Proč nemám rád odpolední práci

Protože to je furt něco … zatímco někdy od osmi do dvanácti mám na práci celkem klid a nic mě nerozptyluje (mimo nutnost vyvenčit v osm kima, zatopit a oheň i udržovat), pak po obědě to začne. V jednu jsem po obědě, ale mezi druhou a třetí už opět chodím kima venčit. O půl třetí jsem opět u pc, ale po třetí přijde táta, tak jdu také od pc. A když se k němu za chvíli vrátím, tak o po půl čtvrté přijde máma. A pak jsou čtyři a já udělal prd.

Ale poslouchám Káju! Čekit!

Ráno jsem vezl sestru na vlak. Sotva jsem rozlepil oči a zjistil, že s rozčepýřenými vlasy nic neudělám (to jsem spal celou na obličeji?), už jsem frčel po zrádných ledovo-břečkovo-suchých silnicích do city. Raketa stála přes noc před domem a kvůli těm mínus čtyřem stupňům jsem se do ní nemohl ani dostat – přimrzly dveře k těsnění :) Pak jsem se zase nemohl rozjet – buď byla lehce přimrzlá ručka, nebo pod koly zamrzly ty hnusné hroudy, co opadají z blatníků a já stál jak v dopravácké botičce :) Inu… rád jezdím po sněhu nebo břečkou, na zdejších silnicích potkáš tři auta na deset kilometrů, takže to není tak nebezpečné. I když v jedné zatáčce mi trošku zatrnulo, protijedoucí auto mi nedovolilo ji říznout a v tom kvaltu jsem ji musel brát svým pruhem, který byl narozdíl od toho druhého najednou plný břečky. Sranda musí bejt.

Nechal jsem auto před domem, svítilo sluníčko, tak alespoň oschlo a opadala z něj nasolená břéča. Zajel jsem s ním do garáže až teď odpoledne a lehce jej prohlédl, doplnil vodu do ostřikovačů, zkusil s nimi lehce pohnout, aby zadní ostřikovač stříkal na zadní sklo a ne pod něj a přední ostřikovače na přední sklo a ne nad něj. Ale bude to chtít trochu vykoumat, s tím počkám na tátu. Pak jsem zkontroloval olej a zůstal zírat na měrku, na které se třásla kapička oleje pod tou nižší z dvou měrek. Pokud jsem tuto informaci nepřečetl blbě, tak to moje autí chlemtá olej stejně lačně jak benzín :) Ještě jsem zajistil jakýsi drátek, co se mi pořád pohupoval nad pedály a koledoval si o to, abych jej při nějaké prudší aktivitě pedálů přišlápl a utrhl, což v tomto autě po dědovi – bývalém elektrikáři – může znamenat opravdu cokoli. Jeden příklad za všechny: na palubní desce je přimontovaný takový ten autoteploměr, který měří venkovní i vnitřní teplotu (přikoupený). Sice je to zbytečná blbost, ale zase není úplně marný tyhle dvě věci znát. No a pak má toto 17 let starý auto i elektrické vyhřívání zadního okna, na rozmrazování námrazy. Nic zvláštního. Ale pokud toto vyhřívání zapnu a po chvíli zase vypnu, tak se onen teploměr na palubovce vynuluje a pět sekund zběsile pípá. A pak zase naskočí teplota a vše je jak předtím. Neptej se mě, jak může vyhřívání zadního okna souviset s digitálním teploměrem na palubovce, ale prostě to tak je. Jen doufám, že to auto nemá i autodestrukční systém. Výstražné blikačky jsem ještě nezapínal, tak kdo ví. Drátek vedoucí nad pedály jsem raději pořádně a s patřičnou úctou zajistil. Jeden nikdy neví.

Nj. Ivonka to auto nemá ráda a bojí se v něm, ale ona se bojí i ve všech jiných autech, které neřídí. Ale člověk se jí – alespoň v případě rakety – nemůže moc divit :)

před dvanácti roky | Programování Ze života | 6 komentářů

Komentáře

1 | ivka | před dvanácti roky

… a ty ještě takhle veřejně odhalíš její „PODSTATNÉ“ nedostatky … 8-O

reagovat

2 | juneau | před dvanácti roky

Že jí pípá teploměr, když vypnu vyhřívání zadního skla? :)

reagovat

3 | ivka | před dvanácti roky

ne-e, myslím ten olej… o víkendu jsem s tím 5× jela a 3× jsme mohli ztroskotat daleko od domova:-)

reagovat

4 | juneau | před dvanácti roky

Třesky plesky, brachu, tohle je normální věc :)

reagovat

5 | ivka | před dvanácti roky

jooo?? tak to je jiná, hned jsem klidnější :-D

reagovat

6 | glumet | před dvanácti roky

Taky jsem po dědovi zdědil podobnou raketu… favorita :).

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.