Na otočku v praze

(napsáno ve středu večer ve vlaku, postnuto ve čtvrtek odpoledne)

Nic moc. Sice vlak, opět by se mi mělo dobře a bez zábran psát, ale bolí mě záda a mám už fakt nepříjemný hlad… a ještě k tomu sdílím vagón s třídou ze základky (?) záhy před vypuštěním. A pokud ne, tak tomu chování a atmosféra odpovídá. A priori je neodsuzuju, ale přece jen už bych se s nimi na spoustě věcí neshodnul.

Naposledy jsem psal ve čtvrtek, dnes je kupodivu středa, ve vlaku bych tedy neměl co dělat, ale regulérní výuka je v tahu a zkouškové je divočina. V praze jsem byl dohromady dvacet hodin a už jsem opět pár hodin na cestě zpátky. Ne domů, nýbrž za ivonkou. Co tam taky dělat… čekat do příští středy na další zkoušku?

Ta dnešní z databází byla psychicky náročná. Příprava na teoretický test nulová, příprava aplikace detailní (celý víkend a začátek týdne) a přesto to ve srovnání s pracemi ostatních vypadala jako klínové písmo před Gutenbergem. Hrál jsem už stejně nejlépe o trojku (pár neúspěchů v testech), ale chtěl jsem ji získat za každou cenu :) Což se mi nakonec povedlo, ale větší zásluhu na tom má slitování profesora než moje přičinění. Ale mám to.

A to i přes usilovnou snahu hágena, aby se na našem pokoji na dnešek nikdo nevyspal. Na jakési podivné hře se snažil od půl jedné do půl druhé zničit myš uklikáním k smrti a když už se pak jakub ozval, dušoval se spánkem či co a i když změnil aplikaci i tempo klikání, cvakání mě při koukání přes zavřená víčka do stěny provázelo až do čtvrt na tři. Než abych to dnes třeba zažil podruhé, to raději jedu za ivonkou a zítra ji doprovodím do školy na její zkoušku ;)

Sice jsem měl v plánu jet přímo domů a zapracovat na webu pro jednoho zákazníka (ke kterému mám ovšem nula celá nula podkladů), ale to mi holt bude muset umožnit ivonka u sebe doma :) V pátek k volbám, v sobotu na bouling, v neděli zase do prahy. A to jen kvůli tomu staromódnímu zapisování výsledku předmětů do indexu. Jinak bych jel až ve středu ráno. No ale do středy tam dodělám jeden úkol, tak to taky k něčemu užitečné bude. Možná.

Add volby. Fakt mě udivuje moje neangažovanost. Místo plamenného boje po vzoru jakuba, davida nebo rh… nic. Prostě mlčím. A přitom důkladně sleduji poslední dění, všechny kauzy, všechny prognózy… kdykoli vidím billboard paroubka s jeho „budeme pro vás pracovat“, doplňuji si k němu „za kakao z ghany“… a vážně uvažuji uvažuji nad tím, že se ze mně stane sprejer narušující názory na billboardech.

Přečtení celé dnešní středeční mladé fronty mi taky dodalo spoustu potravy. Ale jeden z komentářů aféry kolem ÚOOZ bych vytesal do kamene: „Premiér státu by měl lid vyzvat, aby před nadcházejícími volbami na vznesená obvinění nebral ohled a dal si je tak nějak do závorky, dokud nebudou řádně prošetřeny a vyjasněny.“ Místo toho tady začne ten socanskej xindl paroubek řvát o pučistických snahách ods, ovlivňování voleb, všechno jsou lži a demokraté jsou politická pakáž… tak se zachová socanskej poslanec. Ale má se tak proboha zachovat premiér státu?

Ne, socani nesmí vyhrát volby, respektive sestavit koaliční vládu. Doufám, že ods, lidovci a zelení budou mít dost hlasů do koalice, nejlépe jen ods a lidovci. Stále mám tam někde v mysli spásnou myšlenku, že se k volbám vypraví strašné procento pravičových voličů, které nahaněči volebních výzkumů míjeli. Ale co když ne?

Pak mi bude na blití. Fakt na blití. Z toho ubohého národa českého, který se po šestnácti letech rozvoje zase žene do prdele. Nenapadá mě jediná věc, která by mohla rozumného a inteligentního člověka donutit volit současnou levici. Ale možná jsem si tím rozumným a inteligentním odpověděl sám.

V těchto volbách jde o hodně a morální hledisko převažuje nad nějakým pochybným ziskem ze zvýšení sociálních dávek. Ve státě, kde bude u moci dál ta nejzkorumpovanější strana s chlíváckým premiérem, žít opravdu nechci.

