Pár dní poté, s kávou a sychravým dopolednem

Život se vrátil do starých kolejí, táta je dál v nemocnici a asi tam zůstane déle, každý doktor mu říká něco jiného. Nyní je třeba, aby se mu na ruce zahojily tkáně (Supinator longus a Flexoc carpi ulnaris?), aby mu je mohli znovu rozříznout, vyjmou provizorní spojku, co má nyní místo jedné z kostí a nahradit ji finální titanovou. Původně to vypadalo, že půjde po týdnu domů a k druhé operaci dojde až za tři čtyři měsíce, jiný doktor mu ale řekl, že si tam poleží dva týdny a pak se možná bude operovat hned kvůli tomu titanu. Byl bych raději, kdyby to bylo takhle. Ať není táta mimo jakoukoli činnost skoro půl roku. Ale aby ho na pár dní pustili domů. Ale… jaký já mám strach, aby to dobře dopadlo. Nemocnice, v kraji nejlépe vybavená, v přístupu lékařů nejhůře hodnocená, s pověstí kuchárny a řezničiny. Občas ani nedávají pacientům po operacích antibiotika (a ti pak mají záněty a pod).

Ach jo. Zítra cestou do prahy se za tátou podívám.

Úplně se mi změnil přístup k pohledu na práci. Lenoch jsem nebyl ani dříve, ale k tátově pracovnímu nasazení jsem měl daleko. Tedy ve smyslu, že mi vždy připadalo, jako by táta neustále práci kolem domu vyhledával. Což je samozřejmě lehce nadsazené, rodinný dům se zahradou vyžaduje práce až až. A teď, když sedím v čele stolu u oběda já, neustále přemýšlím, co je potřeba udělat, aby to nemusela dělat máma, až budu pryč. Nanosit vodu do sudu na zahrádce, dovézt trochu dřeva do kotelny, … vše ostatní jde stranou. Škola, práce. Nyní dvě hodinky na dopsání seminárky, pak se strejdou do lesa pro dřevo, aby nejel sám, pak jej složit do rázu a zakrýt jej (= tahání plechů a kurevsky těžkých šutrů). Pár hodin do večera na práci na projektu do business intelligence, který musím tento týden dokončit…

A do toho všeho Paříž. Náš vánoční dárek rodičům. Táta vždycky hudroval, že nikdy neletěl letadlem a jeho první věta, když na Štědrý večer otevřel obálku s dvěma 20€ bankovkami a obrázkem Eiffelovy věže zněla „Já nikam nejedu!“ :) A teď mi dovolte jednu takovou nepatrnou poznámku pod čarou…

SkyEurope jsou největší zkurvení lítající vyšulínění čuráci, co znám

Iluze, že let s low-cost společností bude výrazně levnější, to jsem si tedy nedělal, pže jsem vůči nejlevnějším a supervýhodným nabídkám zdravě skeptický. Jedno mě holt VŠE naučila: nic není zadarmo a je-li něco zadarmo, pak je ten, co to nabízí, debil bez podnikatelského plánu. Viz třeba hype kolem mBank a jejich platební karty bez jakýchkoli poplatků, kdy si namastí kapsu v situaci, kdy provedete operaci v jiné měně než v EUR nebo CZK (viz Vúáčko). Doporučuji přečíst. A tak nám vyvstalo s Paříží několik možností. Přesunout vše na srpen – jenže to taky může táta jít na onu druhou operaci. Přesunout to na říjen, ale to už jsem byl proti (Paříž v říjnu???). Letět jen ve třech – já, sestra, ivonka (Ale vždyť to byl dárek pro mámu a tátu!).

No, vzhledem k první možnosti… letenky nás nyní vyšly na tuším 16 000,–. Nejsem si jist cenami, ale změna na jiný termín, mírně dražší, by nás přišla na bezmála dalších 20 000,–!!! Protože ti čuráci ze SkyEurope chtějí ~1000,– za každou změnu. Tedy: cena letenky v srpnu + litr za změnu termínu letu tam + litr za změnu termínu letu zpět + opět nekřesťanský poplatek za platbu. Cena letenky? No ok, co se dá dělat. Ale změna termínu, to je v jejich podání vlastně změna dvou letů a za každou chtějí tisícovku. Za každého. A při platbě? Při platbě si účtují nějakých 140 korun. Takže za to, že jim na pobočku dojdete zaplatit pět letenek, si za každou z nich naúčtují ještě 140 korun navrch. No, takže k 16 000, které jsme již do letenek dali, by přibylo dalších minimálně 16 000.

