Marně přemýšlím, co bych napsal zajímavého

Jenže ve čtvrt na jednu po dlouhém dni je to těžké. Ve škole se děla jen škola, což zase moc lidí neosloví. První dějiny byly suplované, místo poslouchání sympatického, leč nevyučeného doktoranda jsem si pod lavicí četl. Druhé dějiny byly zajímavější, ale … taky jsem si celou hodin četl. Na lavici, pro změnu. Potřebuji ty Laskavé bohyně dočíst, přece se s tou x kilovou knížkou nebudu pořád tahat. Baťoh mám těžký i když tam mám jen knihu, půl litru vody a deštník.

Poslední hodina – internetová žurnalistika – byla zajímavější a dělo se tam hafo věcí. Nejdříve napsat nadpis a první odstavec pro nějaký článek podle dodaných informací (nadpis článku se píše až jako poslední věc, musím si to zapamatovat), pak nacpat jádro jiného článku do 150 znaků SMS. A nakonec prezentování našich analýz finančních serverů. No, tu svou jsem pěkně odflákl a bylo krásně poznat, že jsem do ní investoval asi tak 10 % snahy oproti jiným, kteří si s tím docela vyhráli. Nemluvě o několika stylistických chybách, které jsem objevil až dnes (po odevzdání) a které jsem raději vypíchl hned na začátku, aby mi je někdo nemohl vmést do xichtu, až si jich na projektoru všimne :) Omluvil jsem se ujištěním o brzkém spáchání sebevraždy.

A pak už tmou na kolej, kam jsem se těšil jak malé děcko. Konečně klid, pohoda, jídlo, žádné povinnosti… jen bylo třeba dát na papír rozhovor, který jsem jako druhý úkol do žurnalistiky včera spáchal s ondrou. Na téma finanční krize jsem ho zpovídal asi 50 minut (délka mp3 záznamu), ale formát typu já položím otázku a ondra na ni deset minut odpovídá nebyl nejšťastnější, takže jsem to dnes místo pouhého dávání na papír celé přepracoval do trochu rozumnější podoby otázek a odpovědí. Možná to sem postnu, ať si o důvodech krize taky uděláte obrázek.

A pak, když jsem s tím skončil, bylo čtvrt na dvanáct. Další týden v pr v pr.

před 13 roky | Ze života | 2 komentáře

Komentáře

1 | Endlife | před 13 roky

Tak jako dneska musím metat do ksichtu ;-) To vás u vás nevraždí za to, že říkáte titulkům nadpisy? :-)

reagovat

2 | juneau | před 13 roky

No, nevraždí, ale učitel tomu možná „titulek“ říká, sám nevím. Možná používáme „název“ :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.