Pokus o sebevraždu winzipem

Byl jednou jeden maník, a ten maník chtěl mít hodně písem. Aby je mohl využít v grafice a pod. A tak si jednoho dne stáhl od jiného maníka (popravdě to byla nějaká mánička) složku s hafem zazipovaných písem. Bylo jich moc. Byly jich stovky. Nechal je být.

Jiného dne tento maník uklízel disk, a složku objevil. Přesunul ji do odkladiště, ale rozhodl se písma nahrát do systému. Otevřel první archiv a rozbalil jej. Pak druhý a také jej rozbalil. Pak se zamyslel, nechal si vyjet vlastnosti složky s písmy a zjistil, že takto je tam uložených 300 archivů.

No co, to není nijak moc. Tak pokračoval… třetí archiv, čtvrtý archiv, pátý archiv, šestý archiv, sedmý archiv… dvousetdevadesátýdevátý archiv, třístý archiv… uplynula půlhodina, maník měl v oku tik, ruce se mu třásly, polévalo jej horko, ale práce byla hotova. Nainstaloval písma do systému a zemřel s klidným svědomím.

Jo, bylo to strašný. Ale už je to za mnou. Otevřu si okno, hlava mě možná bolí i z nedostatku kyslíku. Což je tady v místnosti permanentní stav. Fouká tam. Celý den tam fouká. Ne tak, jak ukazovali v té bedýnce s obrázky, ale slušně. Přesto bylo hezky. Po obědě jsem vzal foťák a vylezl na kopeček, abych něco nafotil za slunečna. Pokud tedy chceš některé fotky vidět, koukni do → fotoalbum, kam jsem dnes přidal celou galerii.

A to hlavně díky tomu, že jsem si napsal scriptík na automatické zmenšování obrázků. Do jedné složky nahraju x fotek, spustím script, vyberu si, jaké rozměry mají mít fotky výsledné, stejně tak si vyberu kvalitu jpg formátu, kliknu na Smeg out! a už to jede. V další složce se objeví stejný počet fotek v odpovídající kvalitě a velikosti. Načtu znovu script, vyberu si vytvoření náhledu 100×75 s nižší kvalitou komprese, znovu potvrdím, a je to hotové. Mám fotky i s náhledy (jež mají specif jméno → foto01_n.jpg), stačí je jen někam vložit… no a místo abych to dělal ručně, tak mám pro family (url fotoalba) napsaný script, který načte aktuální složku, vybere z ní všechny obrázky a vypíše kód galerie se všemi odkazy a pod. Tenhle kód zkopíruji do reálné stránky galerie, doplním komentáře k obrázkům a můžu to posílat na web. Jak jednoduché, jak geniální… kdybych nebyl tak extrémně línej, tak bych se k tomu nikdy nedokopal. Ostatně, lenost je jediný důvod technického pokroku. Proč bychom jinak vymýšleli třeba takový ovladač k tv, že.

Včerejší Poslední samuraj mě inspiroval ke shánění haiku, jež bych vkládal před komentáře místo hlášek z Červeného trpaslíka, což by nakonec vyústilo ve vytvoření databáze vtipů, a návštěvník by si vybíral, co si přeje za textem zobrazovat. A od té doby by se mu zobrazovala hláška, haiku, nebo vtip. Ale při brouzdání netem jsem si to rozmyslel, nechtělo se mi nikde ptát na poskytnutí práv. Každopádně, nevzdávám se. V hlavě to mám pořád.

Nebo je to jen několikadenní okouzlení japonskem? Možnost.

Bože, už je tu zase hic. Na rozpálený kompl si tu pouštím mrazivý zimní noční vesnický čistý přírodní… vzdoušek. Až mi bouchne monitor… který jede nonstop už druhý den.

