Nádherný jarní den

Ráno mě ivonka probudila z děsivého snu, že jsem si koupil lístek do Prahy a z vlaku vystoupil v Ostravě. Uff. Bylo třeba zavézt ji k doktorovi, kde dostala na svoji rýmu a zalehlé uši efedrinové kapky. Efedrin na zalehlé uši (…) zabírá. Chtěl jsem napsat něco vtipného v tom smyslu, že efedrin se vyplavuje i při sexu, ale on je to tuším endorfin. Zabil jsem svůj vlastní vtip. Ach jo.

Hned jak jsem dorazil domů, sedl jsem na kolo nedbaje ukrutného hladu. Bylo neskutečně krásně. Teplo, sluníčko, modré nebe, jedenáct hodin. Do báglu foťák a popojíždění po vesnici a focení každého zákoutí tak jako všechna jara předtím. Ta svěží tráva, ty rozkvetlé třešně, ty růžové broskvoně, ta magnolie před naším domem… najel jsem sotva sedm kilometrů, ale byl jsem pomalu všude. A pak jsem naposezení snědl dvě porce zapečených špaget.

Po obědě jsem vzal notebook a šel si sednout pod pergolu. Nevím, v čem je lesklý monitor tak úža, že se vyrábí. Živější barvy? Možná. Ale v kombinaci si sluncem je úplně na houby. Takže jsem seděl ve stínu a finišoval seminárku. Wifi mi tam přes pár poctivých stěn ani nedosáhla… vrátil jsem se tedy s kávou k PC, tiskl dokumenty pro ivonku, smlouvy o vystěhování z koleje o měsíc dříve, odevzdal jsem seminárku… a přišel táta z práce a hned se chystal do lesa přivézt se strejdou nějaké to dřevo, co před týdny nakáceli. A tak jsem s foťákem vyrazil s nimi a přiložil na hodinku a půl ruku k dílu. Když bylo tak krásně…

A pak jen do sprchy, sbalit se a autobusem k ivonce. Po dlouhé době (jezdil jsem autem), a po dlouhé době za světla :) Kde jsou ty dny, kdy jsem v 19:20 koukal do koruny bezlisté lípy a její horní polovina se ztrácela ve tmě. A v té tmě pozoroval padající meteory. A dnes? Slunce tak tak zapadlo. Ale takto je to lepší.

A teď u ivonky. Za chvilku začne Dr. House, ivonka na mě volá z postele „Co ještě dělám?“ u PC a že už mě stejně nechce, ale já si naleju druhou sklenku růžového svatovavřineckého a zalezu si k ní. Dobrou noc.

před 13 roky | Ze života | 1 komentář

Komentáře

1 | pejsik | před 13 roky

jediny co bych ti schvalil je ze ses koukal na dr house :-x

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.