Pod palbou slunečních paprsků

Na zahrádku jsem si natáhl prodlužku a síťák a zatímco si tady ivka na dece kompletuje jakýsi herbář (pro sestru), já si zvolna bloguju. Hřející noťas na kolenou, bosé nohy v trávě, brýle na očích a pot na čele. Teda žádný kůlovní zážitek. A to jsem si ještě sestrojil stínítko (z motyčky a trika), aby mi nesvítilo přímo na noťas a ten se mi neroztekl před očima… obyčejně se přehřívá už jen z principu, a teď bych ho vystavil srpnovému sluníčku. Na modré obloze není vyjma několika světlých šmouh ani mráček. Jen ta rozpálená žlutá koule.

Ráno jsme se vydali na houby. A když ráno, tak v sedm ráno. Já, ivonka a máma. A ten košík zdravých praváků jsme donesli. Přišlo mi ale k smíchu, že do místních hvozdů, kde se za války skrývali partyzáni, lezeme chvilku po východu slunce, kdy je v lese ještě šero. A to už tam hodinu pocházel jeden soused a soukromě si to tam vysbíral. Lidí jsme potkali ale osm. Po deváté jsme byli doma, uchození a spokojení.

Jenže co teď? Je hic k zalknutí, už jsem tu regulérně zpocený jen z toho, že sedím na slunku a na stehnech mám noťas. Stejně se asi půjdeme někam projít. Večer slaví dj dvacetiny, bude se pít a hodovat. Díky vstávání před sedmou to bude asi trošku zážitek, ale to se teprve uvidí. Vyspím se a k obědu se sbalím a jdu na pracovní oběd. Teda… mám raději střízlivě uvažující zákazníky, než takové, kteří jako by mezi řečí rozhazovali bankovky. A už vidím, jak se s někým nad jídlem domlouvám o webu. S plnou hubou hranolek… aargh! To zase bude zážitek.

Potí se mi pupek. A všechno ostatní.

před 15 roky | Myšlenky | 5 komentářů

Komentáře

1 | Jur4 | před 15 roky

Tak to maš dobre, ze v sest. My jsme dneska vyjeli na hriby o pul pate rano. A moc jsme toho nedovezli :-D. Než jsme dojeli na misto tak bylo všude kolem plo houbařu, a na nas zbyly jen mini houby, jedine co mě potěšilo byla rodinka 4 velkych pravaku, jinak nic. Ale vylet to byl pěknej.

reagovat

2 | Huggi | před 15 roky

houby mi nepripominej..vcera sme dorazil za zbytkem tridy na slapy..dva kamosi rekli ze jdou na houby..(v 6 vecer)..v 8 sme je nasli v hospode vzdaleny asi 30m..zhruba do 3 do ranan sme sli na houby snima..ale furt s enam pletly do cesty dalsi hosp takze se do lesa dojit nedalo..a to sme meli pro jistotu sebou i baterku..co kdyby :o)

reagovat

3 | QuickShare | před 15 roky

Tedkon taky sedim na zahradce s notaskem, ale nemam ho na kline, ale na stole, plus tu musi bejt dva destniky a kus plotu jako stinitko 8-) Misto prodluzky a sitaku tu nemam nic. Jeste mi zbyvaji dve hodky z baterky a mam tady mobil, diky bohu, ze EDGE mav takovy prdeli signal :-P

reagovat

4 | juneau | před 15 roky

No my rano v lese potkali asi osm lidi, kazdej ted o houbach vyklada a pred chvili se tu otocil znamej s kufrem auta plnym pravaku a kremenacu (pry 180ks). Zda se mi to, nebo se cela republika zblaznila? :)

A pokud jde o notas a mobilni net, tak vcera jsem serfoval z hospody a notas jsem mel na baru ;) Ale nebyl muj, byl senkyrky. Pokud letos nebudu mit na koleji net, tak mozna o nejake mobilni verzi zauvazuju.

reagovat

5 | QuickShare | před 15 roky

Ja mam EDGE / 4G od T-Mobile za 699 kc bez DPH / mesic a je to fakt super. Ted rozsirujou to 4G, ktere v Praze uz je a to mas za tu cenu 512 kbps, EDGE ma 230 kbps (uvadena rychlost)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.