Je to mizérie, pánové a prostitutky

Ten nadpis si holky neberte osobně, je to jen parafráze úvodu mého aktuálně must see filmu Borat: Nahlédnutí do amerycké kultůry od slavnoj kazašskoj národa (či tak nějak). O něm se ale rozepisovat nebudu.

Mizérie jsou moje dojmy z posledních dní… blbost, jde o dnešek, víkend a příští týden. Ale hlavně jde o ten pitomý předmět informační systémy, ve kterém děláme naprosto, ale naprosto hovno a z každé hodiny na něm stráveném je mi k pláči. Tento týden byl vrchol. Deset minut na začátku nás péruje, jak mu 90% týmů neposlalo formulaci jejich projektu (cca 5 A4 textu) než zjistí, že nám a) neřekl, že ji máme vůbec odevzdat, b) ani nám neřekl, jak ji máme koncipovat. První chybu napravil, odevzdání do neděle, druhou ne. Takže do neděle sesmolit 5 A4 s nejasnou představou, co na nich vůbec má být. No co, půjde to. Ale sere mě tenhle předmět, neskutečně sere. Šest cvik neděláme vůbec nic než že posloucháme jeho nezadržitelný proud slov a na sedmém nás sjede, že nic neděláme. Ale to je jedno… hágen na něj vzpomíná s láskou, ale to snad asi jen proto, že si pomatuje pouze jeho vtipné hlášky. Tož tak.

Opět ve vlaku. Opět vstávání v 5:02. I usínání někdy k jedné hodině mi rušil déšť bušící do parapetu, a za stejných zvuků jsem i vstával. V umývárce jsem se tentokrát minul s dalšími dvěmi ranními ptáčaty… nacpal jsem si připravené věci do cestovky, operativně vzal z poličky deštník a vyrazil. Pršelo vydatně, bez deštníku bych se tramvaje dočkal velmi, velmi…. promoklý. Ale na hlaváku už ani kapka. Alespoň jsem si vzal sáček, ve kterém teď mokrý deštník převážím. Připraven na vše.

Vysočina. Podzim připomíná březen duben bez sněhu, listí pryč a přišla doba opadávání modřínů. Nádhera, je-li celý blok lesa oranžovožlutý. Oranžovožlutý… jak je ta poučka, kdy je mezi dvěma slovy pomlčka? Nevzpomínám si… jde-li o slova příbuzná (v tom smyslu, že oranžová a žlutá jsou barvy), pak ne, a jde-li o slova vzdálená, pak ano? Nevím. Syndikalisticko-korporativní systém. Hospodářská realita fašistické idálie. Včerejší dějiny. V příštích test. I v němčině test. Plus ten projekt. Pravděpodobně písemka z účta. Bude to pernější týden než obvykle. Ale vzhledem k tomu, že je za mnou sedmý týden školy a nějak si neuvědomuju, že bych vůbec něco dělal, tak budiž. Už je na čase.

Taky bych si měl konečně nainstalovat databázi oracle a lehce ji zkoumat, aby mi v tomto předmětu neujel vlak. Jako bych své vlastní práce neměl dost a dost.

Ale je přede mnou víkend, to je pozitivní. A koupil jsem si novou zimní budnu a strašně se mi líbí, koupil jsem si i trendy šálu – modrou, abych ladil s ivonkou, když už jsem nedodržel její příkaz koupit si modrou bundu :) V OC Chodov byl velký výběr… ale protože chci jen zimní bundu a nepotřebuji zimní bundu na lyže, hory, za polární kruh, se zabudovanou neprůstřelnou vestou, se švy z ocelových vláken, pro potápěče i parašutisty, tak se mi rozhodně nechtělo vydávat přes 2k… a takovou bundu (pod 2k) jsem našel jen jednu – hned tu první. Štěstí. Obrazili jsme další obchody, ale fakt nevím, proč bych si kupoval bundu za čtyři pět tisíc. To pak musí mít kulervoucí potenciál a ten bych já, očekávající od zimní bundy pouze teplé prostředí pro tělo ve středoevropských podmínkách, rozhodně nevyužil. K čemu by mi byl pípák lokalizující mě, až se ocitnu pod lavinou? Ekvivalentní lavině je pouze sníh padající ze střechy a to už bych se nějakým přežíváním pod sněhem trápit asi nemusel.

Takže tak, pánové a prostitutky. Až na tu bundu a mého mucíka vypadají násl dny na docela hezkou mizérii.

před 15 roky | VŠE Ze života | 6 komentářů

Komentáře

1 | CZNeo | před 15 roky

Sakra, to jako koukáš na CAM verzi? já už chci něco koukatelnějšího…asi vyrazím na premiéru do Špalku (sebevražda?)

reagovat

2 | juneau | před 15 roky

Mluvíme-li o must see Boratovi, tak jsem ho ještě asi neviděl a nehodlám si dojem kazit, půjdu na něj do kina. Stejně jako na nového Bonda.

reagovat

3 | -hgn- | před 15 roky

Bond bude parádní! Znáte někdo ty herečky: Eva Green, Caterina Murino? Tentokrát si Bond asi žádnou slavnou hvězdu nedá :-) Btw, nevíte, jaké bude mít Bond v tomhle filmu auto?

reagovat

4 | juneau | před 15 roky

Podle všecho zase nějaký aston martin.

reagovat

5 | Huggi | před 15 roky

[4] juneau :jj nekde sem cetl, ze zase aston..coz je divny..s ohledem na dobu kdy se to ma odehravat..

reagovat

6 | CZNeo | před 15 roky

Tak jsem u Borata prožil brněnskou premiéru a musím říct, že to byl fakt náklep!!

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.