Je mi protivná zima

A to celý den. Odradilo mě to (ráno) od ježdění na kole, od čehokoli. Hlavně to samozřejmě zhoršuje psychickou pohodu, omezuje v rozhodování. Ale čím to je? Sedím tu v temném pokoji, bez pohybu, jen lenoším u monitoru. Aby mi pak nebyla kosa…

A přitom za okny svítí slunce a občas i přes skla zahřeje… jenže to je teď. Poprvé za celý den. Odpoledne vykouklo jen sporadicky a přesto kolu neodolám a vyrážím znovu po stezce kolem přehrady. Na jejíž otevření mě kdosi mejlem (z tohoto webu!) upozornil. Když tu už počtvrté píšu o tom, jak si její otevření užívám, tak mi to přijde jako zajímavý žert. I ten podpis (jakýkoli) by mě potěšil. Houby leda. O nepovinné/nevyplněné mejlovce ani nemluvím…

Ale letíc přes asfalt o tomto mejlu ještě nevím… projel jsem onou otevřenou brankou vedle hlavní uzamčené brány. Logicky aby tam nemohla auta, s tímto řešením souhlasím. Na tacháči tiká stopující čas 14' 30''… říkám si, že počkám na rovných patnáct minut od vyjetí a napálím tomu po cestě dál. Chvíli kroužím po asfaltové ploše a s digitálním úderem patnácté minuty zabírám v pedálech… či šlapátkách? :) Nasazuji cestovní rychlost 26–32 km/h a letím chladným odplednem jen v šortkách a košily zapnuté na tři knoflíky. S kilometrem stoupání za sebou (na úroveň hráze) bych mohl teplo rozdávat. K první vyhlídce vyjíždím na převod 2:6 ve stoje, hekám jak v Pelíškách, ale tohle je krátký kopec, přesto ani nezastavím a pokračuji na druhé straně dolů…

Stejně je to jen houpačka, neboť opět okamžitě vyjíždím do druhého stoupání a opět se stejným nasazením jako v tom prvním. Nějak jsem se zařekl, že prostě strhám jakýkoli rekord a sval, jen abych byl na opačném konci stezky co nejdříve. Jenže tohle stoupání je dlouhé a na vrcholku vysílením div nezvracím. Stejný pocit jako například po usprintované osmistovce. A těch slin… na odpočinek či odplivávání není čas, pokračuji sjezdem a vítr se mi snaží rozervat gelem upravené vlasy (bez úspěchu), do oranžových skel slunečních brýlí narážejí moušata a broučata… přicházejí oblíbené příčné odtokové drenáže, elegantě je přeletávám a brzy jsem pod svahem… k cíli trasy tak tři kilometry rovinka, možná s mírňoulinkým klesáním. Řadím 3:7 a šlapu a šlapu s předsevzetím, že pod 25km/h rychlost neklesne. A neklesla. Jedu co nejefektivněji, dokonce si i v rozbitém asfaltu hledám zdánlivě hladší úseky, jen abych jel rychleji… zkušenostmi přesvědčen, že drncání zpomaluje.

Závora, cíl, lezu z kola a hýkám jak osel, jen abych vdechl zpátky duši pokoušející se utéct z týraného těla. Sedmnáct minut třicet dva sekund. Posadím se na asfalt a asi tak deset minut jenom koukám kolem dokola, usrkávám vodu, díky čemuž dostávám pekelný hlad. Seberu se a mírně volněji jedu zpátky, převýšení překonávám už na pohodlné převody, po rovinkách opět závodím s budoucností… kde je únava? Proč mě nebolí stehna? Proč… protože se dostávám do formy. Možná je to odvážně tvrzení po ujetých ~80km tento týden, ale svah na hráz už vyjedu bez zadýchání.

Tak nějak neurčitě plánuji, že se zítra ráno vydám vstříc djovi, jenž se bude vracet z cyklisťáku. Možná bych dojel až do areálu a vyrazil s nimi úplně. Záleží na tom, kdy budou vyrážet. Tvrdí mi, že brzy ráno, ale my minulý rok nejprve absolvovali kratší výlet, vrátili se na oběd a pak teprve jeli domů… asi. Ne že bych si to nějak ostře vybavoval. Možná kdybych nakoukl do zapovězeného reportu, tak bych si to připomněl…

Nezajímavý žvásty, co? Přemýšlím, čemu jinému bych se mohl věnovat než cyklistice. Webdesign by taky moc úspěchů nesklidil, pro hafo lidí je to španělská vesnice… aktuálně se asi pustím do jednoho slíbeného projektu… jenže dělej si něco bez podkladů. Bez fotek, bez jakéhokoli přání a bez jediného slůvka, které by se mělo na webu objevit. Vážně přínosná práce. Zatím si vymýšlím všelijaké propagační texty a pod, které by se tam mohly vyskytnout :)

Další projekt bude také čistě prezenční, ale u toho vím opravdu pouze název firmy :) Pomalu začínám cítit mravenčení v prstech… už už abych se vrhl na ten první.

Proč píšu dnes tak brzy? Protože se nudím. A nechce se mi zase hledat na netu cokoli zajímavého… projdu pár blogů a vrchnu se na to. Zatím, orevoár.

před 17 roky | Ze života | 8 komentářů

Komentáře

1 | Maja | před 17 roky | so-amazing.com

lol ta spanelska vesnice me dostala….

reagovat

2 | Lukyn.cz | před 17 roky | sweb.cz/skladiste.postrehu

…náhodou, mě to téma webdesign tady u Tebe celkem zajímá. Víc než cyklistika. ;)

reagovat

3 | juneau | před 17 roky

maja > taky jsem nejakou verohodnou hledal snad deset minut :)

lukyn.cz >… celkem ovsem neni moc o co stat. Stejne bych jen porad psal o debilnim IE, kvuli kteremu mi ladeni zabere radove trikrat tolik casu.

reagovat

4 | Hughhh | před 17 roky

uverejnil jsi tu tenkrat tu adresu na web vasi vesnicky??

reagovat

5 | juneau | před 17 roky

ne a doufam, ze se tak dlouho nestane.

reagovat

6 | Hughhh | před 17 roky

už jsem si je našel sám…

reagovat

7 | ivan | před 17 roky

Jo byl jsem to vcera ja ktery ti poslal ten mejl. to bylo jen tak. cus bus.

reagovat

8 | juneau | před 17 roky

dobre, diky. psal jsem to trochu drsne, aby se mi autor ozval :) ted uz jsem klidnej.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.