Je po díze, usínám

Ano, usínám, sjíždím ze židle, smrdím kouřem, mám hlad, bolí mě hlava, pálí oči… nic neobvyklého. Vzhledem k naprosto průměrné díze nic neočekávatelného. Kdo si rochní blahem nad očekáváním reportu jak z dízy minulé, toho zklamu. Na něco takového nemám chuť a co předně, musel bych si vymýšlet…. dnes se nic zajímavého nestalo.

Šlo nás tak jako minule, přidal se míra. Sedíme, hudba duní podezřele nahlas, prostor se plní umělým kouřem (jak protivné), přicházejí lidé… nějak mi to všechno splývá. První vínko s kolou a u něj to i zůstane. Více jsem nepil, neměl jsem na to náladu a bylo mi jasné, že s únavou, kterou jsem si z celého dne přinesl, bych toho pak moc neuválčil. Tedy v případě, že bych měl v nohách nejen slabost, ale i alkohol. To bych si asi užil…

Opatrně si přejíždím rukou po vlasech, zbožňuji dotek gelem zpevněných špiček (nebyl záměr), jejich nepoddajnost. Teď už mám zase dlouhé vlasy, stěží něco vykouzlím i s tím gelem :)

Díza, tanec, světla, řev hudby… jo, ještě mi píská v uších. Snažím se to přebít jakoukoli jinou hudbou… hlad sejme pouze spánek. V noci jím málokdy, vážně. Jít teď do kuchyně a začít pátrat v ledničce, to bys ode mě očekávala nemožné. Tohle vážně nedělám.

Sedím tu, příjemně otupělý… co se tedy dělo? Asi nic… ona princezna s , jak jinak. Trochu mě rozčaroval příchod princezny, jež se posadila k mírovi a mě nevěnovala ani pohled. Po včerejšku se nemám čemu divit, říkáš si. Ale já se právě divil. Dělí-li nás kilometr a půl, touží po mé přítomnosti. Mám-li ji metr od těla, nejsem tam. Tohlě me opravdu vzalo.

Ale křivdil bych jí, za chvilku se ke mně přes míru nahnula a dlouho si tak povídala… jenže stejně, kdo jí měl v tom randálu cokoli rozumět? Její náklon (a můj výhled) mě neznatelně rozesmíval, mohl jsem se kouknout až na chloupky, jak s oblibou říkám, ale přesto jsem jí hleděl do očí. Jak jinak. Po chvíli si přisedla ona a také se mnou prohodila pár slov. Ujistil jsem ji, že moje včerejší hysterie pominula a vše je ok. Asi tak… kdo si to má pomatovat.

Fuj, já vážně smrdím… proč ti lidi kouří?

Skončí set tanečních (haha) songů, rozplouží se ploužáky. Sedím mezi ostatními imunními kluky, tak trochu si v tom randálu povídáme. Kde je princezna nevím, ale ona se opírá o sloup pár kroků ode mě. Vidím cigaretu a ztrácím zájem. Praktický pohled na věc. A ještě k tomu je zde míra… včera jsem s popisem tehdejší situace skončil s odůvodněním, že by následoval šílený chaos. Stojím si za tím a nehodlám to zde pitvat, nebudu rozebírat cizí životy. Jen zmíním to, že míra a ona jsou vzájemně ex. Pochybuji, že si dnes řekli jediné slovo.

Přichází princezna, žádá po mně první, jedinou a poslední… jenže co. To slovo jsem zapomněl. Laskavost? Nevím… neurčitou otázku ano/ne zodpovím ano, snad mě chce vytáhnout na ploužák a tomu bych se nebránil, ona mě ovšem dotáhne před ni a položí stejné otázky. Chce, abychom si zaploužili my dva. A dělá s tím takové divadlo. Copak tam minule nebyla, když jsem s  proploužil celý závěr dízy? Ani mně, ani to nešlo do hlavy, ale tanci se ani jeden z nás nebránil. Po chvíli jen vidím, jak míra odchází. Je dospělej, má svůj rozum. A přemýšlím, co bude zítra/dnes říkat… mám výčitky? ptáš se. Zbláznila ses? ptám se já.