před 15 roky | Myšlenky VŠE | 12 komentářů

Komentáře

1 | jakub | před 15 roky | danielka.net

Pod poslední odstavec se podepisuju

reagovat

2 | lukyn.v | před 15 roky | album750.blatouch.net

June, klidně se do toho sprejerství na billboardech dej. Ono to vypadá moc hezky. ;) http://www.slovodne.cz/…ds/volby.jpg

reagovat

3 | Huggi | před 15 roky

http://www.ods.cz/…ard_cssd.jpg ten taky neni spatnej :o))

reagovat

4 | hughhh | před 15 roky

me je z naseho narodu zle… a stydim se za nej, i nektere sve rodinne prislusniky a kamarady…

reagovat

5 | juneau | před 15 roky

pokud nemuzes nekomu rozmluvit, aby volil jmenovane strany, tak stoji za to zvazit pouziti fyzickeho nasili. se zlamanyma prstama listek do obalky nevlozis a za plentou musis byt sam, takze… ;) (btw: to neni nabadani k trestnemu cinu, to je trapny vtip :) )

reagovat

6 | Dupy | před 15 roky | dupybzuck.xf.cz

Kolikrat sem rad že etě nemužu volit… No ale stejně kdybych mohl tak ODS :-)

reagovat

7 | Baky | před 15 roky | kubeeq.net

Hmm hmm, přemýšlím co napsat :) . Snad jen, že ODS sice byla u moci 4 roky, ale dokázala nás taky krásně okrádat, nebo zapomínáte? Výsledkem toho bylo vítězství ČSSD a místo aby se snažili něco napravit, poslali nás do ještě většího srabu. Rád bych věřil tomu, že ODS je teď jiná a neudělá takovou hovadinu jakou byla slavná kupónová privatizace, ale moc se mi tomu věřit nechce. Podle mě je jak ODS, tak ČSSD až příliš velký extrém na tu, či onu stranu v politickém spektru a tak můj útěk směrem ke SZ je zřejmý. Ikdyž to asi nejsou čistokrevní zelení, jak říká Marek :) , pro mě je to alternativa a snad i s šancí dostat se do sněmovny. A jen tak mimoto, na kandidátce pro Vysočinu mají na prvním místě Jiřího Dědečka, určitě ho všichni znáte, mám od něj knížku s básničkama :) . Ale to samozřejmě není důvod, proč je jdu volit (pro rejpaly) ;) .

reagovat

8 | Radek Hulán @ | před 15 roky | hulan.cz

ODS

[7] Baky : v čem byla kupónová privatizace špatná? ODS tu zdarma rozdávala tisíce státních podniků občanům zdarma, rozhodně je netunelovala jako ČSSD tuneluje Unipetrol, Setuzu, atd.. Já osobně jsem na kupónové privatizaci vydělal prodejem akcií 35.000 Kč.

Ve vyspělé demokracii vyhrává ta strana, která nabídne nižší daně. ODS tudíž musí vyhrát, a pokud ne, česko dokáže, že je národ idiotů. A v takovém národě já opravdu nechci žít, to se ihned v neděli přestěhuji do Drážďan a koupím si tam hezký domek. Budovat socialismus s vulgárním prasetem Paroubkem opravdu nebudu.

reagovat

9 | Baky | před 15 roky | kubeeq.net

[8] Radek Hulán :Kožený je málo? A nerozumím těm narážkám na ČSSD, já ji neobhajuju, místo aby s tou situací něco udělala, poslala nás do ještě věších dluhů. Nemají si s ODS co vyčítat. A co se týče daní. Bohužel, současná politika už není pro lidi, ale pro ekonomiku. Netvrdím, že je to špatně, ale za vším by měli být vidět lidi a nejsou jen bohatí a nejsou jen v Praze…bohužel mi připadá, že ODS právě vidí jen ty úspěšné a bohaté. Takže, nelíbí se mi ani ODS, ani ČSSD, komunisty volit nehodlám, ty bych zakázala, takže další možnost je SZ…toť vše :)

reagovat

10 | juneau | před 15 roky

Politika nebyla pro lidi nikdy, to je jen neci predstava. Politika byla vzdy o prosazovani svych zajmu a zajmu volicu v tom smyslu, aby nas v pristich volbach opet volili. Politika je o moznosti mit moc neco prosadit a tim myslim treba rovnou dan. Je-li topolanek bytostne presvedcen, ze je dobra rovna dan (a ja jsem o tom presvedcem take), tak je to prave on, kdo ma moc ji prosadit… a treba prave proto je v politice. Ze si to myslim i ja (o rovne dani) je uplne nahovno, protoze k jeji realizaci nemohu nijak prispet.

bohužel mi připadá, že ODS právě vidí jen ty úspěšné a bohaté… a schvalne, usuzujes tak podle jejich volebniho programu nebo podle svych predstav? :)

reagovat

11 | terka @ | před 15 roky | terkaznebes.blog.cz

Jo taky nechápu, jak někdo může ještě tolik let po revoluci volit komunisty (počítám mezi ně i ČSSD). Už se těšim na pšíští volby až budu moct přispět svým hlasem. Jo a taky jsem viděa jeden billboard v ústí za větou : ´Co chcete vy? ´ , stálo :´ Drogy´

reagovat

12 | Baky | před 15 roky | kubeeq.net

No tak to nevím, jestli by politika měla být jen o prosazování svých zájmů. Především by politik měl být vyslanec lidí, kteří ho zvolí. Tedy politika by měla být pro lidi. A možná budeš překvapenej, ale neusuzuji o ODS podle svých představ, moje představy by s těmi jejich v mnohém shodly, ale něco jsem si přečetl, ne jen jejich volební program, nebo program jiných politických stran, ale názory, o kterých si myslím, že jsou objektivní. A pokud nejsou, tak rozhodně objektivnější, než volební programy, do kterých si každý napíše jen to, co chce. Už aby bylo po volbách, tohle napětí se mi nelíbí :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.