Nic podstatného

Co bych taky psal… dnes jsou dvě hodiny a já jsem také teprve dvě hodiny vzhůru… a nudím se u pc, nudím a nudím a nudím a to je to psolední, co bych chtěl. Blíží se okamžik, kdy se zvednu a půjdu se učit do češtiny. Dnes bych také mohl kouknout na tu matematiku, jinak to zítra s učením nezvládnu… písemka z bioly mi spolehlivě pár hodin ukrojí.

Včera jsem na několika blozích narazil na link na catarina.net, která radí vzít nejbližší knihu a na 23.stránce najít pátou větu… a tu napsat. Několik českých blogů se připojilo, ale spousta takovýchto vět je právě na stránce cateriny. Tak se tam koukni, přidej se do projektu a pokud tě zajímá, co jsem našel/napsal já, tak se hold musíš prohrabat v komentářích u cateriny. Mít firefox, stačilo by na oné stránce napsat moje jméno (j.) a hned by obraz poskočil na text, kde se ono slovo vyskytuje a bude zvýrazněné jako výsledek hledání. Umí tohle IE? Ani bys nevěřila, jak strašně rychle si na tohle zvykneš. Najdeš nějakou dlouhou stránku a víš, že na ní bude zmíňka o orkutu, např… tak napíšeš „orkut“ a máš to hned. Případně nic nenajdeš, tudíž na stránce to slovo ani jednou není. Tohle funguje i ve zdrojáku (!!!)…

Podíval jsem se na Umučení Krista a naprosto souhlasím s článkem, jež se skrývá za odkazem. Pro tentokrát to není cinema nebo něco podobného… každý vyřvával, jak extrémně brutální tento film je, ale on není. Tak tam někoho bičují div ne k smrti… tak tam někoho mučí div ne k smrti… tak tam pořád někoho bijí, že by to kdokoli z nás ustál sotva pár minut… jediné, co je na tom brutální, je jeho/Ježíšova nevinnost. Z toho mě mrazilo nejvíce… odkojený brutalitou televize a filmů mi brutalita tohoto filmu nijak extrémní nepřišla. Tak ta krev a rozdrásané tělo bylo jednou vidět, no a co…

Antisemitismus… také relativní. Nevidím jedinou spojitost mezi Židy onoho věku a Židy současnosti. Pokud mám být hodně cynický, tak nebýt Židů (a jejich podílu na Ježíšově ukřižování), asi o něm patrně nikdo neví. Kdoví, jak by to dopadlo, kdyby Ježíš zemřel někde v klidu v šedesáti sedmdesáti letech… Každopádně, problém není nikdy v náboženství, ale v lidech. Což platí i pro jakoukoli ideologii. Copak je ideologie komunismu špatná? Vůbec ne. Rovnost je přece krásná myšlenka. Jen by nesměla být nikdy zneužita. Zneužita lidmi.

„Kdo nebyl v osmnácti komunistou, ten neměl srdce. Kdo je jím i ve třiceti, ten nemá mozek.“ Nevím už, kdo to řekl…

Každopádně, ani ten kapitalismus není žádná výhra. Jen se nám líbí více než komunismus nebo socialismus. To je ovšem na dlouhé povídání a na to nemám náladu.

Vstal jsem pár chvil před dvanáctou, a nevzpomínám si na ten úchylný sen ostře… úchylný… jak jinak mám sny definovat? Málokdy jsou opravdu důvěryhodné, aby se mohly bez problémů odehrát v realitě… a z toho dnešního mi zbyly jen střípky. Malinké kousíčky světla v dlaních, mohl bych taky napsat. A v nich se odráží úsměv dany a míši. Opět realita, ty dvě bydlí ve stejné vesnici… a aktuálně vedou moje Top ve třídě. Za dva měsíce se uvidíme naopsledy… co si vzpomínám, tak jsem je nikdy nepotkal jinak než ve škole. Smutné.

Ach jo… jdu se učit. Dj na age nemá náladu, asi si po dvou porážkách přestal věřit. Ani včera nechtěl hrát. Popravdě, také by mě to nebavilo, kdybych věděl, že nemůžu vyhrát… ale aspoň bych to zkusil, náhoda je totiž pěkná mrcha.

před 17 roky | Ze života | 7 komentářů

Komentáře

1 | lucinka | před 17 roky

Umučení Krista… lidi ze třídy se na to chystají, pořád ještě váhám zda mám jít s nima…

myšlenka o komunismu – cítím to stejně, mládí má problém (pře)žít v boji, kde na startu nemají všichni stejně, myšlenka rovnosti se zdá být ideálem… zdá…

reagovat

2 | Zuzka | před 17 roky

Ten citát je myslím od Churchilla…

reagovat

3 | juneau | před 17 roky

lucinka> add komunismus → kdokoli si ovsem ted pomysli, ze mam neco do cineni s komunismem v dnesni i minule podobe, toho nakopu do prdele :) vychazeje z onoho citatu, nemel jsem v osmnacti srdce, ale mozek.

zuzka> to je mozne, byl to chytrej clovek

reagovat

4 | Hughhh | před 17 roky

Tak mi zítra, please, drž palec, nebo na mě aspoň mysli :) Díky

reagovat

5 | juneau | před 17 roky

no, treba si vzpomenu :)

reagovat

6 | lucinka | před 17 roky

já si to o tobě nemyslím!!! :)

reagovat

7 | juneau | před 17 roky

ja vim, to bylo pro ostatni :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.