Připadám si jako lehce obézní ženská

To je totiž tak… vlezu do sprchy, následuje nechutně gay popis toho, kde všude se mydlím, vylezu ze sprchy, osuším se a dojdu si do pokoje pro čisté oblečení. Nejprve sáhnu po svetru, přece jen budu určo sedět u počítače až do noci, kdy se v domě mírně ochladí. A co na zbytek těla? Zrak mi padl na moje milované džíny bokovky, které mají už dobře čtyři pět let, na prdeli a nad koleny takové lochny, že bych z nich epesní šortky vytvořil jedním slabším škubnutím, ale za ty peníze ještě nějaký ten rok odkroutí… z nostalgie jsem je tedy vytáhl, strčil opatrně nohy do nohavic (prudší pohyb + noha zaseknutá v některé z děr = šortky), přetáhl přes prdel, zapnul první punt (nesnáším na džínách zip), ech, druhý hnedle taky, hek hek ufff, třetí jen tak tak, pfůů… a stažený jak [doplň si] v korzetu jsem stál bezradně uprostřed pokoje s neuvěřitelně směšnou představou, že já, se najednou nemůžu vejít do jednoho z kusů oblečení, co mi celé roky dokonale padly.

Jak lehce obézní ženská… a tak tu teď sedím, poslední punt rozepnutý, krev vyhnaná z prostopášných končin do jiných částí těla, a piju víno. Čokoládu jsem si dal ještě před sprchou.

Je to vtipná představa, viď? Žádná tragédie, ty džíny byly vyprané a slušně stažené, teď už se rozseděly je to mnohem lepší, no a holt jsou to bokovky, tam nikdy nebylo moc prostoru na koule ;)

Jiná věc, která jde s tímhle v ruku v ruce je ta, že tloustnu. Přibral jsem dvě kila. Nemusím už tedy nosit po kapsách kameny, hlásí-li v počasí větrný den, ale dobrý pocit z toho nemám. Udělal se mi špíček, ne právě pneumatika, ale taková galuska už jo.

To jsem neměl dělat! To jsem neměl dělat! Schválně jsem se zašel zvážit a mám 71 kilo. Celé léto se pohybuji lehce nad 68 s dobrým pocitem, že ať mi ivonka připravuje jednu teplou večeři za druhou, tak nepřiberu ani deko, a najednou přijde semestr, skončí všechny letní sporty a bum, je to tu. Jsem tuková koule! Bože, BMI nad 20 … kde je má oblíbená hranice podvýživy a normálu?

Vždy jsem se holedbal tím, jak mi před mnoha lety den před operací měla jedna sestřička píchnout jakési vitamíny do tuku na břiše a nešlo jí to. Postup byl takový, že se stiskne nějaký špíček a do takového faldu se vpíchne injekce (asi aby nezajela až do svalu, kdyby se píchalo do rovné kůže). A sestřička (studentka) ať dělala co dělala, ne a ne na mém břiše s 6% podkožního tuku udělat pořádný faldík, až to vzala do ruky nějaká normální sestra a bodla mě celkem bez rozmýšlení. Inu, teď by to zvládla i ta studentka.

RIMMER: Už máš na to věk, Listy. Když jsi mladší tak si jíš co chceš, piješ co chceš a pořád oblíkneš své gatě číslo 26 a dopneš je bez problémů. Ale jak jsi už v tom věku, 24, 25, tvé svaly to vzdají, zamávají bílou vlajkou a bez varování je z tebe hnedle tlustý dědek.

Takže tak. Jednou k tomu muselo dojít.

Včera jsme byli na bowlingu. K předcházející celodenní oslavě narozenin ivončiny sestřenice nemám co napsat, jedlo se pilo se, drbalo se, pak si jen pomatuju, jak jsem ležel na pohovce a ivonka mě vískala ve vlasech. Takže jsem jim tam sprostě usínal.

Bowling byl fajn, lepší než kuželky minule. Někdo má rád vdolky, jiný zase PHP. Sice jsem ze tří her ve dvou začínal poslední kolo s nejvyšším počtem bodů, ale ani jednou jsem nevyhrál a skončil druhý, třetí a čtvrtý, pokud si dobře vzpomínám. Sranda byla, striky padaly, ruka mě ani moc nebolela (bolí od pondělí, co jsem sestře tahal těžký kufr po koleji), dvě plzně také neurazily… i když, proč já pak v pozdějších fázích místo do středu neustále posílal kouli do pravé třetiny, že? Čím větší silou jsem ji poslal, tím více vpravo jela. Ale zase taková prudká trefa lehce mimo střed, ta to hezky roztočí…

Dnes nedělní relax okořeněný předodpolední prací, odpoledne snaha vyčistit klávesnici (jeden by neřekl, že ani po dvou letech nebude pepsi úplně 100% zaschlá), pak relax u S tebou mě baví svět, listování kuchařkou a hledání, co si připravíme k večeři, a příprava takové chutné zeleninové směsi na pánvi k otoustovaným toustovým chlebům :)

Ani to nevypadá, že za nějakých 16 dní mám zkoušku z matematiky a ve čtvrtek chce vedoucí mé bp vidět lehce finální verzi.

před 14 roky | Myšlenky Ze života | 3 komentáře

Komentáře

1 | bouchy | před 14 roky

Jen počkej, až budeš sterilní :-). Kanón začne pálit slepé a „O vlku s červenýma očima“ budeš moct vypravovat tak maximálně psovi ;-).

reagovat

2 | lucka | před 14 roky

jak se cítíš ve svém novém těle? :)

reagovat

3 | juneau | před 14 roky

Potřebuju kbelík zmrzliny…

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.