S hrnkem kávy...

… se nejlépe odpočívá. Únavný a dlouhý víkend, ze kterého mám stejně jen šmouhu, nekončí ani dnes, v pondělí. Teď už jen vybrat správnou hudbu a něco blognout. Protože tak jako je pro moje rodiče hrnek odpolední kávy poslední tečkou za pracovním dnem a začátek (relativního) volna, tak je pro mě čas psaní do blogu chvilkou klidu a většinou i pohody.

Pustím si Soundtrack amelie poulain theme principal… hudba, při které musí za okny pršet, aby to bylo stylové. Za okny se pouze stmívá…

Celým víkendem se mi mimo spánku po brigádě jako nit táhne prohlížení fotografií a společnost miláčka. Vzal jsem si do pokoje noťas a dvacet cd fotek, abych mezi nimi našel nějaký záběr, který by se dal použít pro titulní obrázek webu vesnice. Projít těch ~10 000 fotek mi chvíli trvalo… miláček je prohlížel se mnou, spousta se týkala i společně strávených dní…

Včera odpoledne jsme já a ona s vojtou vyrazili na kopec sáňkovat. Slabé dva stupně pod nulou, dvacet čísel sněhu… jelo to mizerně, nakonec to byla jen náročná procházka, ale bylo osvěžující dělat jednou něco jiného než se válet na posteli. Což jsme samozřejmě prováděli celý zbytek dne, mimojiné u sledování Táty na plný úvazek.

Večer se blížil a miláček mě neustále přemlouval, abych s ním jel k nim domů. Nechtělo se mi, práce s webem mám až nad hlavu… jakub mi do hlavy nasadil brouče, že by nebylo špatné převést na šablonový dizajn i fotogalerii a fórum. Nj, nebylo, dokonce by to bylo ideální řešení. Zatím jsem to moc nepromýšlel (což je na začátku každého projektu opravdu k nezaplacení) a nemůžu říct, kolik času si to předělání asi tak zabere. Ale jde jen o dva soubory, index a pak soubor fotky… administrační část téhle změny je o ničem, jedna sekce navíc, script pro načtení souboru, textarea pro editaci, script pro uložení změn… pohodička. Dnes jsem po návratu od miláčka jen dodělal možnost nahrání fotek do fotoalba přes prohlížeč. Tedy bez použití ftp klienta. Ještě by to asi chtělo nějaké rozhraní pro fyzickou správu souborů a složek. Smazání fotky v nynější podobě znamená jen odstranění jejího záznamu z databáze.

A celá ta administrace fotoalba je taková… roztahaná. Jedna věc se dělá tady, jiná támhle… přitom spolu úzce souvisí. Prostě by to chtělo kompletně překopat. Ale to už není na zásah do struktury databáze, takže to opraví nějaký upgrade s přehrátím souborů. To už můžu vydat kdykoli… bráním se totiž tomu, abych vydal nějakou finální verzi a přitom věděl, že během několika dní/týdnů vydám upgrade, který změní strukturu dat. Čím méně komplikací, tím lépe. Proč chtít po uživatelých něco tak náročného jako reload jednoho souboru a jeho následné smazání? Co když budou úplně nadržení na novou fci a nesmažou jej, jak budou spěchat do administrace? Atd… o tomhle vždy předem přemýšlím a snažím se předvídat všechna možná chování. Doufám, že zbytek zaznamenají betatesteři.

Co tedy dnes dál? Nevím… snad bych i mohl říct, že administrace týkající se výhradně webu je dokončena. Ještě možná captcha ochrana komentářů, když po tom někteří tak volají a které sám nejsem nikterak nakloněn… ale co, třeba to půjde. Zatím jsou komentáře chráněny různými jednoduchými (uživatelem editovatelnými) otázkami. No uvidíme… captcha rešení (ta hůře čitelná písmena na obrázku, bez jejichž zadání do textového pole nebude komentář uložen) je méně přístupné (vypneš obrázky a jsi v hajzlu), ale více oblíbené.

Stále také chybí sekce nastavení… nechci jej dělat, dokud nevím, co všechno půjde nastavit. S každou novinkou bych ho totiž musel překopat a tomu moc nefandím. Práce navíc… proto to oddaluju jak jen to jde. A taky to pak nějaký čas zabere, než ji vytvořím.

Ach jo… odjezd do prahy se blíží. Sice až zítra ráno, ale nic jiného už před sebou nemám.

před 17 roky | Ze života | 6 komentářů

Komentáře

1 | pif @ | před 17 roky | www.php-weblog.com

sam osobne jsem se na blogu pifik.com zabyval neskutecnym spamem. Vyresil to muj jednoduchy filtr, ktery nepusti komentare s retezci obsahujici casino, poker a hlavne "

reagovat

2 | pif @ | před 17 roky | www.php-weblog.com

retezci [a href

reagovat

3 | juneau @ | před 17 roky | reality-show.net

coz je u me samozrejme zaklad antispamu :) ale protoze to uzivatel tak nevidi, tak mu chci dat do rukou opravdu tezky kalibr, aby melo pocit opravdove ochrany a bezpeci. Jedine s kridelky!

reagovat

4 | Lukyn.cz | před 17 roky

:) Měl bys redakční systém pojmenovat jako RSK ne RS2. Jako Redakční Systém s Křidélky. :)

reagovat

5 | juneau @ | před 17 roky | reality-show.net

ale kdepak :)… nejaky dobry nazev by bodnul, ale ten se mi vazne vymyslet nechce.

reagovat

6 | pif @ | před 17 roky | www.php-weblog.com

aha, aspon se i my muzi budeme citit bezpecne a jiste i ve svych dnech

diky

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.