Pc nestíhá

Ale to jen proto, že už jede pár dní v tahu… vypadá to na ucpaný ramky :) Xpéčka se drží, devadesát osmičky bych už asi dávno položil.

Z dnešního dne mě zaujalo jen jedno: kompletování kola. Od poloviny letních prázdnin stálo na špalkách, tenhle kix byl nad moje síly. Něco ruplo přímo v kolečkách přehazky, a tam se už nedostanu. Oprava trvala až do zimy, takže mě dnes docela překvapilo špinavé kolo… ani jsem ho po sezóně nevyčistil! Já jsem ale čuňák. Jenže kdo by se dřel s kolem, které je rozdělané div ne na součástky, že…

Rozdělal jsem středy, vyčistil ložiska, nacpal do nich novou vazelínu, nafutroval zpátky ložiska (ty z předního kola už nejsou snad ani kulatý, bude to chtít nové), namontoval kola… přední v pořádku, nesedí brzdy (nic, co bych nečekal), ale zadní kolo mě nakrklo… sestavit střed se mi povedlo podezřele lehce (kolo na něm sedělo a nedřelo, ani naopak nekloktalo)… jenže celý tenhle systém šroubů byl posunutý k jedné straně osy a já netušil, že to bude špatně. Neboť s nasazením kola vidím, že na jedné straně střed z úchytu vykukuje, a na druhé na něj sotva dosáhne. Stáhl jsem to jak do svěráku a doufal, že to vydrží… protože znovu to celé rozělávat a přešroubovat šrouby na ose, na to vážně nemám žaludek… kolo jsem otočil, popojel s ním, trošku s ním drncnul, a zadní kolo vyskočilo z úchytu… ani jsem nenadával, jsem jsem jej strčil domů spokojen s tím, že mám alespoň namazané středy…

Seřídit zadní osu + seřídit zadní brzdy + seřídit přední brzdy… jen tohle je zábava na několik hodin. A ta největší prdel bude s přehazkou, která musí být zákonitě úplně v háji. To zase bude x hodin popojíždění na deseti metrech a poskakování se šroubováčkem, abych vyladil alespoň ty 4 převody z 21, které doopravdy používám… ale to tu máme velikonoční prázky s akcí, takže sotva, hned záhy se blíží ausflug nach berlin, to se také budu muset hlídat, abych kvůli pitomé bouračce nevyhodil dva litry do luftu.

Učení… asi píšeme z fyziky, nemám dodělanou matiku. Do češtiny jsem se nedoučil ani tu první otázku. Nedovedu si sám sebe představit, jak se budu učit, až bude venku dvacet stupňů, asfalt bude sálat horkem a pneušky by na něm seděly jak přišitý…

hopelessly I'll love you endlessly
hopelessly I'll give you everything
but I won't give you up
I won't let you down
and I won't leave you falling
but the moment never comes

Dnešní večer je mizerný. Poslední dva měsíce jsem strávil za monitorem. Poslední dva měsíce jsem strávil za monitorem. Poslední dva měsíce jsem strávil za monitorem. Poslední dva měsíce jsem strávil za monitorem. Poslední dva měsíce jsem strávil za monitorem. Poslední dva měsíce jsem strávil za monitorem. Poslední dva měsíce jsem strávil za monitorem. Poslední dva měsíce jsem strávil za monitorem. Poslední dva měsíce jsem strávil za monitorem.

Vítejte v džungli bylo příjemným zpestřením dne, budu to promítat na pařbě… a těším se, co mi přinese akce třídní. Jejich atmosféře se nic nevyrovná. Neboť jsou to akce zvláštní… třeba tahle bude asi divná, trhlá, opuštěná… třeba zase budu stát o půlnoci před budovou a koukat na nebe, ptát se, co tam dělám. Třeba mi rupne v bedně (zase) a ve čtyři ráno se seberu a vyrazím domů. Za tři čtyři hodiny bych stál před dveřmi, možná bych si je vyměnil s tátou a mámou, jež by odcházeli do práce.

Máma na mě volá, že bude kdosi zpívat v superstar. Někdo zajímavej… už to nesleduji, nemám přehled… nikdo se nedoví, co se tu stalo

V pátek, v angličtině, v nejvyšším patře školy. Otevřená okna, a náhle se roztrhlo nebe v pekelném rachotu nízko letící stíhačky. Skrze okna na nebi nebylo nic vidět, ale hluk se přibližoval až předuněl pryč. Sevřelo se mi srdce, vzrušením, strachem, napětím… nechalo by mě to chladným, být to o pár let zpátky. Teď jsem se na zlomek sekundy bál… co když je to útok? Nebo co když ta stíhačka už jen nekontrolovatelně padá? Na školu… žijeme v hrozné době.

Heaven smiles above me
What a gift can be love
But no one knows

A gift that you give to me
No one knows

před 17 roky | Ze života | 3 komentáře

Komentáře

1 | pavel | před 17 roky

1.)Na paměť velmi doporučuji FreeRAM XP Pro (je „free“)

2.) Za komančů to byly teprve stresy když přelítla stíhačka. Studená válka vrcholila, plynový masky jsme cvičně navlíkali na mordu každý týden… Teď je svatý klid v tomto směru.

reagovat

2 | juneau | před 17 roky

1. dik za tip, jdu to hledat

2. za komancu… ted jsou to historky k dobru. Budeme se taky takhle smat za dvacet let? Doufam, ze jsou ty moje sny jen sny a ne vize :)

reagovat

3 | juneau | před 17 roky

ted jsem se rozesmal :) pristupy z vyhledavacu a na prvnim miste: krasny klitoris :) :) :) Tak z toho nemuzu, opravdu ne. Hned jsem na to klikl, abych na googlu videl, jak je to mozne :) A hold google si indexoval stranku prave v okamziku, kdy jsem psal o necem krasnem a zaroven se „klitoris“ vyskytl jako hlaska z Cerveneho trpaslika :) A hned mi sem polezou pecko hledajici clovickove. Je prijemny vedet, ze na nektere dotazy jsem v googlu jako treti nejlepsi vysledek ;)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.