Po dlouhé době z vlaku

Zase se ospale kodrcám vysočinou… není už jaro, podzim v plném proudu, venku nesvítí slunce, ale bloudí sychravé mlhy. Ale jedu domů, to je pozitivní. Vytáhl jsem si notebook a něco si nadatlím. Ivonka mě beztak nenechá u počítače moc vysedávat :) Čas na práci si ovšem budu muset najít.

Včerejšek byl dlouhý… ráno jsem přeložil jednu z osmi stránek domácího úkolu ze systémové analýzy. Učitel si koupí anglickou knihu k tématu předmětu, rozdělí ji na dvacet třicet částí podle počtu studentů, nakopíruje, rozdá, sesbírá v češtině, rozdělí body. Body se hodí. Tak jsem překládal. Škola pak utíkala otravně pomalu, oběd se sestrou v menze, účto, hodinka volna, dějiny totalitních režimů (yummy), burzovní obchody. Až na ten první samé zajímavé předměty, ale… končit o půl osmé večer, to taky každého nebaví. Co naplat. Sám jsem si to tak sestavil :)

Na koleji nic speciálního, dál jsem překládal a dal si závazek, že dokud to všechno nepřeložím, nepůjdu spát. Hágen se učil na bakuli z účta, mohli jsme být tedy vzhůru oba. A stejně jsme to o půl třetí po letmém CS intermezzu zabalili (chybí mi poslední stránka) a šli spát.

… abych mohl za 4 hodiny vstát na vlak. Za tmy. Hrůza. Nic není víc demotivující než vstávat za tmy. Sbalil jsem se, důkladně zalil kytičku, co jsem si ve středu ke zkrášlení svého kouktu koupil a vyrazil na vlak. Tak tak, mám na pokoji koflík s jakýmsi břečtaněm. Koupil bych si cokoli, co vydrží čtyři pět dní bez vody (přes víkend) a není to kaktus. Hned mi to tam přijde útulnější :)

Na hlaváku boží dopuštění, otevřeno asi tak šest pokladen a před každou 30 lidí fronta. No potěš. Minuty utíkaly, mašinfíra rychlíku už beztak dokouřil, mazlil se s kvaltem… vykašlal jsem se na frontu a šel raději přímo na vlak. Dvacet korun za jízdenku zakoupenou za jízdy si klidně připlatím, hlavně že pojedu. Vlak mi tedy neujel, do kolína jsem stál a četl, a v kolíně jsem, světe div se, ani nečekal… vlak, který měl už dvakrát pořádné zpoždění, tam akorát dojel. Spěchal jsem na jiné nástupiště a stejně jako pár lidí si všiml, že chlápkovi přede mnou z kapsy vypadl nějaký sešitek či co. Nechal bych to být – spěchal jsem – ale pak mě napadlo, že se nápadně podobá indexu a ten je docela cenný. Nebo co kdyby to byla kilometrická banka? Doběhl jsem tedy pro něj (ostatní se k tomu neměli) a začal stíhat chlápka, který také spěchal. Byl jsem už skoro za ním a on se rozběhl :) S cestovkou se blbě běhá, švihl jsem ho tedy (teď již) notýskem přes záda a záhy mu jej předal. Můžu odškrtnou dobrý skutek z modrého života.

V pondělí, po zkompletování posádky pokoje, mi kluci předali dary k narozeninám. Nástěnný teploměr a balení kondomů :) Nyní tedy víme, že máme na pokoji průměrných 24°C… původně jsem s jeho pomocí měl dokázat, že nejsem teplej, protože jinak by se mnou odmítali bydlet (proto ty kondomy?). No kde na takovouhle ptákárnu (doslova) přišli, to by mě zajímalo :) Husy jedny potrefený… ;) Já se jim za to odvděčil dortem, připili jsme si z hrníčků hainekenem a takto lehce oslavili moje narozeniny :)

Což mi připomíná, že komorní oslava v rámci naší party by se měla odehrát za týden, ale kdo ví jak to dopadne. A tuto sobotu přijedou další příbuzní :) Pak už bude klid…. nějak si ani neuvědomuju, že je mi 22 let. Nemá to pro mě prakticky žádný význam, ale pro koho ano? Je mi 22, tak jako zítra a tak jako včera. Člověk na to nemyslí a pak se ho někdo zeptá na věk a není sto si vzpomenout. Můj případ :)

Notebook pomalinku vyždímal svoji baterku (půl hodiny mu na to po dvou letech bohatě stačí). Zase si vytáhnu Budoucnost svobody od Fareeda Zakarii a ponořím se do teorie neliberální demokracie. Zatraceně zajímavé čtení, asi si zajdu za učitelem jednoho předmětu, zda bych si místo testu nemohl napsat esej o téhle knize – sám nám ji doporučil, tak by mohl mít radost, že vzal někdo jeho slova vážně. Je to zajímavé, je to o dějinách, je to o politice, je to něco přesně pro mě. Takže mě omluvte, jdu zkoumat nuance mezi Putinem a Jelcinem, Chavézem a Mušarafem, Slovenskem a Chorvatskem…

před 15 roky | VŠE Ze života | 8 komentářů

Komentáře

1 | Náhodný čtenář | před 15 roky

Tento blog jsem objevil zcela náhodou (Google).

Ale když už tady jsem, tak přeji všechno nejlepší k narozeninám.

reagovat

2 | Huggi | před 15 roky

vstavat za tmy je hnus..ale i jit ze skoly za tmy je jeste vetsi..a kdyz se to zkombinuje..tak bych radsi an nevstaval..kdyby to slo :)

reagovat

3 | jakub | před 15 roky

Vidíš to, já ve byl ve čtvrtek ve škole už v 7 a pohodička, asi to ranní vstávání začnu praktikovat častěji.

Dej tomu pár dní tréninku a uvítam tě do klubu 5h/d

reagovat

4 | -hgn- | před 15 roky

Potrefená husa? June, máš vůbec představu, jaký je trest za nazvání spolubydlícího husou?! Tvoje kariéra skončila! Seš vyřízenej, ty flákači! 8-)

Jakube, doufám, že se ti v nové knize příjemně účtuje :-)

reagovat

5 | juneau | před 15 roky

[4] -hgn- : Ale hágene, ty seš vážně magor! 8-)

reagovat

6 | -hgn- | před 15 roky

To je vzpoura! 8-)

reagovat

7 | jakub | před 15 roky

[4] -hgn- : Ano, je to splendid, refreshing atd. atd…

reagovat

8 | HV | před 15 roky

Co to znamená, že se fíra „mazlil s kvaltem“?

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.