Historický okamžik tohoto roku, cyclím

Pokud si to nepřeložíš, pak mi věř, že opět jezdím na kole. A historickým okamžikem se tato běžná chvíle stává v okamžiku, kdy se mi to od začátku roku nepovedlo. Chvíle, kdy se za okny objevilo slunce, patřily prozkoumávání tajů matematiky a češtiny v přípravě na maturu a nyní i průběžně k různým zkouškám. Skutečnost, že nestačí jen dofouknout kola a najít klíčky, tomu také moc nepomohla.

Po letně prázdninovém defektu se kolo octlo takřka na špalkách absolutně nepojízdné jinak než z kopce. Prostě ruplá přehazka a mohl jsem šlapat jak pro elektrárnu a přesto bych se přemístil o metr vpřed pouze za předpokladu přepadnutí přes řidítka. Lákavé, ale nepraktické. Od srpna jsem na kole neseděl. Čekala mě tedy spousta práce.

Ne na fyzičce (tenhle megaúkol je přede mnou), ale na kole. Sestavit střed (prkotina), samozřejmě až po důkladném rozebrání a promazání, to dá rozum. Jenže sestavení bylo od oka a já náhle koukám, že na jednom místě mi střed vykukuje z úchytu rámu a na druhém na něj ani nedosáhne. Pokud bych chtěl ujet více než dva metry, musel bych to všechno znovu rozdělat a celé o půl cenťáku přešroubovat. Po dvou hodinách crcmání jsem se na to před dvěma týdny vykašlal.

Úroveň nudy v pokoji dnes ovšem přesáhla dýchatelnou mez, sbalil jsem se a v šortkách a sexuálně oranžovém triku z finska vytáhl kolo na vzduch, dotáhl obvyklou sadu klíčů, hader, hejblátek a jal se začít tam, kde minule skončil. Rozdělal střed, přešrouboval, nasadil. A nepřešrouboval to náhodou já vůl na opačnou stranu??? No ano.

Napodruhé to vyšlo, pěkně nasadit kolečko, seřídit brzdy vzhledem k novému uchycení kola… brzdy jsou taky kapitola sama pro sebe. Gumové špalky jsou vyhlazené jak ledová plocha, brzdí silou vůle. Ocelovým kartáčem je vyhladím trochu jinak a aby toho nebylo málo, tak do nich pilníkem vřežu nové hrubé zářezy pro… no, nevim proč mám představu, že pak budou lépe brzdit, ale dělám to :)

Dofouknout kola a vyrazit. V zadní přehazce logicky po bezmála roce pozvolného povolování lanka logicky chrochtalo a ještě mě potvora při každém pokusu o zařazení osmičky (nejmenšího kolečka) zvesela fakovala. Prostě ani omylem. Zítra si vyladím přehazku, znovu přestříkám řetěz takovým aromatickým anti-kdovícovšechno sprejem, jehož účinků si všímám vždy tak týden, pak je vše v původních kolejích. A mohu jezdit.

Ostatně, žeťez… panenko marja pocrpenská, vidíš to? Kam jsem to dopracoval… i řetěz už potřebuje vyměnit, má najetých nějakých 5000 kiláků. Logicky se tím pádem musí vyměnit i obě sady táců, no a pak by to chtělo i celou novou zadní přehazku společně s osou šlapátek. A na co jsem zapomněl: na předním kole se mi provalila pneuška (tak nějak si představuji kýlu) a při rychlostech > 30km/h to jednak začne dělat randál, druhak šíleně cuká s řidítky. S tímhle svoji sedmdesátku atakovat nebudu ;) By mi to určitě utrhlo ruce.

Fajn, cyklospot. Těch si teď užiješ ;)

Něco jiného podstatného? Podotýkám, že i po včerejším mega náročném dni se mi nedařilo dvě hodiny usnout. I když, svoje důvody to taky mělo… hm :) Už dlouho jsem nešel spát za světla. Vstanu v osm, neboť v devět zvoní spolužák luky stavujíc se pro všechny moje digi fotky ze školy a našich akcí, které jsem mu do konce našich společných dní nestihl donést. Tuším, že to bylo snad pět cd na vypálení :)

Stejně tak se dnes x lidí ze třídy vypravilo na 4. vyuč hodinu za třídním, neboť nás míval tehdy na matematiku a nyní má asi volnou hodinu. Plánoval jsem uspokojit lukyho touhu po fotkách a pak ho autím hodit do city, kde jednak bydlí a druhak bychom se přidali k partě jdoucí za třídním. Dole u hifiny mám také nachystaná cd s fotkami z posl.zvonění a maturiťáku pro vyvolené profesory… sbalíme se, sejdeme dolů ke dveřím, sahám po klíčcích. A ty nikde. Nakouknu do garáže na auto. A to nikde. No ano, proč si pomatovat, že v pátek si máma většinou bere vůz do práce, že, vždyť je to nepodstatná informace ;)

Bus jel až za dvě hodiny, vrátíme se k pc a pustím Cyphera. Film neznám, název neznám, vůbec nevím vo co gou… ale miluju špionážní tématiku, miluju šachování s identitami postav, miluju pointy, miluju hi-tech hračky, miluju japonky (lucy liu jsem poznal až podle záznamu v titulcích ;), miluji nevysvětlené situace, kdy tápá nejen hlavní hrdina, ale i ty, neboť v tom máš naprosto stejný bordel :))) Miluju tenhle film :) Klidně bych se na něj teď podíval znovu. No, půl jedné… možná.

