Pražský podvečer

Nemastný neslaný nadpis jen podtrhuje nemastný a neslaný dojem ze jsoucího večerního času. I rozjezd celého dne byl takový nijaký… sestra potící krev na přijímačkách na VŠE by použila jiná slova, ale já se po návratu ze školy (její doprovázení na zkoušky) až někdy do dvanácti nudil. Nic moc.

Ráno jsem si ovšem atmosférou nadcházejících příjmaček připomněl svoje začátky na Vysoké škole ekonomické a liboval si v pocitu mazáka mezi zajíci, když jsme tam tak nevinně čekali na 8:15, začátek zkoušek. Samá maturitní vysvědčení v průhledných složkách, rodiče snažící se uklidnit lehkou trému svých dítek, nebo jen samostatné a mlčící osoby. Vzhledem k tomu, že v dané aule byli zkoušeni adepti na obor mezinárodní obchod a ještě k tomu v kombinaci jazyků angličtina – francouzština, dobrých 80–90% čekajících zajíců byly holky. A velmi často: nádherné holky. Jinými slovy, opravdu vymazlené krásky. Pro to, co to ještě nepochopili, kurevsky krásný holky. Větu „Ještě že jsem nešel na VUT jsem dnes vyslovil alespoň třikrát :)

Teď už mě potkávání budoucích modelek a profi sexy asistentek na chodbách školy nijak nevzrušuje, je to pro mě denní chléb, ale ráno v čekajícím davu bylo na koukání (a podle gusta i vzrušování) času dosti :) Ne že bych se ve vzpomínání na tuhle ranní legraci chtěl nějak sáhodlouze vyžívat, ale… je to fajn vzpomínka. Alespoň jsem měl v hluchých místech dne o čem přemýšlet… třeba jaké to je být holkou, která dokáže (bez vlastního přičinění) snižovat částku na kontě o jeden řád s každým odloženým kouskem šatstva ;)

Nepsal jsem v úvodu, že jsem se docela nudil?

Nenudil jsem se ale od chvíle, kdy do prahy dorazili rodiče s úmyslem odvézt domů sestru a mě tak napůl vystěhovat z koleje (pěkně v jednom). Na koleji jsem si tedy nechal nejnutnější věci, které si odvezu postupně sám a zbytek odnosil do auta. Semestr končí… ale to nevadí, začíná léto :)

Záhy přišlo setkání s (po pěti hodinách přijímaček) vyčerpanou sestrou a vyrazili jsme hromadou na oběd na nový smíchov. Táta před 20 lety v praze pracoval, byl tedy z cestování a objevování starých známých míst patřičně nadšen, mně zase dělal fajn pocit, že mohu provázet svoje rodiče někde, kde to neznají. A tak jsme si lehce prošli OC Nový Smíchov, dopravili se na Malou Stranu a z nepříjemně rušného Újezdu se na chvilku vytratili do Vrtbovské zahrady. Tam jsem byl snad už počtvrté v životě. Proč ne, když je tam tak hezky.

Tradiční přejití Karlova mostu, cesta kolem klubu zlatý strom do Starého města na Staroměstské náměstí a dál na náměstí Václavské. Zatímco naše kroky u koleje začínaly pomalu v dešti, nyní už bylo opravdu horko a slunce hřálo až moc. Kdo by o to ale těch x zastávek od Vodičkovy ke Strážní stál…

U koleje jsme se rozloučili a naši odjeli domů. Za hodinku snad budou doma a v pořádku. Když se půl hodiny před příjezdem ke koleji neozývali, pojal jsem dvě tušení: jedno neblahé a druhé, že dojeli až někam ke koleji a není nutné, abych jim šel někam naproti (tudíž aby mi volali předem). Druhé tušení bylo díkybohu správné. Mívám strach o lidi, co mám rád, co nadělám.

Na pokoji lehké učení do dějin peněžních institucí, když už mě z nich zítra čeká zkouška. Ještě si to jednou přečtu v noci a jednou zítra (nebo jenom zítra?) a budu připraven. Zítřek mám každopádně nabitý. V deset být ve škole pro jeden zápich, kolem poledne na esúzetku kvůli vyřízení jednoho finančního problému, ve tři zase ve škole na zkoušku, v šest na hlaváku připraven k odjezdu za ivonkou. A do toho mi možná ještě možná vleze jedna věc. Alespoň mi ten zítřek uteče :)

To by bylo tak vše. Nashledanou příště.

před 15 roky | Praha Ze života | 5 komentářů

Komentáře

1 | Baky | před 15 roky | kubeeq.net

Nojo, už vlezla :)

EDIT: Kdybych měl tvoje fungující ICQ, mohlo to být vyřízené elegantněji a levněji pro tebe :) Ještě jednou díky moc Marku, máš to u mě! Ty prachy taky samozřejmě :D

reagovat

2 | kubiis | před 15 roky | kubiis.mysteria

Kurník, proč já lezl na to VUT? :) Ještě že: Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď… :) Co tu dělám? Du se učit… Hm,doufám, že osel má 6 noh(ou)..

reagovat

3 | pif | před 15 roky | www.pifik.com

no june :)) posledni dobou jsem velice naklonen zdejsi skole a tvemu oboru. Prijimacky mam 19.6. :))

reagovat

4 | endlife @ | před 15 roky | podnebi.jan-martinek.com

na vše jsem byl ve středu 8:15 – 13:xx, a byla to docela zajímavá zkouška, ale především: DESNĚ roztahaná zívačka :) hodinu prezence, půl hodiny přestávka, půlhodiny zkouška, půl hodiny čekání na konec testu, půl hodiny přestávka, půl hodiny prezence… uááá :) tomu říkám ekonomické zneužití času..

reagovat

5 | juneau | před 15 roky

Ale, taky mezinarodni vztahy? :) No v tomhle smeru (plytvani casem) je ekonomka nejlepsi pripravou na setkani se statni sferou v budoucnu :)

Spatne zapsana znamka? Ke studijni referentce → formular → k sekretarce katedry, kam ten predmet patri → razitko → zpatky ke studijni → konec uredniho simlu. Kdepak aby jim stacilo, ze mam v indexu spravny udaj, pekne si to musim vybehat. Atd…

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.