První den desátého semestru

Šílený nadpis. Sedm semestrů bakaláře za mnou a třetí magisterský se právě rozjel. Kde jsou ty doby, kdy jsem coural mezi paneláky na jižním městě s Věrkou, bývalou spolužačkou z gymplu, abychom se trošku rozhlédli po okolí kolejí? Čtyři a půl roku.

V sobotu jsem lehl s chřipkou. Vitamínům fakt moc nedám, ale že bych si o nějakou nemoc vyloženě koledoval, to také říct nelze. Odpoledne jsme si lehli s ivonkou k televizi, a to mě začaly bolet záda. Dostal jsem prášek a jeli jsme k její babičce na návštěvu. Tam se jala babička chlubit s kouskem laku zaraženým pod nehet a všemi metodami, jak se ho snažila vytáhnout a mnou projížděl mráz od špiček prstů na nohou až po kořínky prstů při pomyšlení na tu bolest. Pochopitelné, ale zvláštní. Po návratu opět bolest zad, únava, vyčerpání, na teploměru teplotka, tak jsem dostal další prášek a zůstal jsem v posteli. V přednocí na teploměru hausnumera a schýzoidní horečka. Ivonka se o mě vzorně starala, ale nutila mě se vypotit a to bylo strašný. Neměl jsem takovou horečku, abych byl naprosto mimo a bylo mi to jedno, takže jsem se pařil pod peřinou a chtěl umřít. A ivonka má zase čím se mi posmívat, jak strašný uzlíček neštěstí ze mě byl a jaká smrtelná nemoc mě potkala. Ale já věděl, že takové chování a zoufání čeká a tak jsem jí ho prostě dopřával :)

Přes noc se nedostavily halucucanice a spal jsem klidně, takže tohle onemocnění nezařadím po bok jiných šáhlých chorob, kdy jsem vždy problouznil celou noc. Nakonec, v neděli mi už bylo ok. Domů jsem to v raketě odřídil, ivonka jela přede mnou a starala se o mě i u nás. V posteli jsem ležel až do večera a donutil jsem ji zhlédnout celou první sérii Californication :) Ale rtuť jsem už nad 37°C nevyhnal. V pondělí ráno mi bylo ještě trochu slabo, ale odpoledne jsem už normálně fungoval a navečír odjel s ivonkou k ivonce. Z jednoho sněhem zasypaného sídla do jiného. Nechala mě řídit, sama se bála a pak se bála ještě víc, když jsem si na sněhu blbnul. Fakt miluju zasněžený silnice :) Večer jsme zašli za míšou na jedno (dvě) a po návratu mi udělala k večeři výborné topinky.

Ale … asi mi nějak nesedly. V osm jsem je snědl, v posteli mi pak nebylo nejlíp, ale usnul jsem a ve zvratkách se taky neprobudil, jen jsem ráno neměl hlad a koupenou snídani ve vlaku nesnědl. Oběd na kolej přivezený jsem nechal v ledničce a do školy si vzal jen pití, abych (mimo jednu žvýkačku) jedl až kolem osmé. Dvacet čtyři hodin bez jídla – a co hůř! – bez hladu. Nepochopitelné. Znepokojující. Zvláštní. Celkem mě to vystrašilo. Uvidíme zítra.

Kolej… stejná jako před vánoci, jen mnohem špinavější. Sprcha pomalu hnije, z dřezu se linul šílený odér, u ledničky mě to nepřekvapuje, na podlaze pokoje chuchvalce smetí, mikrovlnka (moje!) zasviněná jako ještě nikdy. Všichni ji vesele používají, ale jen já ji čistím. To jsem jediný z těch šesti kluků, komu se štítí bydlet v takových sračkách? (nejvhodnější slovo) Místo abych odpočíval v posteli s nějakým filmem, drhl jsem dřez a mikrovlnku, vynášel přetékající koš,…

Ale překvapený nejsem. Přesně tohle jsem čekal. Jen mě to zaráží.

před dvanácti roky | Praha VŠE Ze života | 2 komentáře

Komentáře

1 | endlife | před dvanácti roky

Kdysi jsme s pár lidmi s podobným problémem došli na to, že by bylo vtipné se sestěhovat – a své spolubydlící nechat vyhnít :-)

Nicméně pak jsme došli k tomu, že by to nejspíš příliš slavně neskončilo ani na tom pořádkumilovném privátě, bo by tam všichni měli příliš jasný názor, jak co má vypadat, tak bychom se vzájemně pozabíjeli ;-)

reagovat

2 | LaserD@nce / www.laserdance.xf.cz | před dvanácti roky

Hehe, taky miluju zasněžený silnice, a taky moje přítelkyně křičí, když blbnu.. Naštěstí jsem víceméně rozumný řidič a nehrotím to, a když už, tak jen na prázdném parkovišti :).A co se týče „uzlíčku neštěstí“, tak to znám moc dobře :-P. Nejdřív se nám přítelkyně/ženy posmívají, ale zároveň je těší se o nás starat. Takže jim to dopřejme a vychutnávejme si ten krátkodobý luxus v posteli, kdy nemusíme vůbec nic dělat 8-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.