Po třech letech opět to stejné...

Ale abych se ujistil, kouknu do archivu… no ano, květen 2004, za pár dní mi začne svaťák a dny strávené nad matikou. Z celé přípravy na maturitu jsem asi tak 70% času věnoval matematice. Češtině pár posledních večerů, angličtině ráno a informatiku jsem ani neviděl. A teď, po třech letech, je tu opět den, kdy se donutím vstát v osm hodin (natřikrát, byl to boj), uvařím si čaj a posadím se ke svému psacímu stolu… a na něm (a kolem) opět bordel jako tehdy. Je to k smíchu, historie se opakuje :)

Ve středu mám zkoušku z matematiky, co zkoušku, bakalářku… určitě si vzpomeneš na mé nedávné fňukání nad třítýdenním matematickým kurzem, který mi ovšem doslova zachránil život, neboť to, co jsem si poznamenal v prvním a druhém semestru na hodinách matiky, by mi rozhodně, absolutně a kriticky jistě na naučení opravdu nestačilo. Nechápu, jak může být někdo po absolvování těchto kurzů připraven na zkoušku, jejíž záběr je opravdu široký.

Takže na co si opět stěžuji… no na co asi, další nádherný den a já byl na sluníčku pouze ráno, když jsem zašel otevřít na zahrádku skleník. Pak jsem zalezl do pokoje, stáhl žaluzie, aby mě nelákal vnější svět (a kimču nedráždili procházející lidé) a ponořil se do světa extrémů, inflexí, derivací a integrálů. Většinu dne se mi dařilo a podtrhával jsem jeden výsledek za druhým, a pak se to k večeru naprosto zesere a x příkladů v řadě jen přeškrtám a nasraně pocházím po domě. Blbci matematici!

Po obědě jsem zajel pro sestru na vlak a při té příležitosti si vyzvedl opravené zadní kolo. Oprava za 250 Kč, nic mi nebrání v trajdání po okolní krásně jarní přírodě… opravdu nic? Kolo stojí opřené v garáži – jen jeho namontování a hlavně seřízení přehazky na jeho nové usazení by mi zabralo spoustu času a ten prostě nemám. Do zkoušky mi zbývá pět dní…

Stejně jako dnešek, i zítřek strávím celý nahoře v pokoji a až večer vyrazím pro ivonku. Budu si poslouchat upravený playlist, kde se vyskytují prakticky pouze Killers, 3 doors down, Mika,… a různí jednotlivci. Dohromady asi třicet písniček. To zase zahoupe s hitparádou… mimochodem, přibližně po půl roce byla z trůnu nejhranějších písniček sesazena Mama Cass Eliot – Make your own kind of music.

Nejposlouchanější písničky k 3.5.2007
1 The Killers Somebody Told Me 164
2 3 Doors Down Kryptonite 158
2 Mama Cass Make Your Own Kind of Music 158
4 The Killers Read My Mind 151
5 Fort Minor High Road 80
6 The Killers Mr Brightside 75
7 3 Doors Down Down Poison 69
8 Divokej Bill Sit 67
9 Bob Sinclar Love Generation 62
9 Nouvelle Vague Don't Go 62

Nutno přiznat, že The Killers se do toho docela vložili… a jejich sláva v mém případě neupadá, leč stále roste. Ale co… víno jsem dopil, žádnou myšlenku nenapsal, vše je krásně při starém a já jdu spát. Zítra zkusím vstát už v sedm. Někdy těch 25 příkladů (mnohdy a) b) c) d)…) dopočítat musím.

před 14 roky | Ze života | 3 komentáře

Komentáře

1 | Bee | před 14 roky

v odkazu na „jako tehdy“ je nejaka chyba.. :-?

reagovat

2 | juneau | před 14 roky

Dik za upozorneni.

reagovat

3 | Skaut | před 14 roky

Promiň, ale široký záběr zkoušky z matematiky na VŠE mě trošku pobavil. :-) Přesto ti přeji hodně štěstí.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.