Hú, vítr profukuje i skrze… ehm, okno. V noci má být vichřice. Což miluju, byl bych klidně vylezl ven a procházel se noční vichrnou vesnicí. Jenže to bych si na to raději napsal script, neboť jsem zase moc línej, abych lezl v noci ven. Nemám k tomu důvod, a pochybné vzpomínky na halůzářskou noc stejně vyšumí. Posl dobou často vzpomínám. Na cyklisťák. A na paříž. A na prahu. Na nálady těch hektických dní… např paříž: cestu tam jsem spal snad hodinu, na druhý den tři, na další den zase tak nějak, a při cestě zpátky (busem) jsem usnul někdy od prahy k vysočině. Ve čtyři ráno. Těch pět dní bylo… prostě… nepřekonatelných.

Stejně tak cyklisťák, minimum spánku a maximum zážitků. Poslední den, spánek od šesti do sedmi… no, v sedm vstávali ostatní, mě se jim podařilo vzbudit až v 7:58, dvě minuty před snídaní :) Nádherná noc.

Co mě k tomu přivedlo… tento týden po odpolednech zase mířím s kluky na šipky a ne se zuzkou do knihovny. A pro jednou, dvakrát jsem si dal pívo… což bylo na dlouho naposled, nikdy jsem tam s nimi moc nepil, jednak se bez toho obejdu a jednak mi pivo nijak extrémně nechutná. A cokoli jiného je tam podstatně dražší :) Ale jedno jsem si dal, první lok, druhý… jako bych dostal kronikou do hlavy, jako by mě zavalil deník otevřený na kapitole březen 2003… první třídní akce minulého školního roku. Ty dva tři loky piva… jako bych tam stál, znovu na zápraží budovy daleko od civilizace, dunění hudby, půlnoc na nebi s měsícem, u protější boudy skupinka lidí zahřívajících se u ohýnku… byl 15. březen. Nevím proč, ale ta chuť piva… tehdy jsem tam vypil čtyři půl litry, to si vzpomínám. Nic jiného jsem nepil, a nic více jsem nepil. Byla půlnoc, zábava odumřela, byla zima, a já věděl, že tam musím přežít minimálně ještě sedm hodin do rána. Hodně beznadějný a depresivní pocit… holky pryč, kluci na plech… ani usnout se mi nepodařilo, jediná vytopená místnost naprosto obsazená těmi, kteří by venku umrzli a ani desítky procent alkoholu v krvi by je nezachránily. Nakonec jsem se dočkal rána společně s marťou a terezkou beze spánku… východ jarního slunce, skomírající ohýnek, pohodové povídání…

Teď už se na to taky dívám jinak než tehdy po příjezdu (na kole) domů, kdy jsem report začínal slovy „Nejhorší třídní pařba…“… do maturity se možná ještě něco spáchá, po maturitě asi taky. Ale pak už nebude nic. Pak už se naše třída rozpadne… jediná opravdová třída na škole. Není žádná jiná, která by slavila tak jako my. Není jediná třída, kde by bylo více kluků než holek vyjma té naší. Jsme třída, která nedokáže nic zorganizovat, vše se chystá na poslední chvíli a někdy ani to ne, kupíme jeden průšvih na druhý, vedení školy je s námi na nože… za deset dvacet let abiturienťák… budeme se ještě znát? Budeme to my?

No, nechám toho. Dnes to i jde, ne?

před 18 roky | Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | jasminova | před 18 roky

Ad hlaska z cervenyho trpajzlika:Jsem si diky tomu vzpomnela na ten orisek z tofiffe ;)

reagovat

2 | Hughhh | před 18 roky

Ten script na zmenšování obrázků by se mi šiknul :)

reagovat

3 | juneau | před 18 roky

vsak jsem ho uz dopredu psal se zamerem jej potom nabidnout :) Nesmis se ale pak lekat toho, ze pri zpracovavani treba 25 fotek pojede dve tri minuty. Problem → standartni nastaveni max_execution_time je 30 sekund :)

reagovat

4 | ailyn | před 18 roky

nase trida… nejprusvihovejsi parta na skole :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.