Maturitní akce - Noc první

Právě mi došlo, že se na akci vracím až za hodinu a čtvrt a ne za 15 minut, takže mám něco času na psaní… asi by se dalo dělat i něco smysluplnějšího, ale alkohol zabíjí mozkové buňky a kdoví co bych si nakonec pomatoval.

Trajdal jsem s autí na akční chatu, cesta asi na půl hodiny… ale baví mě řídit, to víš. Tam už ale stálo aut… snad šest. Na to, že nás tam bylo osmnáct :) Šestnáct kluků, dvě holky… nakonec ještě dvě holky přibyly a bylo nás dvacet. Nebo tak nějak… evergreen našich akcí: nebylo pívo. Kluci postávali před chatou, čekalo se na romana :)

Nakonec bečky dovezl gávi i s masem na grilování, s grily, s uhlím a vším možným. A hned se začala připravovat kuchyně. Po menších peripetiích s neochotou se rozdělal oheň pod grily, vůkol se rozběhla hodně voňavá vůně…

A přijela naše němčinářka, moc fajn profesorka. Dnes mají soukromou oslavu, nemůže tedy přijet a včera nám to chtěla vynahradit. Seděla tam s námi venku, dostala jeden gambrinus, pak kytici, pak i první várku grilovaného masa na ochutnání. Což uznávám, je většinou hodně nebezpečná porce, ale asi se gávimu povedla :)

Povídala si s námi, smála se, pak se pro ni vrátil manžel (mezitím venčící psa po okolních kopečcích), ale místo aby ji odvedl, tak tam zůstal na další hodinku taky. Tohle byla vážně fajnová část večera, ale se setměním jsme tam opět sami. Pije se, jí se, diskutuje, už v samostatných skupinkách. Panečku, jak jsem si já s bednym připravil ty naše stejčíky… jen u toho jsme se nasmáli jako už dlouho ne.

Ale zima je zima, rozhovor s kouťou a oběma terezkami jsem utnul a zalezl dovnitř do chaty… přemýšlím, co se tam dělo. No moc nevím, pár lidí oživovalo myšlenku, že bychom mohli jet na jednu zábavu v okolí. První problém? Řidiči. Tři schopní se našli. Druhý problém? Jen jeden z nich tam měl svoje auto, poskytl jsem tedy moje a našlo se další, a pak se přidal další řidič s autem a nacpat 20 lidí do čtyř aut už je pohodička. Muselo se ukecat pár lidí, třeba terka, která těmto akcím neholduje, a třeba luky, který vymetá naprosto každou. jeho šprajc byl vážně překvapivej. Ale někdy po půlnoci se pozhasínalo, zamčela chata a do tmy vyrazila kolona čtyř aut. Moje řídil kiny, kterému bylo celý večer víceméně zle, a tak nepil.

Já už řídit nemohl. Ne ze stavu, ale z přesvědčení. Nikdo by na mě nic nepoznal, věděl jsem jen jedno: pil jsem. A nechtěl nic riskovat. Dopředu vlezl ještě luky, dozadu terka, olča a kouťa… a aktuální majitel auta se vezl v kufru! :) Stačilo oddělat přepážku a bylo to naprosto pohodlné místo ke svezení, povídal jsem si s těmi vepředu, koukal zadním okénkem na cestu a přemýšlel, že o tom zvláštním pocitu ubíhající noci musím napsat. Ale co bych o tom psal… koukej někdy za noční jízdy sklem zpátky, na cestu, jež mizí ve tmě… bodne zářící měsíc, to ano.

