Koberce, záclonky ... a tři kluci na koleji Jarov I. D

Opět v pondělí, opět vlakem, opět směrem na prahu. Vlastní kupéčko v prvním vagónu, vytáhl jsem foťák a vyfotil nádherně rozhašené nebe. Už druhý den na něm nebyl ani obláček, a tak se plnilo jen dráhami letadel.

Nebe nad Čechami

Ale to hlavní, jak vypovídá nadpis, se dělo na koleji. Do pokoje vpadl hágen, že potřebuje pomoc. Dovezl si na kolej věci nutné k přežití, vrtačku, nafukovací gauč, a tři koberce. A bábovku.

Takže se pokoj rozstěhoval, abychom mohli položit koberce.

Bordel v pokoji

S koberci to přece jen vypadá trochu útulněji a nebude tu takový bordel. Zbytek interiéru to přesto nezachrání :)

Můj stůl

A jako třešničku na dortu hágen přibil dva hřebíky do nábytku, natáhl mezi nimi provázek se záclonou a zavěsil jej (na mou radu) na obdobný mechanismus, jakým bývají řešeny troleje šalin a vlaků (viz ta petflaška) :) Už se prostě nechtěl přes stůl jen koukat na dveře. Takže si na tu záclonu přilepil fotky a je spokojenej ;)

Záclona

Na videu to je taky prdel ;)

A jaký byl dnešek?

Ostatně, nutno dodat, že mimo toto překopávání pokoje jsem někdy od tří hodin programoval jak magor až do jedenácti. Naprosto mě to nebaví a nejraději bych se na to vykašlal.

A po osmi hodinách spánku jsem se stejně nemohl dostat z postele. A tak jsem jen tak ležel a přemítal, co by se stalo, kdybych se na dnešní hodinu němčiny vybodl a válel se až někdy do jedenácti. Ale tak jsem to dělal často s angličtinou nebo účtem a vždycky z toho byly jen problémy, takže jsem z té postele vylezl, posnídal tatranku a nakoukal němčinu, abych kolem 10:10 vyrazil do školy. A vrátil jsem se v 19:50. Jak jsem se rozčiloval, když jsem musel na gymplu zůstávat ve škole až do tří…

Němina utekla, příště test (achich ouvej), etika v ekonomii a informatice (čti filozofie) se naopak pěkně táhla, až jsem tam v první řadě začal regulérně usínat. Na problémech rozvojových zemí to o moc lepší nebylo, ale aspoň tam bylo víc holek a přednášející se pěkně rozparádil, když došlo na komunisty… na které ostatně dojde co deset minut :) Jo, miluju pravicovou akademickou půdu naší VŠE. Ať si jdou všichni komouši vylízat prdele. Povznášející, narozdíl od vědomí toho, že Sak Sutsakhan a Pol Pot studovali v socanské Francii. A pak se jali šířit vzletné myšlenky socialismu ve vlastní zemi, Kambodži. Neutrální odhady mluví o dvou milionech obětí. Z osmi milionů obyvatel. Co se v mládí (a od soudruhů profesorů) naučíš…

Tož tak. Kurvy komunistický.

To by byly problémy rozvojových zemí. Které lze rozdělit na dvě skupiny: co se po dekolonizaci vydaly směrem ke kapitalismu, a ty, co zvolily cestu socialismu (protože s kapitalismem měly spojenu koloniální nadvládu). Některé kapitalistické rozvíjející se země uspěly (viz asijští tygři Jižní Korea, Hong Kong, Singapur, Taiwan), některé se rozvíjejí a některé se propadly do svrabu. Narozdíl od socialistických rozvojových zemí, které jsou v prdeli do jedné.

Pak hodinka a půl volna. Tak že s hágenem vlezem na nějakou zajímavou přednášku a tam chvilku pobudeme. Samé OP, FU, MO, MU, (účto a spol), až přednáškárna s EKO209 – Operační výzkum. Napadlo mě, že tenhle předmět má letos ondra. Tak tam vlezeme – ještě přestávka – rozhlížíme se… a on tam fakt seděl :) Rozbijeme tam základní tábor, plklneme s ním… obdobný předmět jsme s hágenem loni absolvovali, tak jsme tak chvilku okouněli a pak to rozpustili nadobro.

Já zakotvil v relaxačních prostorách a po pár desítkách minut vzdal snahu nějak komplexně pojmout Kantův kategorický imperativ, načež jsem se na křesílku svezl dolů a zalomil to :) Mezi ostatními jsem tam prostě a jednoduše klimbal a ubíjel tak čas zbývající do posledních cvik. A po půl osmé konečně na kolej…

Teď ale nějak podezřele bolí hlava. Zítra mám den volnější, tak to snad bude lepší :)

před 15 roky | Jarov Obrázkově Video | 7 komentářů

Komentáře

1 | jakub | před 15 roky

To máš tak, když Jižní Koreu zachránila Amerika, ještě aby se to tam nerozjelo. A s tím Hong-Kongem opatrně, není to tak dlouho co měl místo zkratky HK, zkratku UK ;-)

reagovat

2 | jakub | před 15 roky

A mimochodem v Francii studovali snad všichni diktátoři, i ten albánský Enver Hoxha absolvoval Sorbonnu. A pak na 50 let zakázal vlastnictví osobních automobilů pod trestem smrti…

reagovat

3 | pif | před 15 roky

Mě zaujala ta US vlajka. Ta je tvoje June?

reagovat

4 | juneau | před 15 roky

[1] jakub : Ano, do roku 1997. Pak anglani podepsali s pekingem dohodu, ze ten 50 let nebude zasahovat do/menit spravni system (…)… a zavedli tam plnokrevnou parlamentni demokracii se vsim vsudy :) Tomu rikam strategie.

[3] pif : Kdepak, hagenova. Navrhoval jsem rozstrihat ji a pouzit na mezery mezi koberci, kde nam to nejak nevychazi. Pote, co znovu nabyl dechu, se rozhodl me usetrit a nezabijet.

reagovat

5 | lukyn.v | před 15 roky

Jak si může někdo dát nad postel vlajku, a ještě ke všemu americkou, to nechápu. :-|

reagovat

6 | jakub | před 15 roky

[5] lukyn.v : -hgn- je poloviční Američan, ale pomalu dostal rozum a už nepropaguje Bushe ;-).

reagovat

7 | lukyn.v | před 15 roky

[6] jakub : Aha, díky. Tím se vše vysvětluje. :-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.