Páteční noc - 147. strana mikroekonomie

Nic moc. Čas se táhne k desáté hodině a já už na učení nějak rezignuju. Ale těžko rezignovat na něco, co jsem ještě ani nezačal pořádně dělat, že? V tahu jsem se dnes neučil snad ani dvě hodiny. Vždycky se něco našlo… většinou v tom měl prsty počítač. Dokonce když od něj teď odcházím, tak ho vypínám, abych měl příště (až půjdu kolem) menší touhu ho zase zapínat → je to pro mě přece jenom větší ztráta času a určitý náklad. No ale stejně si k němu sednu a zapnu ho… projdu tři čtyři weby, ve schránce nic není, co pak? Nic. Zvednu se a v pokoji se usadím k mikroekonomii. Utíká mi to pomalu. A mám hlad.

Před chvílí mi zavolal dj, zda bych nešel na místní dízu. Málokdy chodíme takhle bez domluvy, prakticky individuálně. Většinou se nás domlouvá více a máme to v plánu déle než deset minut :) Každopádně, ivonka by mi to určitě neodpustila, druhak bych tam byl jen já a on, třeťak zítra v osm musím vstát a dojet učebnici, abych mohl začít procházet materiály a ne zírat do stropu a přemýšlet, jak jsem se vůbec dostal domů.

Njn… za pět dní už tu zkoušku budu mít z krku. Ale přijde mi, jako bych zaostával za plánem. Každopádně zkoušející, ke kterým jdu, jsou spíše odborníci na makroekonomii, mikro tedy mohu trochu ošulit.

Přemýšlím, jak jsem mohl vůbec jít na onu zkoušku v zimě po třech dnech učení… jak jsem to mohl psychicky unést? Teď se učím už pátý den a přijde mi, že bych o ničem nedokázal vykládat déle než pár minut a už vůbec bych při tom nebudil dojem, že tomu rozumím. No ale zimní zkouškové bylo krapet hc. Na tuhle zkoušku jsem se začal učit den po absolvování jiné bakalářky, které jsem věnoval taky x dní… možná už jsem byl v takovém pressu, že mi to vlastně bylo tak trochu jedno. Kdoví. Klidně ať je mi to jedno znovu…

Pak mi začnou… prázdniny? Ale vůbec ne, mám na krku už dvě zakázky a bude nutné na nich máknout. Jde spíše jen o XHTML kodéřinu, žádné náročné programování, takže stačí odladit grafiku a 75% práce hotovo. Už se těším. To už budou prostě prázdniny. Což si protiřečí se začátkem tohoto odstavce, ale co se dá dělat.

Zvláštní. Přijde mi, jako by se mi psalo mnohem hůře než dřív. Horší koordinace prstů… ale proč proboha? To zapomínám psát? Do blogu už datlím méně, ale to snad nemůže mít znatelný vliv.

Už je po desáté, dnes na učení kašlu. Moc jsem tomu nedal, ale co. Nešlo mi soustředit se. To je pak veškerá snaha marná.

před 15 roky | Ze života | 6 komentářů

Komentáře

1 | endlife @ | před 15 roky | podnebi.jan-martinek.com

rozjezd..

aktuálně přecházím do režimu pracovních prázdnin a mám stejné problémy.. sedím u práce a houby dělám – chvilku makám, chvilku koukám do počítače, chvilku si hraju s něčím na stole.. po in-output výplachu u maturity a příjímaček a třech týdnech odpočinku najíždím na plný provoz hodně ztěžka.. ale mám pár projektů, které mě baví (i když u některých si zatím říkám, že mě teprv bavit budou :)), tak se mi ten rozjezd snad úspěšně vydaří :)

přeju hodně štěstí u zkoušek..

reagovat

2 | juneau | před 15 roky

Nezapomen, ze tohle jsou nejdelsi (tradicni) prazdniny v tvym zivote :) Rikam ti to jako bratrskou radu, protoze v prvnim semestru se ti uz jen stejska, ale po mature ho mas cele jeste pred sebou :)

A klidne bych ted mesic pracoval s lopatou ve vykopu, nez se jeste muset dalsi 4 dny ucit. A coz teprve pracovat na nejakem webu… :)

reagovat

3 | + + Mikeee + + @ | před 15 roky

koukam, ze jsou na tom na ekonomce vsichni stejne, ja se dokopou do uceni taky az posledni 3 dny, na ekonomii jsem mel nastesti stesti na otazku, takze z toho byla jedina moje jednicka…bohuzel mi to vytvorilo takovej pohled na vec, ze budou vsechny bakule takovy…nebyly, pravo jsem delal rovnou 4×, za 14 dni me ceka trojboj…uvidi se, ale knizka marketingu uz mi lezi na stole:)

reagovat

4 | juneau | před 15 roky

No na trojboj jsem se ucil nejake ty tri dny, protoze spadal do onoho osudoveho zimniho zkouskoveho, kdy jsem fakt nemel cas :) A pravo jsem dal u jedne ostre damy za dva hned napoprve… delat ho 4×, to podle me prekracuje studijni rad, ale ono se to urcite da osefovat ;)

reagovat

5 | endlife @ | před 15 roky | podnebi.jan-martinek.com

ad [2] juneau : no prave, a jelikoz jsem stihl utratit za prvnich par tydnu vetsinu penez, tak se teď musím trochu hýbat :) ale ne, práce mě vskutku baví a docela mi to chybělo těch několik měsíců stresu z toho, že se neučím, a týden učení, to mi prostě dalo zabrat ;-)

výměnu učení a cokoli jiného zcela chápu.. já se před maturou učil sice jen týden (mno, víkend + 5 dní + víkend – dvoje sobotní přijímačky), ale byl to výplach ;) a to si říkám, že tenhle způsob učení moc nemusím :)

reagovat

6 | pif | před 15 roky | www.pifik.com

úplně přesně vím, o čem teď endlife mluví :))). Zažívám úplně to samé. Problém u mě je ovšem pořád v tom dokopávání se k práci, kterou člověk musí zvládnout, ale nějak se mu nechce. Ne, že by mě to nebavilo, jen je to fakt náročné :)).

Ale už to vidím na vysoké, jak se budu muset zase něco učit, tak asi fakt budu říkat zlatá maturita :))).

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.