Já tohle město pražský fakt nemám rád

Jako by to po úžasném včerejšku muselo přijít. To se mám jeden den fajn a mžourám do sluníčka přes řidítka svého kola, zatímco druhý den jsem zachumlaný do bundy a snažím se usnout v kupéčku, aby mi ty tři hodiny ve vlaku nějak utekly. V praze pak lehce poprchá… šéfka koleje si vezme dovolenou a lejstra, kvůli kterým ji potřebuji, nemůže její zástupce vyřizovat. Sedmnáctiminutovou rýži po sedmnácti minutách smutně rozvařím, a pak hodinu vyřizuji korespondenci. Nemluvě o stržení mateřského znamínka na zádech při lezení pod stůl (= zapojování noťasu do elektřiny). Jedinou činností je lehké programování, večeře u televizních novin… prvním vážnějším úspěchem je dokončení dvou třetin rozsáhlého školního projektu dle rady učitele a pocit, že se blýská na lepší časy. Pouštím se do třetí třetiny, instaluji analytický software ProClarity, když mi na monitoru jako blesk z čistého nebe vyskočí upozornění, že – při čtení mezi řádky – tento program na Vistách nerozjedu. Cože? COŽE??? To ne… před měsícem byly dvě možnosti – dělat vše na školních komplech, nebo si zkusit SQL Server 2005 nainstalovat na noťas a vše si vytvořit na localu, a na noťasu to pak u zkoušky i prezentovat. Co práce mi to dalo… a můžu to všechno zahodit. Nástupce ProClarity podporuje zase jen Visty Ultimate a pod. Ne (moje) Home Premium. Všechno, všechno se prostě sere. V Praze. Nu což, musím si SQL Server nainstalovat do Virtual PC, což je program simulující další počítač v počítači, ve kterém mám nainstalované XP a kde ProClarity poběží. Inu, instaluji SQL Server … hodinu. Jeho Service Pack. Čtvrt hodiny. Další čtvrt hodinu zjišťuji, jak se přihlásit a až po dlouhé době si vzpomínám, že je nutné manuálně spustit jeho procesy. Server běží. Instaluji ProClarity. Úspěšně. Ve Vistách mezitím zkoumám, jak testovací databázi vyexportovat a přenést do druhého počítače co nejjednodušeji. Taky dvacet minut hraní, než si všimnu možnosti „zálohy“ databáze. Kopíruji 15MB soubor a v XP jej během pár sekund naimportuji. Databáze by byla. Nyní přenést s Visual Studia (součást SQL Serveru) ty dvě třetiny projektu, v nichž se logicky ztratí cesty ke zdrojovým souborům s daty. Co se dá dělat… naštěstí jsem to řešil od počátku lehce inteligentně a ve výsledku pouze změním adresy souborů ve dvou Connection managerech. Spouštím Execute, a datové pumpy fungují. Otevírám OLAP kostku a multidimenzionální pohledy jsou také v pořádku. Spouštím ProClarity a připojuji se ke kostce, zkouším jeden graf, ten funguje, a tak všechno vypínám, ukončuji Virtual PC a je 23:32. A to už mám za sebou i nepohodnutí s ivonkou kvůli zítřejšímu večeru, čarodějnicím.

Škoda slov.

Fakt jsem si dnešní večer představoval jinak.

před 13 roky | Praha Ze života | 1 komentář

Komentáře

1 | frettie | před 13 roky

No jo, June, tak to bývá, teď si představ, že dokonalej program Topol (kartografická mr*ka) jako na vistách jít má, on by možná i fungoval, kdyby nepadal i na xp každý druhý spuštění co pět minut. :)

Ale teda, zase nejde ten hardlock do usb, ony ty ovladače sice pro visty jsou, ale ono to nejde, ale povídá se, že jeden člověk to v republice rozjel, druhej prej i v německu. :/

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.