Vesnice R, mimojiné bydliště paní profesorky, jež nás před pár hodinami opustila. To už dávno žádná kolona, rozpadli jsme se, ale před kulturákem zase srazili. Vlezli jsme dovnitř, chvíli se neorientovali (někteří), poznávali s kamarády… víceméně jsme neustále byli někde na kupě a blokovali výlez z hlavního sálu, kde řičela živá kapela. Já poznal pouze jednu dávnou kamarádku, snad i vzdálenou příbuznou… před x lety maturovala, za šest. Musel jsem se jí pochlubit, jak jsem ji trumfl :) A samozřejmě si ji vyfotit. Který šílenec by si vzal na takovouto zábavu foťák? Já. Zase. Udělal jsem tam snad dvě stovky fotek, něco videí… však bylo co fotit. Neustále jsem tím rozčiloval holky z nižšího ročníku, fotil všechny naše úlety (pět kluků vezme na ramena dalších pět a, kteří se obejmou kolem ramen a… tančí? ;), fotil některé cizí holky, kdekoho… lácek pak i vylezl na pódium a pařil tam, dokud se neohnal a nestrefil baskytaristu do xichtu. Ten pustil kytaru, ukázal směrem do sálu a lácek se dekoval :) Závěr našeho pobytu naprosto patřil oktávě. Úplně u pódia, deset patnáct lidí skáče s rukama ve vzduchu a skanduje, ať už jen hej hej hej nebo oktáva oktáva oktáva… to už jsem ani nefotil, netočil, skákal jsem totiž taky. V ten okamžik jsem tak nějak cítil vážně obrovskou soudržnost zdravého jádra třídy, jak kiny naši grupu zhodnotil. K dokonalosti tomu ještě něco… spíše někdo přebýval, podle mého soudu, ale jinak by to mohlo platit.

Odjíždíme, na chatu dorazí dvě auta zaráz, ostatní dvě se loudají… tuším, že jedni tam snad i ještě zůstali. Roztápí se krb, já si dávám svůj vyprošťovací řízek s chlebem. A právě mi eva prozvoněním odpověděla na sms, čímž mi potvrdila, že počítá se svezením. No, já ovšem únavou div neviděl… no, to bylo tím kouřem. Místnost nacpaná kuřáky… odešel jsem do patra, kde nebyl nikdo až na klárku, zachumlal se do bundy a lehl si na druhou pohovku. Potmě jsme si chvilku povídali, ale oba jsme také chtěli spát… když už se to skoro povedlo, tak se trousili i ostatní a rozkládali se tam po zemi. Když mě bedny za hodinku a půl probral, bylo venku světlo a v místnosti dalších x spících lidí.

Fajn, chtěl jsem jet domů, vzal klárku a po cestě ji vysadil. V autě teplíčko, pohodička… ale ani tam mi nebylo špatně, jen to byl vážně mizerný spánek. Doma zaparkuji až v posteli, ještě si otevřu okno do pokoje, abych trochu větral výpary z oblečení… a pak už nic nevím. Jo, jen jsem v těch šest evě posílal sms, ať se mnou počítá ve 14:45, popřál jí dobrou noc a nařídil si budík na dvanáct. Šest hodin spánku… ani nepopíšu, jak nádherný to bylo :)

Budou dvě, mám ještě něco času… fotky stažené, baterky nabité. Nic mi nebrání v tom, abych v téhle naprosto skvělé akci pokračoval.

před 17 roky | Akce | 6 komentářů

Komentáře

1 | pif | před 17 roky | www.floex.net

co mas za fotak?

reagovat

2 | juneau | před 17 roky

minolta dimage z1, 10× opt.zoom, 3megac, 256mb karta.

reagovat

3 | Hughhh | před 17 roky

jak to že se mi v opeře objevuje pořad novej design?? ja chci ten spring!! a pořad to měnit se mi nechce…

reagovat

4 | juneau | před 17 roky

patrne mas nastaveny vymazani cookies po vypnuti programu nebo tak. jinak by mely byt platny ale 25 dni.

reagovat

5 | pif | před 17 roky | www.floex.net

kk :) spokojenost?

reagovat

6 | juneau | před 17 roky

hm, nic extra… jakmile ubyde svetla, tak to nenafoti skoro nic. ale to jsem spis ja moc narocnej.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.