Poslední půlhodina vánočních svátků

Je neděle pozdě v noci, jsem u stolu ve svém pokoji, což je opravdu vzácný okamžik. Ve svém pokoji většinou pouze přespávám, protože jsem za a) s ivonkou někde v tahu nebo za b) u počítače, který mám ovšem v „pracovně“, mohu-li tak onu místnost nazvat :) Ale dnes jsem začal s učením, válel se na posteli s materiály do hospodářských dějin a nakonec tu pokračoval i v učení na druhý předmět dějin již z monitoru noťasu. Nevím, co jsem se naučil, ale přečetl jsem dobrých 100 stran A4. Vzal jsem to od podlahy.

Včerejšek začal mrazivým ránem s blankytnou oblohou. Inu vzal jsem ivonku, naložil ji do rakety a jeli jsme se podívat k místní ledové stěně a pak na blízké kopečky nad přehradou. Slunce svítilo, bylo teplo a přitom mráz, stromy obalené jinovatkou a sněhem, modré nebe, u našich nohou celá jihovýchodní vysočina… krása. Celý zbytek dne se ivonka učila a já tak nějak čumákoval, až byl večer a my šli k mirdovi hrát Activity2. Skvělá hra. Ivonka tyhle společenské dělej-ze-sebe-idiota hry vůbec nemusí, ale hrála se mnou v týmu a já byl performer, zatímco ona pouze hádala mnou předváděné pojmy. No nasmáli jsme se dost :) Poker po půlnoci již vzhledem k ospalosti a opilosti za moc nestál, tak jsme se sbalili a vyrazili domů, přičemž jsem za chůze mrazivou nocí zlikvidoval poslední metrové prskavky, co jsem měl a divokou manipulací s nimi tvořil zajímavou fire show :) Jeden by neřekl, že bude-li s prskavkou neustále divoce točit, bude hořet asi tak 3× déle než kdyby ji jen držel a koukal na ni.

Dnes jsem zavezl ivonku domů a po sněhu spěchal zpátky, abych stihl sraz s kluky a šel s nimi bruslit. Takhle rychle jsem po sněhu ještě nejel. Ale zase nejsem idiot a s přihlédnutím k mé zvýšené citlivosti k riziku jsem jel jistě a opatrně. Ale rychle :) Na rybníku jsme vydrželi přes hodinu, házeli po sobě sněhové koule a všelijak blbli, a hlavně se snažili vyhýbat dírkám, ve kterých rybáři chytají pstruhy. V čerstvě vysekané by si bruslař zlomil nohu, na zamrzlých se zase házely brutální držky. Domů jsem došel zpocený jak pes. Uvařil jsem si kafe, sedl k učení a seděl u něj až do 23:15.

Zítra do prahy… akční týden začíná. Pokud se chytnu za koule a půjdu na všechny plánované termíny, tak mi zbude na zbytek ledna už jen jedna zkouška. Respektive, jedna semestrální práce. Aplikace v C#. Skvělé.

před 13 roky | Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.