První den jedenáctého semestru

Jaká bázeň to tehdy byla, když jsem ve studentském fóru před lety četl příspěvky lidí, u jejichž jmen se značilo číslo semestru blížící se k desítce, nemluvě o těch mazácích s desátým, jedenáctým semestrem… a je to tu. První den šestého roku na vysoké škole. Kvůli dnešní ranní infoschůzce o diplomkách jsem musel dorazit už včera večer.

Po 4 měsících na Vysočině Praha. Deprese na nádraží v Tichu by se dala krájet, stmívalo se, pár lidí na nástupišti. Odjížděl jsem od ivonky jen na tři noci a loučili jsme se, jako by mě čekal měsíc pobytu bůhví kde. Děs. V kupéčku dva idioti (jeden natuty i mentálními schopnostmi), kteří budou natuty volit levici, kniha dočtená už v Kolíně… konečně desátá v noci a hlavák. Zatímco minule jsem byl z příjezdu na kolej v šoku, letos to bylo ok, ondra se chystal spát, třetí spolubydla tu ještě není a já si hned donesl věci od sestry, kde jsem je měl přes léto a záhy byl zařízený a spokojený. Spát jsem šel až v jednu, poté, jak jsem po asi 15 minutách zjistil, jak se „zapíná“ masážní sprcha, kterou tu máme v koupelně. Nejnovější kolej, nejluxusnější vybavení pokojů… to bych chápal, ale masážní sprcha??? Kdyby raději nakoupili větší ledničky :) V jednu v posteli a neomylná jistota pražského bdění – nespavost. Na jaře jsem si toho všiml – jdu-li spát dříve než ve dvě hodiny, budu se jen převalovat a neusnu. Uvidíme dnes.

Ráno do školy, neboť všichni studenti mající v plánu psát diplomku se měli dostavit na schůzku k dané problematice. Teoreticky je to regulérní předmět za 15 kreditů (!), kde zkoušející jsou vedoucí našich prací. Na konci předmětu zkontrolují, jestli jsme napsali alespoň 50 % práce a oznámkují nás. A je to. Moc se nepředpokládá, že se ta práce během semestru napíše celá (což byl můj plán), ani to není „doporučené“. A TI IDIOTI tento předmět dají do čtvrtého semestru magistra, tedy do posledního! Takže 90 % lidí, co tam dnes bylo, seznalo, že budou muset kvůli diplomce prodloužit studium minimálně o semestr. Třeba to nebude tak černé, bude záležet na vedoucím. A mám-li celý semestr volno právě jen na diplomku, tak by to snad šlo nějak udělat. Ach jo.

Odešel jsem ze školy po hodině a mířil na IPák, abych si koupil lítačku. Tentokrát ne čtvrtletní, ale jen na měsíc – protože nevím, jak moc v Praze budu :) A jak si tam tak stojím ve frontě k okýnku, plácnu se přes pravou kapsu džín, jestli mám nějaké drobné. Neměl jsem, kapsa byla prázdný. Prázdná? PRÁZDNÁ???? Kde mám klíče??? A flashku?! A tím mi to docvaklo – klíče od pokoje, od domu visí na flashce a flashka je strčená do pc, u kterého jsem ráno ve škole seděl a tiskl si z něj potvrzení o studiu. A kurva… na jednom z klíčů vysačka s číslem pokoje, na flashce potvrzení o studiu se jménem a adresou. Jako pozvánka k návštěvě za temné a chladné noci. Pronto jsem se vrátil do školy a našel ji ve ztrátách a nálezech u počítačových učeben. Uff, dobří lidé ještě existují, já sám takhle jednu nebo dvě flashky odnášel do ztrát. Ulevilo se mi tedy pořádně, co ti budu povídat.

Na kolej? Ještě ne. Na Flóru a nakoupit, neb nemám žádný proviant, ani sprcháč apod. Takže nákupy, odcházel jsem s taškou, co mi mohla ruku servat. A pak konečně pokoj, pokoj a klídek. Husté ráno. Oběd o půl druhé, nyní relax s kávou. Práce přede mnou.

Zítra celý den volno. Respektive, „volno na přemýšlení o tom, jak vedoucího diplomky přesvědčit, že jsem na ní celé léto makal a mám vše přesně rozmyšlené“. Bylo by blbý tam přijít s tím, že „to jsem já, jak jsem se tu byl domlouvat v půlce června, ale teď ještě nic nemám a ani nevím, jak to téma pojmout…“. Looks like průser.

před dvanácti roky | Praha VŠE Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.