Roztočíme mrtvýho čápa nad hlavou

Úryvkem textu ze songu Vypsaná fixa – Čáp vzdávám lehký hold svým textům z minulosti, kdy jsem byl schopen takto začít a pak se celé nekonečné odstavce věnovat svému pofidérnímu hudebnímu vkusu. A hned tu máme dvě tři věty na úvod a ani to nebolelo :)

Co mě bolí jsou záda a lehce hlava, ale ne natolik, abych si Monster Magnet – Look to your orb for the warning (song z Matrix OST) přepnul na něco jiného. Záda dostaly zabrat jak jinak než ve vlaku, ale ještě o pár hodin dříve čekáním na oral part bakalářské zkoušky z angličtiny. Na řadu jsem šel z osmi lidí poslední po hodině a půl. Bůh ví, co by to s mými nervy udělalo nemít tam takovou fajn skupinu dalších obětí VŠE. Společně jsme se procházeli po chodbě, abychom se po vzoru tančící a zpívající si slečny zbavili napětí, pozorovali z okna spícího králíka schovaného pod keřem uprostřed areálu budov komplexu na jižáku (k vidění jako takové trojúhelníkové zákoutí za živým plotem v pravé horní části prostranství mezi dvěmi budovami – přesná pozice na google maps)… byl jsem přiřazen k rodilému mluvčímu, což mě s mou chabou schopností komunikace v angličtině nijak nenadchlo, ale nakonec to bylo fajn a pohodové. Dokonce jsem se při povídání nonstop lehce točil na otočné židli :) Do indexu jsem si záznam musel zapsat sám, on mi tam dodal jen známku s podpisem. Krásná dvojka, jupi jou :)

Cestou na kolej jsem pořídil lítačku, noviny a sladký dárek mucíkovi k valentýnu. A s oddechnutím, že už mám tu hnusně rozbředlou prahu za sebou vstupuji do vestibulu kolejí, vytahuji doklady s kolejenkou a… kde mám kolejenku??? Hágen si včera tu moji půjčil, aby mohl zfalšovat svoji (vyrobit si náhradu za svoji ztracenou) a podlé mé doladit detaily. Byl jsem přesvědčen, že mi ji vracel, prohledal jsem tedy dokladovku a našel ji šoupnutou do jiného chlívku než ji mívám. Mávl jsem tedy doklady před kolejbábinou kukaní a prošel do prostoru kolejí. A při umisťování kolejenky na správné místo si všimnu, že mi ten parchant na místo mé fotky zasunul stejnoformátovou fotku ivonky, kterou v dokladech také nosím! :) Já si včera již spokojeně spal a on mi provede tohle, chuligán! Jsou se zuzkou jeden jak druhá, ta mi totiž včera zabavila příborový nůž a zem se po něm slehla! Teda teda :)

Na pokoji jsme se příhodě se změnou pohlaví bodře zasmáli, chvilku se tělo protáhlo pobíháním po cs_italy a já se sbalil a spěchal na R681. Vlak mi odjížděl až z pátého nástupiště, kde jsem stál za celou historii courání po hlaváku poprvé a i když jsem dorazil 20 minut předem, vlak tam byl překvapivě první. Nasedl jsem, uvelebil se a vytáhl noviny. A za dvacet minut zíral, že vyrážíme opačným směrem než kdykoli jindy! Panikařit jsem ale nezačal, jen mi docvaklo, proč byla v jízdním řádu Libeň nahrazena nějakými neznámými Vršovicemi. Veselejší už to bylo v Havlbrodu, kde dráhy nějak zaspaly a vlak zastavil u špatného nástupiště. Deset minut tam stál, kolem projelo pendolino (poprvé mnou viděno na vlastní oči, a ještě k tomu v pohybu a ne chcíple někde uprostřed polí), náš vlak pak začal couvat asi kilák zpátky k vyhýbce, zastavil, zahoukal a vyrazil zpátky ke správnému nástupišti. Tohle docela znatelné zpoždění pak zapříčinilo, že jsem se s 20kilovou cestovkou na rameni málem zabil na mokré dlažbě na nádru v bigcity. Ale domů jsem se nakonec po dalších peripetiích přece jen dostal.

A jak je to fajn, být zase mimo prahu. Ne že bych tu chtěl nějak fantazírovat na téma rozdílnosti prostředí (a pocitů z něj) prahy a mé malinké vesničky, ale… vždy je to takový pocit odpočinku a uvolnění. Jsem doma, na stole leží nová Cinema, můžu si ji přečíst a nemusím tohle ani tamto… příjemný klid, nepříjemná únava. Jinak to nebude.

Teď půjdu asi spát, hrabe na půlnoc… zítra vstanu, zatopím a odhážu sníh, později se sbalím a pojedu za ivonkou. To bude fajn, to bude fajn.

před 15 roky | Cesty VŠE Ze života | 1 komentář

Komentáře

1 | Gogo | před 15 roky | gogo.wz.cz

Vlak

Jop, s tímhle vlakem byly teda zmatky! Shodou náhod jsem jím taky jel. Před odjezdem jsme šíleně nestíhali, sprintovali jsme na hlavák a tam až na 5.nástupiště. Vlak odjel minutu po nastoupení. Uff. A pak zmatky v HavlBrodě, no nic hezkýho.. Jo a pendolíno bylo vidět na 2×, jednou tuším v Kolíně a pak ve zmíněným Brodě.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.