Předvánoční týden za mnou, vánoční týden přede mnou

Za celý týden se toho stalo hodně, ale nebyl čas o tom psát. V pondělí jsem do prahy dorazil i s ivonkou, která tam zůstala až do středy, takže jsem měl jiné starosti než vysedávat u počítače nebo nedejbože třeba chodit do školy. Hned v pondělí jsme vyrazili do Paladia, abych jí tu šílenost ukázal na vlastní oči. Podařilo se nám tam i najíst, ale nebylo to nic snadného. Očividně tam mají problémy s počtem návštěvníků (malým). Z Náměstí republiky jsme prošli po Celetné na Staromák a kochali se stromečkem, popíjeli svařák (tak jsem si hubu ještě nespálil) a pojídali trdlo. Nebyla zima, lidí tam taky moc nebylo, táhlo na devátou. S dalším svařákem jsme došli až na Karlův most a zkoumali, jak postupuje jeho oprava. Taky už tam skoro nikdo nebyl… vrátili jsme se na staromák, koupili třetí svařák a vydali se k Václaváku. V jedné z těch luxusních ulic před námi najednou ve skupince dospěláků v kabátech rozruch, Zloděééj! Policieee!, hned jsem přidal do kroku, abych byl na místě činu co nejdříve :) Ale ona ta skupinka vyrušila nějakého idiota, jak se s pomocí šroubováku snažil dostat do nějakého luxusního auta zaparkovaného před luxusním obchodem (vedle Pizeria Giovanni). Bylo tak luxusní, že jsem nepoznal ani jeho značku. Zloděje jsem už neviděl, utekl. Zajímavé. Podívali jsme se na kluziště na Ovocném trhu a došli na Václavák. Cesta šalinó na kolej utekla a bylo dobře k jedenácté, když jsme přijeli na pokoj. Ještě jsme se podívali na díl Dr. House, který nám ten den v televizi utekl a k jedné jsme šli spát.

V úterý bylo zajímavé asi jen pozdní vstávání, odpolední nákupy na Andělu a večerní Divadlo Járy Cimrmana – Vyšetřování ztráty třídní knihy. Na Andělu jsem odbyl poslední dárky a mohl se už jen těšit na večerní zábavu. Divadlo bylo skvělé, až na nedýchatelný vzduch a horko uvnitř, které ivonce neudělalo vůbec dobře a já pak celý zbytek hry seděl jak na trní, jestli jí nebude regulérně zle. No, každopádně… už se zase těším do fronty :) Nutno připomenout, že po výborném představení jsme zakotvili v jakési žižkovské hospodě a nad třemi plzněmi to vše pořádně zhodnotili :)

Ve středu ráno ivonka odjela domů a já šel k hágenovi pomoci mu s projektem do BI, buzines intelydženc. Sranda až do čtyř hodin odpoledne, kdy jsme si mohli po PataMatovsku říct A je to! a vrátil jsem se na kolej. Do učení na páteční test se mi už moc nechtělo, lehce jsem na to koukl, ale … co jsem vůbec večer dělal? :) Smolil článek do internetové žurnalistiky…

Ve čtvrtek jsem se vykašlal o obě dějiny a od rána se opravdu učil na test. Jen večer jsem si zašel zapsat známku ze žurnalistiky a cestou zpátky na kolej jsme se s hágenem posilnili ve Vagónu Orient Expres jedním pivem a večeří. Zajímavý zážitek. Na koleji jsem do sebe lupl redbulla a od šesti až do jedné seděl nad učením.

Dvě hodinky jsem na to měl ještě v pátek ráno, ale chaos v tom byl stále stejný a zodpovězení čtyř otázek v jedenáct odpoledne bylo … čisté fantazírování poskládané ze střípků, co mi zůstaly v hlavě. Ale asi to dopadne dobře. A tak pro mě 19. prosince ve 12:15 skončil zimní semestr a já šel s hágenem na oběd. Pak pomalu na hlavák, s nejnacpanější cestovkou za celý rok. Na hlaváku stály dvě obrovské fronty u dvou otevřených pokladen, ale na opačném konci byla otevřená třetí (a ze vzdálených front nebyla vidět), tak jsem si stoupl k ní, paní mi ochotně prodala o 16 Kč dražší jízdenku a za mnou okamžitě stálo 20 lidí přiběhnuvších z oněch front. Času bylo hafo, zašel se si do knihkupectví do kavárny, dal si velké presso a četl si. Moje milovaná vesnička o sobě vydala knihu a já ji hltal v každé volné chvilce, zkoumal staré fotografie a dějiny, které mě zajímají, ale ke kterým se nebylo jak dostat. Ve vlaku bylo navzdory očekávání poloprázdno, možná ale jen v mém posledním vagónu. S knihou mi cesta rychle utekla, už jsem byl u ivonky, večeře, k Ježkovi, jedno pivo druhý pivo a u pátýho už jsem měl až až :) A co taky člověk nevytáhne z ukecané kamarádky pracující v jedné bance v okolí. Ta by mi snad řekla i přihlašovací kódy :)

Včera jsem zůstal sám doma, pracoval jsem, užíval si Vánoce, seděl u počítače až do půl čtvrté. Opojná svoboda. A dnes jsem si – v neděli! – poklidil pokoji, utřel prach, vyluxoval… a Vánoce mohou začít.

před dvanácti roky | Praha Ze života | 5 komentářů

Komentáře

1 | glumet | před dvanácti roky

Taky jsem si ten poslední týden docela užil. Ve čtvrtek jsem se tak nějak poprvé za 13 týdnů podíval víc po Praze, zasvařákoval, zatrdloval a udělal si pohodu. (btw jak jsi tu kdysi psal, že máš skvělý přednášející na dějiny – nejsou to Stellner se Soběhodem(nebo nějak tak)? Já jsem totiž minulý týden jen tak ze zvědavosti zašel se spolubydlou z národo na jejich přednášky a byla to neskutečná prdel – škoda že jsem nechytl někoho podobného na ty naše povinné h. dějiny). A co se týče pátku 19. a prázdných kupé… jel jsem ve dvanáct a ten vlak spíš připomínal autobus v Indii… jako mazec :-D.

reagovat

2 | juneau | před dvanácti roky

Stellner je nejlepší, Soběharta jsem na nic neměl. Ale ono zase… na hodině je sranda, ale moc látky se neprobere. To už je pak horší…

reagovat

3 | TrDLo | před dvanácti roky

Co je to to „trdlo“?

reagovat

4 | juneau | před dvanácti roky

Hledej :)

reagovat

5 | JOHN | před dvanácti roky

Ahoj Juneo omlouvam se ti,ale nebudu reagovat na clanek nybrz ti chci poprat k vanocum a novemu roku a nejen tobe,ale i Yvonce.Clanky si za cas doctu.Mejte se fajn a AHOJ:-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.