Jarní derby Slávie a Sparty - pohled z první linie

Hágen mi před měsícem nabídl lístek na derby slávie se spartou. Byl nadšený ze slávie a totenhamu a docela mě nakazil. Ivonce se to vůbec nelíbilo, ale co mohla dělat. Hele ty, jestli si ten fotbal nevybojuješ, tak seš u mě mrtvej Homolka, je ti to jasný?

Před Juve (hospoda na kolejích) se sešla naše skupina bezmála dvaceti lidí, z nichž já, hágen a tereza jsme byli jediní Češi. Na okraji slávistického kotle se tedy za hodinu objevila ne nevýznamná mnohonárodnostní fanouškovská buňka :)

K fotbalu: fotbal stál za hovno, nebylo moc na co koukat, ale góly padly, to bylo hlavní. Aspoň že ten první byl do sítě sparty.

Mnohem zajímavější vůbec bylo dění v kotli. Nakonec, mnohdy jsem i zapomínal, že jsem tam kvůli koukání na fotbal :) Všelijaká choreografie – přetahování vlajky, držení červenobílých papírů nad hlavou, nafukování balónků a vůbec stíhání změn pokřiků a rytmu tleskání, to byl full-time job.

Jo, jak je to s mým fanděním: český fotbal je mi naprosto ukradený, protože je to maximální ostuda a bída největší. Takže kdybych byl v kotli sparty, fandím spartě. Když se fandilo slávia, slávia!, tak jsem fandil, když se křičelo smrt spartě!, tak jsem mlčel. Zase vocamcaď pocamcaď. A když slávista nemohl doběhnout míč a raději před protihráčem padl na hubu, aby z toho byl třeba nějaký faulíček – tak to jsem se jen smál, když se celý kotel rozčílil na rozhodčího, že nic nepískl. Kdyby raději pálili na branku, než se snažili navézt do obránce a nechat se srazit (co kdyby penaltička?) … ubohost největší. Takže tolik já a názor na český fotbal. Sleduji jej od mistráku výše, zbytek je ztráta času.

Takže co jsem na tom stadionu vůbec dělal – no byl tam, byl jsem na fotbale. Poprvé v životě na něčem lepším než je naše přespolní liga. A to už za to stojí.

Výtržnosti stály za to. Viz ČT24 nebo TV Nova. Hukot maximální. Fanoušci zapalovali sparťanské šály, házeli po pořadatelích koule ze zmuchlaných papírů, sem tam bouchla nějaká malá pyrotechnika hozená na běžecký ovál, jedna světlice či co. Jenže pak se povedlo nějakým idiotům vylomit jednu z bran mezi sektorem a hřištěm a tím začala protiakce připravených těžkooděnců, co okamžitě doslova zaútočili na sektor kotle tomfami a hlavně pořádnou pyrotechnikou. Pak začaly létat sedačky a pobyt v kotli nabral naprosto novou dimenzi :) Pokud jste ve zprávách viděli tribuny v dýmu a záblesky ohlušujících výbuchů a říkali si, jak můžou být ti fanoušci tak blbí a házet si to mezi sebe, tak věřte, že ty dělobuchy byly 100% účinný rozháněcí prostředek policie. Kdepak Rozejděte se, není tu nic k vidění, pěkně kvalitní dělbuch na problémové místo tribuny a během deseti sekund tam nikdo nebyl. Nefalšovaný ústup ze sektoru :) Fanouškům se to zdálo nepřiměřené, házeli po nich kelímky piva, sedačky, dýmovnice, ještě víc se vytočili, když jim policie strhala vlajky z hrazení před tribunou (aby na ně lépe viděli) a pak už byl jakž takž klid.

derby-sparta-slavie

Návrat Bertramkou, na devítku a do juve na večeři. Dr. House, fotky a videa na facebook a teď konečně do postele.

před 13 roky | Akce Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | -hgn- | před 13 roky

To byl dneska nářez vole, nashledanou v příštím kole ;-)

reagovat

2 | juneau | před 13 roky

To už bude nuda :)

reagovat

3 | ivka | před 13 roky

hele, ty můj Homolko, žádný vybojovávání fotbalu nebylo, jelikož jsi mi oznámil, že máš lístek a jdeš s -hgn- na fotbal ;-)

reagovat

4 | juneau | před 13 roky

Však taky nikde nepíšu, že jsem si to vybojoval :) Ten citát jsem si jen nemohl odpustit :-D

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.