Hellboy a Návrat do Cold Mountain

Jako bych přijel z Prahy domů jen proto, abych zkouknul nezkouknuté filmy. A to mi jich ještě hafo zbývá… začnu Hellboyem. Toho mám na noťasu, vlezl jsem s ním tedy (včera) do postele, zapojil slucha a zdroj, hlavu si podložil polštářem a užil si dvě hodiny naprosto nepřekonatelné zábavy.

Vůči komiksovým adaptacím mám strašné předsudky. Možná proto, že mě komiks vůbec nebere… jak by potom takový film mohl za něco stát??? Jenže navzdory tomu jsem se výborně pobavil u obou Spidermanů a Hellboy nebyl výjimkou. Naopak, tak dlouho jsem se u žádného filmu nechechtal… a to to není komedie.

Červený týpek z pekla, co si brousí rohy rozbruškou, aby mohl mezi lidi, a má jednu ruku z kamene… hraje ho skvělý Ron Pearlman nebo tak nějak. Drsnej týpek, ve všech jeho filmech ho bezbožně zbožňuju. Tak tahle rudá potvora koná dobro ve službách FBI, jinými slovy chytá ostatní potvory z magického podsvětí a minulosti… a ty hlášky při tom! Já z nich nemohl a jen noťas na kolenou mi bránil v tom, aby mě neroztrhaly záchvaty smíchu. Kdo neviděl, kouká na mě jak na blba.

Ale jak jsem už tolikrát říkal: já si filmy užívám. Všechny. A totálně. Kdyby vedle mě v kině seděl režisér filmu, tak po zatmívačce vstane, zamáčkne slzu dojetí a odejde s pocitem, že právě kvůli lidem jako jsem já to on dělá… točí filmy. Proto se nad filmy tak nepochopitelně rozplývám… co že sem tam někde ulítne nějaký efekt nebo někdo řekne nějakou pitomou větu? Sotva kdy to podělá celý film, tak proč si ho tím kazit?

Návrat do Cold Mountain… i vůči tomuto filmu jsem měl předsudky. V Cinemě hodnocený kladně, ale z obrázků na mě udělal dojem hnědošedého filmu… šedivě modré uniformy od bláta, šedivá oblaka nad rozbrázděným bojištěm… to jediné mi ve vzpomínkách zůstalo. A šedohnědá barva není moje oblíbená.

Jenže film je jiný… film je odysseou americké občanské války (Sever proti Jihu)… působivý, obrazný, dojemný, krutý… takové bych si měl pouštět vždy, když souhlasím s nějakou válkou… jenže to je jiný příběh. A chci tu vůbec psát o ději? Nechci.

Jen nejpůsobivější scéna… bouře, noc, dezertér, dům v krajině, matka s kojencem, nikdo jiný. Má strach a bojí se, ale hladovému dezertérovi pomůže. Přišla o manžela, děťátko je nemocné… nechá ho přespat v kůlně, ale pak za ním přijde, ať jde dovnitř. A prosí ho, zda by si nelehl vedle ní (jako tolikrát udělal její manžel), ale dál nezašel. Stejně tak on se vrací domu za ženou, kterou miluje. Ráno přijdou tři vojáci, on se schová a neví o něm, ženu vytáhnou ven a chtějí, aby jim řekla, kde má jídlo… aby jí pomohli vzpomenout si, nechají před ní ležet její batole nahé (začíná zima). Pak ji jeden odtáhne dovnitř (…), druhý chvíli otálí, ale pak je následuje… a třetí nejmladší vezme dítě a zabalí jej do svého kabátu, aby mu nebyla zima. Dezertér uvnitř oba vojáky zabije, třetího na dvoře nechá svléknout a zout a ať utíká… daruje mu život, který mu záhy vezme zakrvácená žena v roztrhaných šatech puškou svého manžela.

Ve válce neexistuje nic jako spravedlnost. Mráz mi přeběhl po zádech… nejsem zvyklý psát tu sentimentálnosti a stejně tak ty nejsi zvyklá je číst. Jenže co s tím asi tak naděláš…

Nechce se mi už psát o ničem jiném. Ani o betatestu red.systému. Píše o tom lucinka (hergot, zřiď si konečně permalinky! :) ) a linknul bych i hughhha, kdyby mu jel web. Divný, můj jede a oba jsme na stejném systému.

Jdu raději spát, zítra si musím přivstat a nepropásnout závěrečnou část zápisu rozvrhu. Vyházet páteční předměty a místo nich si zapsat jiné… vypadá to na nějaké dějiny a pod. Hlavně abych doplnil kredity. Ty předměty totiž nejdou smazat bez náhrady… holt jsem si zaregistroval 21 hodin výuky (po 45 minutách). Snad mi to vyjde.

před 17 roky | Ze života | 6 komentářů

Komentáře

1 | Hughhh | před 17 roky

jako je to divny, vypada to, ze mi vymazali web, nemuzu se pripojit pres ftp, ale zase se dostanu do adminu… co zase pipni vyvadi…

reagovat

2 | juneau | před 17 roky

je mozny, abys pretahl traffic?

reagovat

3 | Raven | před 17 roky | www.canlog.cz

Nejspis blbne domena ;) jinej duvod me nenapada… se mi taky uz stalo, nemohl jsem do FTP, do adminu jsem mohl a stranky nesli :) i kdyz teda nejsem na pipni, ale bude to asi neco podobneho ;)

reagovat

4 | Hughhh | před 17 roky

uz to funguje, kouknul jsem do fora na pipni a tenhle problem melo vic lidi, pry zmeny v dsn nebo co, ja to mu moc nerozumim, hlavni je, ze uz to funguje :)

reagovat

5 | lucinka | před 17 roky

miláčku, permalinky jsou, ale nemám je pod každým článkem, no, ale co já bych kvůli tobě neudělala, že? (budou tam :)

tady máš ten, co potřebuješ:

http://lucousek.wz.cz/show.php?id=133

reagovat

6 | juneau | před 17 roky

hele, zase si nemysli, ze jsem takove pako, abych si ten permalink nenasel v archivu :) ale je zbytecny lidem ztezovat odkazovani na presne clanky.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.