Otupělé sezení na posteli

Zatímco víkend pomalu končí v nočním dešti, já si upravil pelíšek na posteli, zapálil svíčku, zapnul wifi a bloguju. Nahej, kdyby to někoho zajímalo :) K smíchu je mi ale skutečnost, že jsem si na jaře koupil usb lampičku, abych si s ní v noci svítil na klávesnici, až budu něco téměř poslepu ťukat, a tak ji mám na koleji, kde jsem ji ještě nepotřeboval a tady doma by se mi hodila už dvakrát. Nevděčné.

Neděle to byla typická. Nic se neudělalo. Vstalo se, flákalo se s káfou, obědvalo se, po obědě jsem si tedy dal do kupy účetnictví od srpna, pak ivonce namasíroval bolavá záda a koukl se s ní na několik dílů Scrubs. A pak byla tma, tak jsem ji zavezl domů a vrátil se k počítači, abych dohnal pracovní resty. Kdybych si tedy odmyslel práci na počítači, tak to bylo válení, válení, válení, sledování celodenního deště a stmívání. Ještě by to chtělo nějaký film z filmového klubu a byl by to podzim jak vyšitý. Evokuje mi to totiž snad podzim před dvěma lety, kdy sestra nahrávala čtvrteční filmový klub a všichni tři jsme na něj potom o víkendu koukali. Co perel jsme viděli.

Sobota… vystupuje mi z ní jen vstávání s kávou a prací a pak fandění mému oblíbenému týmu v mezivesnickém derby, kde vyklepli domácí šest tři. To se dala i ta zima přežít. Doma jsme potom dělali nevím co. Nějak mi utekly dvě hodiny od čtyř – jo aha, já pak doma pomáhal sklidit spadané listí kolem domu a odvézt jej k lesu. Pěkná hromada to byla, náramně jsem si namohl ruce a večer se rozesmál při snaze rozepnout si jednou rukou punt u džín, aby se mi pohodlněji sedělo – protože jsem to nedokázal :) Takže listí… po něm jsem na posilněnou snědl skoro celou kytici, co jsem v pátek dostal, a s ivonkou vyrazil podívat se na hřbitov. Jsou přece ty dušičky… domů se nám hned nechtělo, vytáhli jsme tedy ven dýdžeje a procházeli se hodinku noční vesnicí v příjemném ne-chladu (no teplo to nebylo) a mrholení. Dlouho jsem ho neviděl, kluka jednoho. Stejně jako ostatní. Doma Účastníci zájezdu a spánek.

V pátek spánek až do jedenácti, po obědě práce, pak jsem zajel busem na otočku domů a autem se vrátil, aby mohla ivonka v sobotu na brigádu autem a ne na kole, a pak nás táta hodil do hospody na menší seanci. Hospoda natřásklá, ale stůl rezervovaný a zábavy spousta, pivko dvě, jakési sladké meruňkové nebo broskvové pití (rum už fakt pít nebudu), a nakonec jsem dostal i párkovou kytku, kterou jsem poslední roky vždy jen někomu dával jako velmi originální dárek. Což byla ta kytice, co jsem v sobotu snědl :) Ale feferonky do ní dávat míša nemusela, pěkně jsem si hubu zřídil (snažil jsem si něco dokázat…), že jsem pak při pití bezovky ani necítil, jestli je to sladké pití nebo ne :) No, k jedenácté jsme to rozpustili a s ivonkou jsem se nocí a mrholením vrátil domů.

A na čtvrtek už zapomeneme, vytáhnu jen cestu vlakem s knížkou, u ivonky návštěvy hřbitovů, a před spaním Wild Hogs.

Tož tak. Říkal jsem si, že bych mohl psát o něčem myšlenkovějším, ale po takhle epickém textu se mi nechce přehazovat téma. Takže dobrou noc.

Zítřejší TODO: hodit sestru na vlak, na živnostenském si zařídit další živnosťák, v bance ukázat ISIC, zastavit se do školy zkonzultovat jejich web, učit se na písemku z toho jediného předmětu, na který chodím – a který je mi úplně k hovnu, protože stejně půjdu na jinou specializaci. Pokud se dostanu k magistrovi, samozřejmě :)

před 14 roky | Ze života | 7 komentářů

Komentáře

1 | ailyn | před 14 roky

a já si předtím říkala, jestli je z juna králík, nebo ho doma tak mučí hlady, že už nám žere i kytky…:-)

reagovat

2 | juneau | před 14 roky

Můj záměr mi vyšel, juch! :)

reagovat

3 | -hgn- | před 14 roky

No teda. Odkdy poběží web školy na RS? :-)

reagovat

4 | juneau | před 14 roky

Už brzy! I borec to má za pár ;)

reagovat

5 | endlife | před 14 roky

Malý technický dotaz: je třeba k druhému živnosťáku opět pořizovat výpis z trestníku?

reagovat

6 | juneau | před 14 roky

Nechtěli ho po mně. Řekl jsem, že si chci zřídit další ŽL, dostal jsem lejstro, vyplnil iniciále (třikrát pořád dokola bydliště) a také zadal IČ a bylo. Málem po mně zapomněl chtít i ten 1000 :)

reagovat

7 | endlife | před 14 roky

Skvělé, snad to vyjde i mně :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.