě, tak jsem se jen usmíval a čekal, kdy to zaznamená :) ). Na vápence jsem vyskočil a nakoupil si to nejnutnější na přežití, hlavně nějaké glutanátové instantní nudle, na které jsem měl prostě chuť… respektive po celém dni bez jídla (bylo půl sedmé) bych měl chuť i na Listrovy ponožky, ale… nudle jsou nudle :) Ty jsem si hned na koleji připravil, přihlásil se do ISu a čekal na sedmou hodinu, kdy se zpřístupnila témata semestrálních prací ze sítí, já si v prvních pěti sekundách po spuštění přihlašování zapsal ip telefonii a její produkty, hodil na sebe bundu a po půl hodině na koleji se vydal zase do školy na cestovatelskou besedu o Sýrii a Jordánsku (spousta fotek a zajímavého povídání). Chvíli se mnou chtěl jít i ondra, ale to jen do té doby, než si na sebe převrhl housku namazanou sýrem a odnesly to jeho kalhoty, pantofle, skříňka a podlaha :-D

6. Cestovatelská beseda

Před áčkem na mě čekala sestra, která se chtěla zúčastnim se mnou. Často jsem jí o těchto dobrodružných dýcháncích vykládal, cestuje taky ráda, a když už byla na žižkově… povídání to bylo fajn, fotky hezký, zážitky taky, nelituju toho. Člověk už toho má v devět fakt dost, ale co naplat, ještě musí chvilku vydržet.

Epilog

Na koleji jsem okamžitě zapadl do sprchy, potřeba smýt ze sebe špínu dne byla silnější než občůrání internetu, který ovšem nejel (podruhé za tento rok) a stále nejede. Takže si tu datlím do texťáku a plánuju jít konečně spát. To bude tak strašně fajn…

Jo a hágen mě vydrtil v Mortal Kombatu.

před 14 roky | VŠE Ze života | 5 komentářů

Komentáře

1 | -hgn- | před 14 roky

Hlavně jestli sis už zapsal téma do IT325 8-)

reagovat

2 | pif | před 14 roky

wow, máš taky 4iz110 jako já :) chodíš na přednášky do rb101?

reagovat

3 | ivonka | před 14 roky

Ses zblaznil, ne? ;-) on a prednasky…

reagovat

4 | juneau | před 14 roky

[1] -hgn- : zapsal, zapsal… moznosti levneho zrizeni e-shopu v cr… o tom pujde neco napsat :)

[2] pif : No ano, v sestem semestru :) Ale na prednasce jsem tedy jeste ani jednou nebyl. Padlo tam neco zajimaveho? :)

reagovat

5 | pif | před 14 roky

ne, ja byl na prvnich dvou. Ale dycky jsem se pobavil vyslovnosti ucitele. Prumerne tam padnou tak tri vtipne pasaze na prednasku :DDD. Koho mas na cviceni? Ja Pinkase, to je brutalni joker ;D Udela neco na projektoru, rekne treba „No, hehe, hehe, no tak se nam to tady otevrelo, hehe hehe“ :DD doporucuju nejvice.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.