Po dlouhé době pracovní pondělí

Ledy se opět trochu hnuly a mě nezbývá než pracovat. Ale navzdory tomu nebude tenhle text jen o programování a webdesignu (pokud vůbec), stalo se toho docela dost, o čem se mohu zmínit.

Tak třeba djova akce. Ve výsledku se nás sešlo u nich na zahrádce… osm. Devět. Na plastovkách v kruhu kolem ohně, který živilo námi natahané dřevo (odložené u cesty, takže hned zezačátku do něj fakt nechutně vletěl malý cyklista ze sousedství… a to byl pak ječák!). Pominu-li jednu rozmlácenou flašku tequilly (ze dvou), tak to byla poslední újma na zdraví tohoto večera. Padlo pět lahví šampaňského – dvě poslední se vylily do křoví, to byl snad mošt s bublinkami. Pak ona lahev tequilly a míra dovezl jako dar dvě balení plzně, takže kdo by se nenapil pořádného piva. Kecalo se, jedlo, koukalo do ohně…

A vstávalo v jedenáct a za delší hoďku už razím na schůzku ohledně jedné (a záhy druhé) zakázky. Doména není uhrazena, neboť byla uhrazena na špatný účet. Nepotěší, ale stane se. Pozvání na oběd se mi nepodařilo odmítnout, tak tedy došlo i na kuřecí plátek s broskví a sýrem. A zatímco šéf si šel něco zařídit, já si nad jídlem popovídal s jehou pravou rukou o současném houbaření, kterému propadli snad všichni. Zajímavé setkání. Vlilo mi do žil chuť pracovat a dokončit mně svěřenou zakázku. Jen toto dopíšu, vrhnu se na poslední nutnou dodělávku (zaznamenávání rezervací pobytu do databáze).

Jen jsem přišel domů a dal si s ivonkou kávu, už odjíždíme na návštěvu k babičce. Tam jsme ale v atmosféře dědova třeskutého defétismu a pesimismu dlouho nepobyli a jeli zase domů, abychom stihli smluvený fotbal v pět hodin. Trošku zpoždění jsme měli, ale zaběhali jsme si hezky, i nějaký ten gól padl. V osmi lidech pěkně vpodvečer, ideální. Dnes mě bolí už úplně všechno.

Ivonka později večer odjela a odvezla mi noťas, aby se mohla koukat na filmy (a co já? :-( ), ale nechala mi tu napájení. Smůla.

A zatímco odjížděla ona, já odvážel tátu na úpravnu vody. Vodní zákal podezřele stoupal a kdoví, co by se v noci stalo. Respektive je lepší zajet tam v osm večer než ve tři v noci. Dávkování síranem hlinitým běželo normálně, jen se zvedla dávka a po překontrolování mechanismu dávkování se musel problém hledat jinde. A taky se našel: zákaloměr byl plný špíny a usazenin :) Vyčistili jsme jej, chvilkově na něm naskakovaly hodnoty okolo 20 NTU (norma je do 0,7), takže nezbylo než kontaktovat dispečera o pár desítek kilometrů dál a upozornit ho na to (aby nezačal panikařit při zpozorování těchto extrémů na jeho monitoru). Z telefonu se táta ovšem dozvěděl, že vypadly komunikace, tedy dispečer na svém monitoru vidí kulové a nemá představu, co se na naší plně automatizované úpravně děje. Bylo nutné restartovat komunikace. Došli jsme k malé case, která mohla být moderní v době bůhví-kolik-osm-šestek a ovládala se mačkáním tlačítka na cdromce. Koukal jsem na to jak zjara a povzbuzen tátovým upřímným přesvědčením o správnosti našeho počínání (+ evidentně nakreslenou černou šipečkou k onomu tlačítku), s pocitem může to být uděláno ještě debilněji? jsem tlačítko stisknul… a vyjela cdromka. Další stisk, zase zajela. Musel jsem se usmát. Ale nějak tak to asi měli zařízené, preventivně jsme celý ten stroj tradiční cestou restartovali. Komunikace stále neběžela, nakoukli jsme tedy do velkých racků, dohlížitelů na celou síť, a malá diodka RX… co dvě sekundy zvědavě blikla. Jakoby pingala a čekala na (nepřicházející) odpověď. Táta restartoval ještě něco jiného a dioda začala blikat výrazně živěji, stejně tak se za chvilku na monitoru rozjel kurzor a bylo zřejmé, že dispečer už má všechno pod palcem.

Nikdy jsem nevěřil na praktickou užitečnost spořičů obrazovky, ale když jsem se včera podíval na jejich 21'' monitor centrálního počítače, na kterém září jedna a ta samá obrazovka celé dny a noci, až jsem se zarazil. Při přepnutí na jakoukoli jinou obrazovku byly zřetelně rozpoznatelné obrysy okýnek a tlačítek na oné hlavní, které se do monitoru vypalují dnem i nocí. Takže se monitor fakt poškozuje.

Chvíli jsem tam taky krmil kuličkami krmiva pstruhy v obřím akvárku, které slouží jen a pouze k sledování, zda nejsou ve vodě jedy. Teď nevím, zda jim tam přitéká surová voda nebo již upravená (spíš to první), ale co jiného zareaguje na nebezpečné látky lépe než živý organismus? Až se jim tam během pěti minut otočí všichni pstruzi břichem nahoru, tak nechci vidět tu paniku.

Doma už jsem pak byl tak unavený, že jsem ani nezačal na ničem pracovat a jen si nainstaloval PsPad a začal si ho ladit k obrazu svému. Minule jsem to utnul a dál pracoval v HomeSitu, ale tentokrát už to vypadá pozitivně. A to jen kvůli tomu, že HomeSite neumí UTF. Jinak všechno ostatní ano. Co nadělám. Napiju se.

Plzeň je krásný město

před 15 roky | Ze života | 8 komentářů

Komentáře

1 | Bouchy | před 15 roky

Tentokráte už plzeň jo? :-) braníky asi přestaly šmakovat ;-)

reagovat

2 | juneau | před 15 roky

Ono je to těžký… po té neuvěřitelné dřině za žhavého dne byl parádně vychlazený braník úplná spása. A pak večer po 3 lahvích šampaňského a pěti panácích tequilly teplá plzeň bohužel moc nenadchla. Takže kdo to pak má posoudit :)

reagovat

3 | QuickShare | před 15 roky

Zajimavy program, kazdopadne Plzen je samozrejme nej 8-)

reagovat

4 | Huggi | před 15 roky

[3] QuickShare :Nic nema nad Litovel cepovanej primo z tanku ;o))

reagovat

5 | Bouchy | před 15 roky

[4] Huggi :No jo, my v Jihlavě máme jen hnusnýho Ježka, takže pak musíme přebíhat ke konkurenci :-)

reagovat

6 | frettie | před 15 roky

bouchy: jezek nam tece jen v tom nejhorsim pajzlu (Třebíč):))))

juneau: PSpad rulez .)

reagovat

7 | TrDLo | před 15 roky

Hele spolužák :D

reagovat

8 | Hidden Death | před 15 roky

To jste ještě nepili Rohozec. Nevěřili byste, jak rychle vystřízlivíte po prvním loku, kdy vás začne zajímat, jestli vytekl z trubek jen rez s vodou nebo v pivovaru do nádrží někdo namočil. Každopádně je nejchutnější ta nikdy neopadající pěna, co se nakonec přilepí na dno i po stranách sklenice a drží se tam fest dlouho;-) Vřele doporučuji 8-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.