Vyjebat. Možná jsou v mých počtech a osočování nějaké chyby, ale při včerejší emočně vypjaté atmosféře, která se neobešla bez pláče a zoufalství, jsem to i přes svůj stoický klid už moc nepobíral, když sestra zjišťovala stále další a další klacky pod nohami, co nám tam ti zkurvenci ze SkyEurope naházeli. Nemluvě o té zasrané slovence na lince, proti které je rozzuřený křeček v trenýrkách příjemnou záležitostí. Úžasné, když odpovědná osoba „neví“, jestli se za platbu přes net taky něco přiúčtovává, protože prostě chtějí, abys raději přišla na pobočku a vysolila bezmála další litr jen proto, abys mohla zaplatit.

Takže jednoduše, šéf SkyEurope se může nechat vošukat od tučňáka do ucha a já mám sto chutí odpálit mu v tom jeho krámu nad Frankfurtem nějakou bombu, jen abych ho nasral.

O svém už mluví to, když si hledáte let. Letenka do paříže ve čtvrtek za 395 Kč, odlet v sobotu zpátky za 850Kč, to máme 1300 Kč, a po proklikání se na konec objednávky je výsledná cena 3000 Kč.

Takže jak to dopadlo… jedinou rozumnou možností je letět ve třech my mladí a dva lidi s sebou přibrat. Kontaktoval jsem dja, který se do dneška rozmýšlí, a pokud pojede on, pojede i ivončina sestra a podnikneme holt v partě výlet do Paříže. Tím pádem se nám vrátí dvě pětiny vložených financí, za které pak sestra vezme naše do Paříže někdy na podzim. Když nepojede peťák (uprostřed psaní bakalářky a za 6000, které by rád využil jinak), pojedou ivončini rodiče. Přesun na jiný termín máma kategoricky zamítla, neskutečně rozčarovaná podmínkami SkyEurope a zařeknutá, že jim do chřtánu nedáme už ani korunu navíc.

Ty šílené tři čtyři hodiny nedělního večera, kdy jsme toto s mámou a sestrou řešily a ony dvě na přeskáčku brečely, protože to byla fakt bezvýchodná situace, ty vám nepřeju zažít. A co teprve jak se musí cítit táta… doufám, že na to nemyslí a že si to nevyčítá.

Já to tak moc neprožíval a kdybych do toho sám nedal už 11 000,–, tak bych se na to byl snad schopný i úplně vykašlat. Seděl jsem u televize s noťasem a zpracovával seminárku o akvizicích společnosti Google a cílech, které těmito kroky sleduje. A nyní se k ní vrátím. Vrátil jsem se z kožního, kde jsem se objednal na červen na odstranění znamínka a jednoho lipomu. Hlavně že by se to mělo dělat v období, kdy je málo sluníčka.

No, jdu dál seminárkovat. Když jsem se tak pěkně vykecal.

před 13 roky | Ze života | 7 komentářů

Komentáře

1 | gerard | před 13 roky

…koukam ze si vubec nepochopil princip low-cost letecke spolecnosti

reagovat

2 | juneau | před 13 roky

Proč? Proč bych ho taky měl chápat? Pokud létají tak kurevsky levně jak všude inzerují, tak chci kurevsky levně létat.

(samozřejmě, realita je složitější… potřeboval jsem vyfiltrovat vztek)

reagovat

3 | gerard | před 13 roky

ale oni nelitaji kurevsky levne. kurevsky levnych je na danym letu vzdy jen par mist. a to ze se u low-cost airlines plati z kazdou drobnost je vseobecne znama vec. nesmis taky zapomenout na letistni poplatky a pak nezapomenout odskrtnout ze nechces cestovni pojisteni atd.

reagovat

4 | juneau | před 13 roky

To, že placení za každou drobnost je všeobecně známá věc, přece není omluvou. Jde o to, že s tím mohu být nespokojen. A jsem :)

To je jako říct, že kluci jsou děvkaři a pak tím omlouvat každý úlet, protože je to přece všeobecně známá věc :)

reagovat

5 | gerard | před 13 roky

to ale michas hrusky s jabkama :-)

reagovat

6 | juneau | před 13 roky

gerard napsal: to ale michas hrusky s jabkama :-)

To je ale přece všeobecně známá věc! :-D

reagovat

7 | Ondra | před 13 roky

Podívej se na tohle třeba najdeš lepší řešení http://www.skyscanner.net/cz/czk/?…

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.