Překvapení!

Nic moc se neděje. Nebo i jo, ale není chuť o nich psát. U pc sedím celé dny i noci a proč to prodlužovat.

Proběhla další žižkovská Beer Rally. Opět jsme se jako tým Kozlíků a koziček zúčastnili, ač v docela obměněné sestavě, a i přes pozdní start a ležérní tempo obcházení hospod jsme do cíle dorazili s příjemnou časovou rezervou (asi tak tři minuty). A neboť to byla moje třetí štace, kterou jsem úspěšně dokončil, dostal jsem originální potištěné tričko. Teď v něm sedím u pc :) Vzpomínka.

Koupil jsem si nový foťák. Stará dobrá Konica Minolta Z1 Dimage dosloužila v půli července, bylo tedy již na čase. Původně jsem chtěl jít do nějaké zrcadlovky, ale čím více jsem po tom pátral, tím mi bylo jasnější, že to nebude nic pro mě. Jsem prostě „point & shoot“ fotograf, a tak jsem si koupil špičku mezi digitálními ultrazoomy, Panasonic Lumix DMC-FZ38. PPLku jak na sviňu v den dodání zkolaboval brněnský sklad, takže jsem si musel počkat, ale teď už si s ním hraju a zírám, jak ta technika za šest let pokročila. Stabilizátor, milion různých scén, osmigigová karta, HD video, rozpoznávání obličejů na úroveň, kdy si mohu nafotit lidi, pojmenovat a foťák je pak při ostření poznává a přidává k nim jména (????). Nebo zámek na autofokus, kdy na něco zaostřím, zamknu focus a foťák ten objekt pořád sleduje a ostří na něj, ať s ním jakkoli hýbu. Jestli je to normálka, tak mi holt jen ujel vlak :) Ale konečně můžu fotit.

Pustil jsem se do diplomky… dva měsíce mlčím jak ruský partyzán a teď už to nešlo oddalovat. Ideálně bych chtěl mít do vánoc alespoň dvacet stránek úvodní teoretické části. To by nemusel být takový problém, jenže… prakticky nepotřebuju používat literaturu. Všechno, o čem chci psát, podrobně znám a je to můj každodenní chléb. To je docela problém. No ale aspoň jsem už začal psát, zbytek se dořeší.

Dnes jsem porušil rituál ranní kávy, když jsem si připravil šálek horkého kakaa. Či granka. Nostalgie jak noha, granko jsem pil jen na prázdninách u babičky, vždycky jsem si vybíral mezi jahodovým nebo banánovým, čokoládové mě nelákalo. No ale mléko je dobré, áááno děti? Nepiju ho vůbec, ale fakt vůbec, maximálně cvrk do kafe místo smetany. Takže něco pro zdraví. Chřipka mě neskolí!

Blíží se Vánoce.

před dvanácti roky | Ze života | 4 komentáře

Komentáře

1 | frettie | před dvanácti roky

a stejně jsi měl jít do zrcadla. :) stojí to za to, taky se dá point&shoot, ale můžeš si i pohrát.

reagovat

2 | endlife | před dvanácti roky

jáj, tak to u zrcadel nemáme :-) psycho. grats ke spokojenosti s výběrem, to je nejdůležitější.

ať se daří s diplomkou, já v pondělí vážu bakalářku a jsem před polovinou hotového textu…

reagovat

3 | Huggi | před dvanácti roky

endlife: teoreticky to muze mit jakejkoli fotak..ted jsem nekde neco cetl ze to uz umi nejakej software od panasonicu..pripravis si obliceje a pak uz to muze tagovat libovolny fotky.. predpokladam ze se to behem roku rozsiri mezi vsechny vyrobce..

reagovat

4 | hughhh | před dvanácti roky

zavidim lumix

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.