Ivonka vás všechny zdraví

A pak mám taky napsat, že je připoutaná řetězem ke kuchyňské lince. Holt jsem ji nechal napospas přípravě večeře a odešel si se sklenkou bílého blognout. Ale pomáhal jsem jí. Oloupal jsem cibuli. Jednu.

O víkendu u nás byly hody. Sobota začala nádherně, brzy ráno jsme vyjeli od ivonky k nám a projížděli údolí svratky, ze kterého stoupala mlha k modré obloze a různě prolézalo sluníčko… do našeho domu se opíralo tak, že jsem až do odpoledne chodil jen v džínách. I na balkóně bylo krásně teplo. Přes týden se doma malovalo několik místností a u sestry se v sobotu pokládal nový koberec, tak jsem přiložil ruku k dílu alespoň při stěhování skříní a pod. S okny obrácenými na jihovýchod to byla opravdu fajn práce. Ale sluníčko taky brzy zapadlo.

To jsme již ovšem nacpaní sváteční kačenou (kterou ivonka opravdu nemusí) vyšlapovali k májce poslechnout si kázání berana. Potkali jsme tam peťáka, adélu a vojtu, tak jsme tam aspoň nebyli sami. Kázání byla sranda a my jsme v hodech nebyli. On kdyby ten kompresor druhého května explodoval a nikoho nezranil, tak jsme tam natuty byli a smáli se tomu společně s ostatními. Jenže všechno bylo jinak.

Večer jsme jeli s ivonkou na skvoš, vyřídit se pěkně ještě před zábavou. Půl hodiny jsem se proháněli, pak jsme se zregenerovali u jednoho pivečka (alespoň já) a jelo se domů na rychlou večeři. V devět jsme vyšlapovali chladnou nocí ke kulturáku, kde jsem se v okýnku šatny pokoušel koupit lístky, zatímco se vstupenky prodávaly až za dalšími dveřmi. Každou zábavu je to jinak, pak v tom má člověk bordel. U stolu se nás pak sešlo hodně, zdravé jádro místních alkoholiků, poprvé od maratónské. Vodku s džusem jsem zavrhl a experimentálně zakoupil lahev bílého, které se nakonec pilo velice dobře, pak ještě jednu, pak na stole stála třetí, v nohách jsem měl už i tři zlatý jelciny (jak se to mohlo stát?) a při točení polky nebo valčíku jsem měl z okolního světa jen barevnou šmouhu. S klouzavými botami to stálo za to :) Střízlivý bych na parket na tradiční tanec nevlezl, takže jsem se na to důkladně připravoval, ale … neodhadl jsem Míru :) A to tam se mnou u stolu byli hned dva :) Příště budu pít míň a tančit víc!

O půl třetí jsme byli doma a v deset mě ivonka vyhnala z postele. Ráno mi bylo fajn, odpoledne těžko, v podvečer mě bolela hlava a teď je mi opět těžko, tak to prolévám vínem, aby mě ta abstinence nevyřídila :)

Půjdu se podívat, jestli už ivonka uvařila, abych ji případně povolil řetěz, aby mohla dojít s talíři až do obýváku ;)

No, zítra pojedu se sestrou do prahy a v noci na úterý pěkně do fronty na předprodej lístků na cimrmany. Šalinou ve 2:02 od kolejí, rezervace od osmi hodin. Šest hodin listopadové noci bude stát za to. Podle předpovědi by mohlo i pršet. Lístky, co budu mít nazbyt, prodám se 100% přirážkou :) Ale určitě to bude sranda!

před 13 roky | Akce Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.