Jaký je rozdíl mezi úterým na Vysočině a úterým v Praze?

Žádný. Ať jsem v praze nebo doma, oba dva dny strávím kompletně za monitorem. Pokud odmyslím cestu do prahy, jedu-li do školy. Zítra je rektorský den, mám tedy volno a do prahy nespěchám. Jenže venku bylo pořád jen kolem 12 stupňů, na kolo to moc nebylo, sluníčko nesvítilo… a tak jsem seděl u pc a pracoval. Ráno jsem se věnoval dokončení jednoho staršího závazku a odpoledne načítání zdrojů na seminárku, do které jsem se nakonec i pustil a 500 slov je za mnou. Už jen tak sedmkrát tolik a bude to za mnou. Zítra na tom zkusím udělat co nejvíc.

A jen co jsem sekl se seminárkou a dal si večeři, vrátil jsem se k noťasu, spustil Visual Studio a pokračoval v projektu do bí áj, business intelligence. Jeho první část spočívá v importu dat z Access databáze / Excel souborů do SQL Serveru 2005. S Visual studiem hračka… databáze jako databáze, pro stroj je import desítek tisíc řádků otázkou pár sekund. Jenže pak potřebuji importovat ještě PSČ v návaznosti na okresy a okresy na kraje. Tedy tabulka s PSČ a odkazem do tabulky okresů, tabulka okresů s odkazem do tabulky krajů a samostatná tabulka krajů. Zdrojové Excel soubory ve formátu, v jakém je poskytuje Česká pošta, s.p. Tedy, v neformátu. Obyčejný excel dokument taky vypadá jako databáze (resp. jedna tabulka) a pak se i snadno importuje, ale pokud je excel pouze nástroj pro prezentaci, pak je to úplně na hovno. Jako třeba takhle:

bi-excel

Co já se s tím natrápil, než jsem zjistil, že při importu lze k jednotlivým řádkům přistupovat pomocí osekaných SQL dotazů a tím pádem vypodmínkovat nevyhovující řádky → SELECT F4,F5 FROM [NUTS$] WHERE LEFT(F4,2)='CZ'; … a byl jsem zachráněn.

Jiné úskalí nastalo s duplicitními PSČ, které jsem řešil ještě déle, ale při snaze popsat to by tohle přestali číst i ti poslední tři lidé, co sem ještě chodí. Celý večer jsem tedy věnoval blbnutí s těmito geografickými daty, jejich importu, čištění, doplňování… až jsem o půlnoci došel ke kompletním datovým pumpám:

bi-visual

Stačí spustit Execute příkaz, všechny pumpy se postupně provedou a na znamení úspěchu zezelenají. A já můžu jít spát. U komplu jsem seděl celý den.

před 13 roky | Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | CZNeo | před 13 roky

Nepřestali…kdyžtak to můžeš dát jako offťopík na dev.web

reagovat

2 | juneau | před 13 roky

To já si jen tak kontroluju, že sem ještě někdo chodí. Za poslední měsíc je tu dohromady asi pět komentářů. Ale taky, kdo by ty nesmysly komentoval. Chce to nějaký akční článek :)

reagovat

3 | -hgn- | před 13 roky

Díky za popis těch útrap, který mě příští týden čekaj :-)

reagovat

4 | juneau | před 13 roky

Jojo, sranda to ještě bude…

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.