Co je celkem podstatné, tak to je pořízení domény. Mám ji. Je moje. My precious. Free-world.cz, crazy-boy.info, stopar.com, reality-show.net, live-on-line.???, life-on-line.???, life-online.info, my-life-online.???, living-online.info, life-connected.???, presonal-life.???, private-life.net, man-online.net, online-man.???, libertine-online.???, muj-svet.???… která z nich to bude? Klidně si je zkoušej, logicky neexistují a neexistuje ani ta moje, neboť teprve problíhají bankovní transakce.

Nejlepší je, že vůbec nevím, jak ji využít. Ale neboť velmi úzce koresponduje s mým blogem, tak je to patrně jasné a tudíž zůstává i ta situace, kdy půjde o tajný web nezmiňovaný lidem z reality. Ovšem máma jako plátce adresu zná. Plátce… není špatný, za špičkovou maturitu dostat doménu za 265kč ;) Mluvím ronicky, sám jsem nic nechtěl.

Naši navrhovali nějaké epesní hodinky. Jenže já hodinky už více jak půl roku nenosím (možná proto je navrhli) a v mém životě to rozhodně není poprvé. Kde jsou doby, kdy mé ruce škrtily desítky řemínků, náramků a podobných serepetiček… čistokrevný hipýs ;) Ale hodinky vážně nechci, takový dárek mě nepotěší. Mobil (s časem) u sebe mám nonstop, i teď je od mé levé ruky vzdálen víceméně přesně 10 cm.

Kdoví, zda mi chuck.m věřil moje grafomanství, když jsem jej o něm přesvědčoval. Ale jinak to být prostě nemůže. Poslední stovky slov si jen hledám témata, abych mohl psát. Nic jiného.

Ale možná je to jinak. Možná si chci jen vše zaznamenat, mít to. Mám paranoidní strach z toho, že zapomenu na detaily své minulosti, což je nyní vytržené z kontextu, ale cítím se mírně sklíčeně, kdybych věděl, že bych mohl dnešní den nadobro ztratit v zobecnělých vzpomínkách na předešlé týdny. Nevzpomínal bych si na příjemnou návštěvu lukyho, na štelování kola… možná snad jen mlhavá vzpomínka na registraci domény by tu zůstala. Jsem paranoidní, ale to už víš.

Ale stojí mi zaznamenávání vzpomínek za tu námahu? Malicherná otázka, neboť mi psaní dělá dobře. Dvě úchylky a navzájem se uspokojují. Co víc si přát ;)

před 17 roky | Ze života | 9 komentářů

Komentáře

1 | chuck.m | před 17 roky | morrisland.wz.cz

věřil, věřil.. ty každodenní záplavy písmenek mluví samy za sebe :)

i na mě čas od času padne nostalgicko-sentimentální nálada a v tu chvíli bývá deník jedno z nejlepších čtení.

tak jen dál!

reagovat

2 | juneau | před 17 roky

moje nostalgicky zapisy bych ti nepral. To, co tu obcas zverejnim, je jen slaby kafe… ale i tak to po sobe nemuzu ani cist :)

reagovat

3 | pif | před 17 roky | www.floex.net

presne tak.. taky me parkrat chytla sentimetalita, vlastne me prepadava hodne casto :))

reagovat

4 | lucinka | před 17 roky

v čase svého nejužšího vztahu k deníku jsem často přemýšlela nad tím, co by se stalo, kdybych někdy ztratila pamět – co bych se o sobě dozvěděla? co bych si o sobě myslela?…

reagovat

5 | ailyn | před 17 roky | ailyn.wz.cz

nehodlam rozebirat vyhody/nevyhody dennich zaznamu toku myslenek (nad tim jsem premyslela snad milionkrat)…:)

z tech domen se mi nejvic libil stopar.com

reagovat

6 | juneau | před 17 roky

a to me zase tak moc ne… nechci jmenovite domeny, a blah blah blah… kazdopadne, kdyz domena stoji tri kila, tak si jich klidne muzu poridit vic, klidne si je nechat i nekde zaparkovat a nevyuzivat je… ale domena, kterou mam aktualne objednanou, vystihuje tento web (a muj pristup k online zivotu) naprosto presne.

reagovat

7 | Hughhh | před 17 roky

koukám že si ve svém živlu (kolo, doména :)

a nám prozradíš, jaká to bude?

reagovat

8 | juneau | před 17 roky

prozradim, az bude online a neco na ni bude :)

reagovat

9 | pif | před 17 roky | www.floex.net

vsichni se tesime

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.