Po třech ploužácích následují písničky na přání, odcházím si koupit tonika (jen jsem neměl co dělat) a posadím se s ním k opuštěnému stolu. Sestra s janou již doma, dj odešel ještě před nimi (za tři hodiny jde na brigádu), míra také v tahu… jen já, vojta a jeho sestra marta. Náš stůl je ovšem opuštěným a to mi vyhovuje, srkám odporný tonik asi tak jako nyní zteplalou pepsi. Nebojím se, že by mi to nedovolilo usnout, to vážně ne.

Blíží se půl druhé v noci, jsem unavený a utahaný, holky tancují, ale to je opravdu to poslední, co bych chtěl dělat. Sleduji holé lebky, jak se za Landových chorálů prohánějí po parketu jak nadržení bratři, usrkávám tonika, sem tam se přesvědčím o mravné závadnosti počínání dvou dvojic u protějšího stolu v rohu sálu. Že jedna účastnice chodí s mým spolužákem je jak vidím opravdu zanedbatelný fakt. Je tu? Není! Tak se posuň, ať ti můžu na klín, budu tě moci lépe líbat. Tohle si kamaráde nezasloužíš, štěstí bys s ní asi nepotkal.

Po dvaceti minutách mě už opravdu nic nenapadá, zvedám se, beru bundu, vojta s martou se ke mně připojují a odcházíme. S nikým se neloučím, ani s holkama na parketu. Záměrně. Ale nechtěj (ani ty) po mně vysvětlení. Ne vše lze vysvětlit…

Hm, záhy po ploužácích se ještě princezny ptám, co mělo to její divadélko znamenat. Opět jí polovinu slov nerozumím, ale dám si dohromady, že nám to spolu moc sluší… fajn, holky, raději nevědět, co všechno se včera na chatě vmíchalo do hovoru.

Jsem střízlivý, vojta je střízlivý…. takovou cestu domů jsem snad ještě nezažil :) Je chladno, ticho, údolí ponořené do mlhy… při představě, že by se třeba opakovalo noční posezení před chatou, mi přejede mráz po zádech. Netoužím po ničem jiném než po posteli.

Ale na co se pak mám vymluvit, když usednu k pc. Začínám psát v 2:39… nyní je 3:21. Kola dopita, vše podstatné sděleno. V pondělí bude další díza, tentokrát pod širým nebem a mimo vesnici. Šel bych… ale bez party to nemá smysl. Co si také říkám, tak je příjemné utratit jen 82 korun. Stejně si nikdy neberu více jak 200káčé. Přirozená pojistka, abych se totálně nezřídil :) Zatím jsem takový nápad snad ani nedostal.

Loučím se, dobrou noc… respektive dobré ráno. Omlouvám se za chyby, ale znovu to číst nebudu.

před 17 roky | Akce | 10 komentářů

Komentáře

1 | pif | před 17 roky | www.pifik.com

chyby jsem nehledal, ani nenasel

i tak dobrej post :))) to je uz fakt jak reality show

reagovat

2 | gavka | před 17 roky

nechápu proč všechno bereš tak pesimisticky,nebo že by ironie?

reagovat

3 | juneau | před 17 roky

preletl jsem text a nenachazim v nem nic, co by bylo (z meho) pohledu vyrazne pesimisticke. A ironie je moje pate jmeno.

reagovat

4 | chuck.m | před 17 roky | morrisland.wz.cz

pěkná kočička ;-)

reagovat

5 | juneau | před 17 roky

jj :) jen kvuli ni jsem ten dizajn po tydnu dodelal.

reagovat

6 | pif | před 17 roky | www.pifik.com

ech tys nekde napsal ze je new design ? :))) jsem se k tomu jenom diky temto komentum dopidil

reagovat

7 | juneau | před 17 roky

kdepak, je nahozenej jen par hodin. zminim se o tom vecer. Premyslel jsem, ze bych vzdy v den nahozeni dizajnu vsem stalym navstevnikum automaticky smazl cookies a vsem by se novy dizajn nacetl automaticky. Ale tohle vam asi delat nebudu :)

reagovat

8 | Hughhh | před 17 roky

ja se v tom nejak nevyznam, ale to neni tvoje chyba, ale moje. nechce se mi celej zapis cist znovu…

reagovat

9 | pif | před 17 roky | www.pifik.com

ja asi nahodim starej island, sem si zvykl na stredovku

reagovat

10 | juneau | před 17 roky

proto tu vsechny dizajny jsou :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.