Malé předobědové rozjímání

Opět okupuji halu, na svoje původní fleky mám jen výhled, ale čemu by to tak mohlo vadit. Křesílko mám, klídek taky… a 60% baterky. Napájední si sem vezmu až odpoledne, teď jsem tu jen na nevinný skok. Pravda, místo sociologie

Včera jsem se do prahy opět dopravil se zuzkou po boku. Sestra už doma sýčkuje: „To je samá zuzka sem, zuzka tam… ts ts ts.“ Ale mysli si svoje… zuzka je z mého pohledu přitažlivá a jsem v její blízkosti rád. Tečka. Vše ostatní je jen… in my head. Ale co člověk nadělá, když s ní:

  • jezdím 3,5h do prahy
  • jezdím 3,5h z prahy
  • bydlí spolužačka z gymplu a já jsem u nich pečený vařený

To pak holt slyším spoustu jejich historek a vykládám je dál… protože zase tak moc lidí tady neznám. Svůj pokoj, jejich pokoj a věrku. To je celkem úzký okruh pro získávání zážitků, o kterých bych mohl vyprávět.

Cesta utekla rychleji než minule, kdy to byl orpavdu extrém. Cesta na kolej… hergot, teď si deset metrů přede mnou dřepla holka zády ke mně a já ji vidím mezi půlkama až kdoví kam! Fíha… no, ale soustřeďme se na psaní.

S vejitím do pokoje mě přivítaly fanfáry a chorály Kitáry.. nebo Kitára, jak se ten týpek jmenuje. No a ještě ondra s jakubem… za chvilku jsem s ním šel zprovoznit redakční systémboháčovi, jak se jmenuje jeden jeho kamarád bydlící na naší koleji. Sídlí jako hostees boch.danielka.net u jakuba, ale ještě jsem se tam nekoukl, protože pípni je opět mimo :)

Konečně je také kompletně převedena doména, takže jsem tu teď opět zprovoznil poddoménu redakčního systému. Strachuji se ovšem okamžiku, kdy mi admini změní hesla k ftp a mysql, o což jsem sám požádal (via mejl :( ), abych se nemusel učit zpaměti jejich generovaná hesla. Ovšem v okamžiku, kdy mi je změní, se nepřipojí mysql server. A web bude mimo, dokud si toho nevšimnu… kdybyste mi pak prosím mohl někdo písnout, kdo máte moje číslo, tak bych vám byl moc vděčný.

Baterka na 46%… a táhne mi na krk, přitom jsou všechny okna zavřená…

Ráno jsem trošku vygruntoval pokoj… přes ty hromady prachu se už nedalo ani překročit a položit cokoli na zem znamenalo následnou očistu žehem. Nejdříve zamést (== vyhrnout prach buldozerem z pokoje do předsíně), pak vytřít. To samé jsem pak udělal i v předsíni… nojo, nějak mě to bavilo. A nakonec přišel nejkritičtější úsek, podlaha ve sprše. Tam se člověk bál stoupnout bosou nohou na zem… co bál! Tam se nic takového nemohlo stát, jinak se sprchoval znovu :) Dneska jsem byl opravdu nějaký pracovitý, zasloužím si dobrý oběd, už mi škručí v břiše.

No, pracovitý možná, ale na výuku jsem se vybodl. Sociologie mě tolik nepálí… ale k večeru se musím stavit za věrkou, aby mi půjčila zápisky z dvou přednášek na matice, které jsem vynechal. Dopsat podnikovku, sociologii… a v pátek zápočťák z AJ. Ale jinak je tenhle týden až neskutečně fájovej. Na volnou středu asi vyrazím s foťákem do města…

No a co teď?… hm, jakub mi včera oznámil, že přečetl 80% mého blogu. A dan s ondrou se na to chystají… hergot kucí, jak já se před váma budu pak cítit, když o mě budete vědět víc než rodiče či vlastní holka??? :)

Jinak také konečně intenzivněji pracuji na fotoalbu do redakčního systému. Citelně ale… pociťuji… neexistenci žádného konceptu, předem jsem to nijak extra nepromyslel. Ale tak zase žádný supersoftware dělat nehodlám. Zatím to je jednoduché: týpek uploadne složku s fotkami. V adminovy vytvoří galerii (název, popisek, datum) a určí, která složka fotek se na tuto galerii váže. Z této složky jsou následně vybrány fotky a informace o nich uloženy do databáze. To funguje… stejně jako editace údajů o galeriích. Odpoledne si zapracuji na editaci uložených fotek (resp informací)… budou tam ještě sekce různých statistik, každá fotka by měla jít komentovat, atp…

Ale víc mě znervózňuje to, jak fotoalbum zakomponovat do systému. Možnost vložení do textu ponechám jen jednotlivým fotkám… opět něco ve smyslu <%Galerie-13-Fotka-45%>. Tak, jak to funguje u anket… a do textu se vygeneruje html kód s obrázkem a pod něj třeba popis fotky, počet komentářů… nebo třeba jen odkaz na samostatnou stránku této fotky s kompletním informačním servisem a komentáři. Samotným galeriiím asi budu muset vytvořit normální web paralelně se systémem… stránka s náhledy, po kliknutí na náhled stránka s fotkou, na hlavní stránce odkazy na další galerie…

Pokud máte někdo návrhy a nápady, připomínky a doporučení… TAK MI JE NAPIŠTE, PROTOŽE JSEM ZOUFALÝ!!!!

Baterka na 23%… odpoledne jsem zajdu, popovídám si přes skype se sestrou nebo našima. Nevím, jestli něco blognu, to se uvidí… a večer se se zuzkou asi kouknu na nějaký film, danča jí přijede až ve středu…

PS: Jsou lidi, co se systémem dokážou hotová dizajnová kouzla.

před 17 roky | Ze života | 6 komentářů

Komentáře

1 | alcarin | před 17 roky

s galeriema si hraju rada, zkusim ti poslat nekolik css, jak by mohl vypadat (jednoduchy, zadna grafika – jaky je to u me nezvyk ;)) design. chces?

reagovat

2 | juneau | před 17 roky

yeap, to by bylo fajn.

reagovat

3 | jakub | před 17 roky | www.danielka.net

tohle je poslední věc kterou tu čtu…nemůžu přece dopustit, abys toho nechal nebo někam utek…a nemoh bys nějak vypnout tu kontrolu ip u sebe v adminu?:-)

reagovat

4 | juneau | před 17 roky

haaahaa, no jasne :)

reagovat

5 | DJ.Maca | před 17 roky

reagovat

6 | alcarin | před 17 roky

tak jo. aspon mam o vikendu co delat, protoze tentokrat se zadna akce s p. konat nebude

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.